Informacje

19.03.2018 13:37 projekt uchwały

Alkohol na bulwarach: rada
miasta zagłosuje w czwartek

SERWISY:

Po wejściu w życie ustawy wprowadzającej generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, ratusz chce wprowadzić odstępstwo. Na bulwarach.

Na początku roku weszła w życie ustawa wprowadzająca generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyłączeniem "miejsc do tego przeznaczonych". Jednocześnie parlament zdecydował, że samorządy mogą wprowadzać odstępstwa.

I warszawski ratusz przygotowuje się właśnie do wprowadzenie go na bulwarach. W harmonogramie najbliższej sesji rady miasta pojawił się punkt "w sprawie wprowadzenia odstępstw od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym na terenie Warszawy".

Przykład z sądu

Dalej czytamy, że uchwała ma objąć odcinek od okolic płyty Desantu do klubu sportowego Spójnia. Chodzi dokładnie o bulwary: Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi.

"Bulwary nadwiślańskie są jedną z najbardziej atrakcyjnych przestrzeni w Warszawie, rozciągającą się wzdłuż centralnego odcinka Wisły. Obszar ten od 2008 roku jest sukcesywnie zagospodarowywany i pełni różnorodne funkcje rekreacyjne i kulturalne" - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Urzędnicy powołują się również na doświadczenia z lat ubiegłych. Te pokazują, że na lewej części nabrzeża sporo osób spożywa alkohol. Przypominają też wyrok sądu, który rozpatrywał sprawę Marka Tatały. Mężczyzna w lutym 2015 roku otworzył butelkę z piwem i czekał na policję. Gdy mundurowi chcieli wystawić mu 100-złotowy mandat za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, odmówił jego przyjęcia.

"Początkowo interpretowano, że bulwar to ulica. Uległo to zmianie w 2017 roku w związku z orzecznictwem sądów, zgodnie z którym bulwary nadwiślańskie nie są ulicami, zatem nie były obszarem objętym ustawowym zakazem spożywania napojów alkoholowych" – czytamy dalej w uzasadnieniu do uchwały.

Będą alkomaty

Ratusz podaje również, że po "zalegalizowaniu" picia alkoholu, nie spowodowało to pogorszenia bezpieczeństwa w tym rejonie. A do tego mieszkańcy i turyści bardziej dbają o czystość w tej części. Zapowiada, że ustawi także na bulwarach alkomaty, co ma przyczynić się do "zwiększenia świadomości społecznej na temat szkodliwości nadużywania alkoholu, jak również wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na warszawskich ulicach".

Radni zajmą się projektem uchwały w czwartek.

Zakaz na plaży

Wprowadzone zmiany na mocy ustawy oznaczają, że nie można pić alkoholu również na prawym brzegu. W efekcie zakaz obowiązuje między innymi na plażach, gdzie jeszcze niedawno można było spożywać napoje wyskokowe. Alkohol będzie ponownie dopuszczony w tym rejonie, jeżeli stołeczny ratusz wprowadzi odstępstwo na prawym brzegu.

ZOBACZ WYROK W SPRAWIE PICIA NA BULWARACH:

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ATEISTA 666 666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 21:16 ~ATEISTA 666 666

  Piękne zdjęcie,aż miło patrzeć,jakich to kulturalnych "ludzi" mamy w społeczeństwie naszym.

 • ppc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 15:27 ~ppc

  Jest proste rozwiązanie.
  Nie karać za picie alkoholu ale za bluzgi, plucie, sikanie, śmiecenie itp.
  I będzie można kulturalnie piwa się napić.

 • ppc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 15:22 ~ppc

  Najrozsądniej też zakazać wchodzenia na bulwary. Będzie cisza, spokój i porządek.

 • jak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 14:11 ~jak

  MASAKRA, mieszkam w tym rejonie, pobite szkło w nocy wyjące syreny karetek i policji,, to norma Uważam, że z tego miejsca zrobiono spelunę dla marginesu...

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 08:46 ~abcd

  DSoL~DSoL

  Gdzie się kończy knajpa a zaczyna "miejsce publiczne" ? Szczególnie między Poniatowskim a Świętokrzyskim jest to wątpliwe w przypadku czynnych tam latem knajp.

  i jest to wina tylko i wyłącznie tych lnajp ktore świadomie powiększają swoją przestrzeń, również na teren za ktory nie płacą - tylko po to żeby zmieściło się więcej klientów. Ze stacją Powiśle było podobnie, ale wystarczyło upomnienie i już problem rozwiązali.

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 08:41 ~abcd

  Ratusz podaje również, że po "zalegalizowaniu" picia alkoholu, nie spowodowało to pogorszenia bezpieczeństwa w tym rejonie. A do tego mieszkańcy i turyści bardziej dbają o czystość w tej części."

  a to ciekawe - pijani w sztok do nieprzytomności mlodzi ludzie ktorych jest tam cała masa bardziej dbają o czystość?? bardzo ciekawe stwierdzenie. podobnie jak to że cała masa pijanej mlodziezy bawiąca sie do 5 nad ranem - nie spowodowala pogorszenia bezpieczenstwa. wychodzi na to że jest nawet lepiej! to ja proponuje pozwolić pic alkohol wszedzie! bedzie czysciej i bezpieczniej wszedzie!!

  Ciekawe co wygra - pieniądz (dla samorządów), interes wyszynków (jednej lub dwóch osób fizycznych) czy interes społeczny - cisza i spokój kilkunastu tysięcy mieszkańców w miejscach ich zamieszkania?

 • tg3178

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2018 08:06 ~tg3178

  Zakaz spowoduje że na bulwarach w ciepłe dni, będzie straszny tłok, bo ludzie przestaną się bać tam przychodzić. Będą masowo ludzie z dziećmi przychodzić, będą spacery.. czy tego chcemy ?

 • ATEISTA 666 666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2018 20:22 ~ATEISTA 666 666

  prawy i sprawiedliwy~prawy i sprawiedliwy

  Jeśli na bulwarach nie będzie można się napić piwa to radykalnie spadnie liczba osób odwiedzających to miejsce.


  I nastąpi koniec świata.Jak się nie umie pić i zachowywać,to zakazy trzeba wprowadzać,bo polak bez bata nad sobą nie może żyć.

 • ATEISTA 666 666

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2018 20:19 ~ATEISTA 666 666


  Dark~Dark

  Bulwary dla wszystkich, nie tylko dla imprezowiczów-rozrubowiczów-śmieciarzy. Nie ma kultury w narodzie, nie ma chlania na publiku.
  asddsa~asddsa  masz smutne zycie. zostan w domu i ogladaj M jak Mdlosci


  ~asddsa....A tobie,to co nie pasi? Pić i zachowywać się to trzeba umieć,a nie drzeć jadaczki i zostawiać po sobie bałagan. Oczywiście są ludzie,którzy potrafią się zachować,ale jest ich nie wiele. Już jak jadą nad Wisłę (bulwary),to w pojazdach komunikacji miejskiej spożywają alkohol,co jet zabronione,więc nie pisz do kogoś,że ma zostać w domu.

 • Praktos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2018 18:00 ~Praktos

  Picie będzie nadal tylko w butelkach po coli/ sprite/ mirinda wymixowana wódeczka z sokiem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zaparkował przepisowo, ukarali go naklejkami

Zaparkował przepisowo, ukarali go naklejkami

Przy ulicy Śniegockiej kierowca alfy romeo zaparkował samochód równolegle do jezdni, czyli zgodnie z przepisami. Za drogowy legalizm spotkała go niezasłużona... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »