Informacje

30.01.2012 06:32 droga gotowa, ale zamknięta

Al. KEN: 600 metrów problemów

SERWISY:

Na nowe połączenie Ursynowa z Mokotowem kierowcy czekają z niecierpliowścią. Niestety, oddanie do ruchu gotowego 600-metrowego odcinka al. Komisji Edukacji Narodowej nie jest takie proste. Powód? Inwestycji prowadzonej przez dwie dzielnice zabrakło koordynacji.

Przedłużenie ulicy na odcinku od Doliny Służewieckiej do ul. Wałbrzyskiej zgodnie z planem miało być oddane do użytku w listopadzie 2011 roku. O tym informowaliśmy we wrześniu 2010 roku. Tak się jednak nie stało. Co więcej, nadal nie wiadomo, kiedy droga zostanie udostępniona.

Dwie dzielnice, jedna jezdnia

- Największym błędem

tej inwestycji jest to, że jest ona realizowana przez dwie dzielnice - Ursynów i Mokotów, a nie przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, czyli komórkę, która jest powołana po to aby realizować inwestycje międzydzielnicowe- twierdzi Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i tłumaczy dlaczego: - Inwestycja zostanie odebrana dopiero wtedy, kiedy cała będzie gotowa.  My nie możemy otworzyć swojej części, nawet jeżeli mielibyśmy pozwolenie na użytkowanie. Musimy czekać na Mokotów - dodaje.

Ursynów czeka...

Kiedy zatem przejedziemy

nowym odcinkiem al. KEN? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Guział, odcinek należący do Ursynowa (od Doliny Służewieckiej do Potoku Służewieckiego) jest gotowy. W każdej chwili dzielnica może złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie. - Do pełnej dokumentacji brakuje nam jednak papierów ze strony Mokotowa - dodaje.

- Część inwestycji realizowana przez Mokotów, prowadzona jest na bazie naszych dokumentów. Chodzi o wiadukt nad Potokiem Służewieckim. Jego fragment znajduje się w granicy Ursynowa. Wykonywany je

st jednak przez firmę mokotowską. Bez tych dokumentów nie możemy złożyć wniosku - tłumaczy Guział. 

... Mokotów kompletuje dokumenty 

Mokotów również nie złożył wniosku o pozwolenie na użytkowanie, chociaż prace przy budowie odcinka KEN zakończyły się w terminie, czyli w listopadzie 2011 roku. Od tego momentu trwają odbiory techniczne. 

W grudniu ub. roku na zlecenie inżyniera ruchu dzielnica  musiała wykonać  prace przy monitoringu. - Chodziło o instalacje dodatkowych kamer - tłumaczy Teresa Rosłoń z Biura Promocji w Urzędzie dzielnicy Mokotów. Obecnie urząd jest na etapie kompletowania dokumentów. - Mamy akcpetację z sanepidu, a w najbliższych dniach poznamy również opinię Zarządu Dróg Miejskich. - Jak tylko skompletujemy wszystkie opinie, przekażemy je do stołecznego Biura Architektury, które wyda ostateczne pozwolenie na użytkowanie - informuje Rosłoń.

Na pytanie, kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku, Rosłoń nie podaje dokładnej daty. - Staramy się, aby kierowcy jak najszybciej mogli korzystać z nowowybudowanego odcinka - mówi ogólnie. - Nie chcę jednak spekulować kiedy to będzie - dodaje.

Docelowo al. KEN ma prowadzić aż do ul. Puławskiej, po śladzie obecnej ulicy Bukowińskiej. Najprawdopodobniej całym odcinkiem alei pojedziemy w 2013 roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/as

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • fix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 15:26 ~fix

  Jakby tych urzędasów dla przykładu wywalić z roboty na zbity pysk to na następne otwarcia już nie czekalibyśmy tyle czasu. I to wszystko za nasze pieniądze...

 • dor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 15:10 ~dor

  Nie wiem jak wyobrażacie sobie to otwarcie i połączenie. Na pewno nie będzie to udogodnienie dla nikogo. Już teraz Wilanowska jest zatkana, a samochody jadące Rolną nie mają jak skręcić w Wilanowską. Wałbrzyska też stoi, a po otwarciu korek na Wilanowskiej będzie sięgał Wilanowa.

 • tomi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 08:46 ~tomi

  z serii tylko w Polsce - nasz narodowy unique selling point

 • KaczkaPoSmoleńsku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 08:26 ~KaczkaPoSmoleńsku

  Jarosław Kaczyński zbuduje wszystko za darmo. Znaczy za pieniądze tych złodziei, którym odbierze (zwolennikom PO, ludziom z wyższym wykształceniem magisterskim i zarabiającym powyżej 2000 zł).
  Niech żyje JarKacz! Niech żyje Święty Kościół Powszechny!

 • men

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 08:21 ~men

  ~Oleńka tak to wina Ursynowa...

 • Ursynowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2012 08:12 ~Ursynowianka

  Jeździć co prawda nie można, za to oświetlenie działa w pełni. Oczywiście za nasze pieniądze.

 • Oleńka ćwoku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 23:47 ~Oleńka ćwoku

  Tak buduje PO na Mokotowie

 • Oleńka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 21:34 ~Oleńka

  Tak rządzi PiS na Ursynowie. Oni znają się na budowaniu dróg i wiaduktów. Przecież blisko 3 lata budowali wiadukt w pobliżu Galerii Mokotów.

 • kasia51

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 21:13 ~kasia51

  Co się dziwicie??? Jesteście w Polsce!!!

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 20:37 ~ja

  Ciekawi mnie dlaczego tutaj jest taka cenzura? Napisałem coś, wolność słowa, nie dodano tego. Też się z tym spotkaliście?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »