Informacje

01.03.2013 16:27 problemy w dziekanowie leśnym

Anestezjolodzy grożą odejściem. Szpital wstrzymuje operacje

SERWISY:

W podwarszawskim szpitalu dziecięcym wstrzymano zaplanowane operacje, a pacjentów w najcięższym stanie przewieziono do innej lecznicy. Od października kilkudziesięciu lekarzy placówki nie otrzymuje regularnie pensji. Anestezjolodzy zapowiedzieli, że nie będą uczestniczyć w zabiegach.

O trudnej sytuacji i zapowiedzianym proteście anastezjologów w szpitalu dziecięcym w Dziekanowie Leśnym poinformowali naszą redakcję rodzice małych pacjentów.

W szpitalu pracuje dziewięciu anestezjologów. - Oczekują zapłaty zaległych świadczeń w całości, na co szpitala nie stać – mówi bezradnie lek. Med. Tomasz Rybak, wicedyrektor szpitala.

Problemy z płatnościami pojawiły się w październiku ubiegłego roku i dotyczą one wszystkich lekarzy. W sumie w szpitalu jest ich kilkudziesięciu. Jednak tylko grupa anestezjologów oczekuje zapłaty pensji w całości. Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, szpital tylko im jest winien ponad 300 tysięcy złotych. Nie wiadomo jak zakończy się konflikt, od kilku dni dyrekcja szpitala prowadzi negocjacje z lekarzami ws. płac.

Pacjenci trafili do innego szpitala

Anestezjolodzy część swojej pracy wykonują na oddziale intensywnej terapii. Dyrekcja placówki podjęła decyzję, że dwóch małych pacjentów w najcięższym stanie, trafi jeszcze w piątek do szpitala przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski, który nadzoruje szpital poinformował, że podjęto również decyzję o wstrzymaniu operacji zaplanowanych na poniedziałek.

W piątek na konto szpitala wpłynęło 188 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia. W momencie, kiedy zainteresowaliśmy się problemem zaległości, dyrekcja zapewniła urząd marszałkowski, że przelała część tych pieniędzy na konta anestezjologów. Jednak to nie rozwiązuje problemów placówki, która zalega z wypłatami również lekarzom innych specjalizacji.

Komornik zajął konto

- Szpital regularnie od ponad 10 lat się zadłuża. Pula zobowiązań jest coraz większa i coraz mniej pieniędzy może być przeznaczanych na płace. Większa część funduszy idzie na obsługę zadłużenia – wyjaśnia wicedyrektor.

Obecnie szpital w Dziekanowie Leśnym ma ponad 40 mln złotych długu. Tylko w ubiegłym roku kwota ta wzrosła o blisko 9 mln złotych. Placówka z trudem każdego miesiąca przeznacza pieniądze na  lekarstwa, materiały medyczne oraz środki czystości. Konto szpitala zajął komornik. – Taka sytuacja trwa od kilku lat – przyznaje Rybak.

- W poprzednich latach samorząd województwa udzielał szpitalowi wsparcia m.in. w postaci pożyczek. Jednak w tym roku, z uwagi na bardzo złą sytuację finansową województwa nie ma takiej możliwości – wyjaśnia Joanna Czechowicz-Bieniek z biura prasowego marszałka Mazowsza.

Bartłomiej Frymus/b.frymus@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dziekanow pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2014 09:52 ~dziekanow pl

  zwolnilismy 107 osob z czego polowa to personel sprzatajacy na ktorego miejsce przyszla firma sprzatajaca, ktorej sie nie placi. czarna dziura.

 • dziekanowpl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2014 09:49 ~dziekanowpl

  Ważne, ze osobistosci na stolkach odchodząc ze szpitala maja sobie na wyplaty odpraw.

 • pielęgniarka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.03.2013 13:33 ~pielęgniarka

  zniszczyliście szpital na siennej-okradliści to dobrze wam tak też was zlikwidują i wszyscy na delegacje tak jak nam to zrobiliście ...hieny

 • lek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2013 16:41 ~lek

  nieprawda. nie płacono tylko osobom na tzw kontraktach czyli wszystkim anestezjologom kilku pielęgniarkom anestezjologicznym, i kilku lekarzom zatrudnionym w innych oddziałach i poradniach Zaległości u niektórych siegały sierpnia. A wszystkim na etacie lekarzom, pielęgniarkom płacono do lutego regularnie, lub z kilkudniowym przesunięciem. proszę nie wprowadzać ludzi w bład panie doktorze dyrektorze.
  anestezjolodzy mieli dostac po kilkumiesiecznych rozmowach małą czesc zaległych pieniedzy, mieli zagwarantowane to na piśmie ale nawet to nie zostało zrobione Ile czasu można dac sie oszukiwać?

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2013 15:28 ~obserwator

  Kolejny kwiatek do ogródka polskiej słuzby zdrowia.
  Panie premierze Tusk - cierpliwość Polaków jest na wyczerpaniu. Pański rząd jest zupełnie nieudolny w rozwiązywaniu najważniejszych dla Polaków spraw.
  Bezrobocie rośnie, służba zdrowia do bani, drożyzna coraz większa, rodziny wielodzietne w beznadziejnej sytuacji. Można tak wymieniać do usranej śmierci niedoróbki pańskiego rządzenia.
  DLATEGO JEST JEDEN WNIOSEK - RZĄD, KTÓRY NIE POTRAFI RZĄDZIĆ, POWINIEN BEZWZGLĘDNIE PODAĆ SIĘ DO DYMISJI ABY NARÓD MIAŁ MOŻLIWOŚĆ NOWEGO WYBORU, BO TAK DALEJ NIE DA SIĘ ŻYĆ W TYM DZIWNYM KRAJU RZĄDZOYM OD LAT PRZEZ NIEUDACZNIKÓW

 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2013 22:59 ~Jasiek

  polityczka~polityczka


  DLACZEGO Administrator nie wpuścił mojego poprzedniego komentarza?
  A może trzeba wyjść na ulice, jak w sprawie ACTA, żeby coś się zmieniło w służbie zdrowia?


  Trzeba przestać psioczyć, tylko się zmobilizować i wyjść, żeby zobaczyli, że mamy już dość, i że to nie są już przelewki.

 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2013 22:58 ~Jasiek

  polityczka~polityczka


  DLACZEGO Administrator nie wpuścił mojego poprzedniego komentarza?
  A może trzeba wyjść na ulice, jak w sprawie ACTA, żeby coś się zmieniło w służbie zdrowia?


  Trzeba przestać psioczyć, tylko się zmobilizować i wyjść, żeby zobaczyli, że mamy już dość, i że to nie są już przelewki.

 • Pielęgniarka z Dziekanowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2013 20:53 ~Pielęgnia…


  Reszta personelu dostała wynagrodzenia z dużym opóźnieniem. Z tego, co wiem, anestezjolodzy od długiego czasu byli chętni do pozytywnego rozwiązania sprawy. Tylko niekompetentna osoba na stanowisku dyrektora totalnie ich olała! Obecny szef anestezjologów to dla tego szpitala zbawienie! Jest fantastycznym lekarzem, uratował moje dziecko. Mógłby wiele zdziałać dla maluszków w Dziekanowie, ale znając życie to pewnie zaraz go usuną, bo przecież niewygodny...
  [/cytat_1439432]

  Nie wszyscy dostali wynagrodzenia. Pielęgniarki kontraktowe nie dostały swoich ciężko zapracowanych pieniędzy.

 • MKRWSZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2013 19:03 ~MKRWSZ

  A CO ROBIA Z TYCH PIENIEDZY CO PLACA UBEZPIECZENI I LUDZIE PLACA ZE SWOICH KISZENI .ZAGLADNICIE I ZAPYTAJCIE SIE TUSKA I KOMOROWSKIEGO CO SIE DZIEJE W SZPITALACH I W OGOLE Z CALA POLSKA ZE TAK TERAZ WSZYSTKO IDZIE DO UPADKU ????????

 • polityczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2013 14:16 ~polityczka


  DLACZEGO Administrator nie wpuścił mojego poprzedniego komentarza?
  A może trzeba wyjść na ulice, jak w sprawie ACTA, żeby coś się zmieniło w służbie zdrowia?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »