Informacje

02.03.2012 19:02 REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA

Angielski dla taksówkarzy.
Zostało jeszcze 200 miejsc

SERWISY:


Do ostatniej chwili czekali warszawscy taksówkarze chętni do wzięcia udziału w programie Euro-Taksówkarz, który daje m.in. możliwość nauki angielskiego. W piątek minął termin zgłoszeń, ale urzędnicy postanowili przedłużyć rekrutację. Zostało jeszcze ok. 200 wolnych miejsc.

- Dziś zgłosiło się najwięcej osób. Mamy jeszcze sporo wolnych miejsc, więc przedłużamy rekrutację do 14 marca. Postanowiliśmy dać jeszcze półtora tygodnia chętnym na udział w projekcie i dotrzeć do jak największej liczby taksówkarzy – powiedział tvnwarszawa.pl Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Funduszy Europejskich. Jak dodał, współpraca z korporacjami taksówkowymi nie układała się najlepiej, dlatego od poniedziałku urzędnicy sami ruszą w miasto z informacją o programie Euro-Taksówkarz.

Preferowane panie

Euro-Taksówkarz to projekt współfinansowany w 80 procentach przez Unię Europejską. Jest przeznaczony dla licencjonowanych taksówkarzy z Warszawy. Szczególnie oczekiwane są panie oraz osoby powyżej 45 roku życia. - Preferujemy osoby ze średnim wykształceniem, bo chodzi o to, aby podnosić własne kwalifikacje – informuje Tomasz Pactwa. Jednak, jeśli będą wolne miejsca, także posiadacze dyplomów wyższych uczelni mają szansę zostać zakwalifikowani.

Program obejmuje obowiązkową naukę angielskiego (64 godziny) lub krótki kurs języków europejskich: niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego (po 5 godzin na każdy język). - Chodzi o to, żeby nawiązać kontakt, złapać podstawową informację, gdzie dojechać. Inaczej czuje się klient, jeśli taksówkarz potrafi powiedzieć choć kilka słów w jego języku – tłumaczy dyrektor.


Języki magnesem

Fakultatywnie kierowcy taksówek mają do wyboru trzy dodatkowe kursy: profesjonalną obsługę klienta, pierwszą pomoc i ratownictwo drogowe oraz samoobronę. Taksówkarze, z którymi udało nam się porozmawiać zgodnie przyznali, że magnesem przyciągającym do programu, były jednak języki obce.

- Chciałabym kształcić się w kierunku angielskiego. Miałem zamiar iść na kurs w związku z Euro 2012. Projekt pozwoli mi podciągnąć ten język – mówi pani Lidia – Ważne jest dla mnie także szkolenie z pierwszej pomocy – dodaje.

- Głównie chciałbym podwyższyć swoje kwalifikacje języka angielskiego, ciekaw też jestem co zostanie pokazane na szkoleniu z obsługi klienta – wtóruje Konrad Kubera.


Aplikacje można składać w Biurze Funduszy Europejskich na XIX piętrze Pałac Kultury i Nauki (pokój 1912) w godz. 9.00-15.00.

>>>SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY<<<

bako//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wolinux

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2012 12:51 ~wolinux

  a dla przecietnego Kowalskiego ?

  moze zrobicie cos dla wszystkich ...

  bylbym zainteresowany bo nie mowie po angielsku

  rusyfikacja zrobila swoje ... moze jakies

  panstwowe odszkodowania za rusyfikacje

  wyrwane Putinowi pokrylyby

  ewentualne koszty :)

 • eurotaksówkarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 10:01 ~eurotaksówkarz

  Projekt jest skierowany do wszystkich taksówkarzy posiadających licencję wydaną przez Prezydenta m.st. Warszawy, zamieszkałych na terenie Miasta. W projekcie jest 350 miejsc z czego polowa przeznaczona dla osób powyżej 45 roku życia. Każdy z taksówkarzy uczestniczyć będzie obowiązkowo w min. 3 kursach- kursie języka angielskiego (64h) oraz kursie języków europejskich (20h) oraz w 1 z pozostałych kursów (obsługa klineta, pierwsza pomoc medyczna, samoobrona). Uczestniczy kursu są zobowiązani do 20% odpłatności za kurs.

 • taksówkarka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 08:49 ~taksówkarka

  Kurs jest skierowany do licencjonowanych taksówkarzy ale tylko połowa musi 45+

 • muchy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2012 05:05 ~muchy

  to kurs dla taksowkarzy poyzej 45 roku zycia

 • PRZEWÓZ OSÓB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 14:08 ~PRZEWÓZ OSÓB

  CIERPY PO ZAWODÓWKACH ALBO I BEZ MINIMUM MATURA PRZEBRANŻOWIENI NOCNY STRUŻ KOPACZE ROWÓW PROSTA KLASA ROBOTNICZA A OBECNIE CHAMY CWANIAKI OSTRE CHŁOPAKI W STADZIE LUB PRZEZ SZYBĘ NIEROBY I KAŻDY Z NICH WYDAJE SIĘ ŻE JEST
  First taxi driver in WARSAW
  1 MATURA JAKO MINIMALNE WYKSZTAŁCENIE
  A POŁOWA MUSI ODDAĆ PASKI

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 11:57 ~warszawianka

  ~me2 - pisząc niepoprawnie na forum nie narażam życia ludzi i nie stwarzam niebezpieczeństwa na drogach:) ....co w przypadku taksówkarzy jest notoryczne, bo uważają się za perfekcyjnych kierowców i panów na drogach:)nie powiem nic o kulturze jazdy, która pozostawia wiele do zyczenia:) z klientami w aucie szarżują jak wariaci - bez klientów jadą 20km/h, rozumiem oszczędność paliwa ale dlaczego blokują jezdnie nie pozwalając sie wyprzedzić??...co do kierowców autobusów to blokowanie skrzyżowań na czerwonym świetle i zajeżdżanie drogi (nie przy wyjeździe z przystanków bo tu akurat zawsze ich puszczam) to codzienność. Krytyczne uwagi w stosunku do mojej pisowni z Twojej strony - nie zmienia tych faktów:)

 • Taksi driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 11:26 ~Taksi driver

  Oszystwo i tyle. Akcja douczania dotyczy TYLKO kierowców licencjonowanych, którzy mają ukończone 45 lat. Nie przyjmują zgłoszeń od młodych kierowców.

 • QWERTYx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 10:50 ~QWERTYx

  Cierpy to mogliby się nauczyć kulturalnie jeździć, a nie angielskiego!

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 22:44 ~LLU

  Hello!!! You stupid my cash!!!

 • sadym

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 22:28 ~sadym

  te buraki "umią" tylko łacinę, w większości emeryci po pracy w resorcie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »