Informacje

07.05.2018 14:58 Ciało wyniósł w walizce

"Akwarysta" winny zabójstwa.
Udusił ofiarę paskiem od torby

SERWISY:


Stołeczny sąd skazał w poniedziałek 28-letniego Jakuba K. na 25 lat więzienia. Mężczyzna był oskarżony o zabójstwo mieszkanki Konstancina. Opiekował się jej rybkami.

Do zbrodni doszło dokładnie półtora roku temu. 7 listopada 2016 roku Jakub K. przyjechał do konstancińskiego mieszkania Agnieszki K. Miał wyczyścić jej akwarium. Robił to już wcześniej. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, która zakończyła się tragicznie. Mężczyzna najpierw dwukrotnie uderzył kobietę drewnianą pałką w głowę, następnie udusił ją paskiem od torby turystycznej.

Niejasny motyw

W poniedziałek stołeczny sąd ogłosił wyrok w tej sprawie. Sędziowie nie mieli wątpliwości, co do winy oskarżonego. On sam zresztą też nie kwestionował, że zabił Agnieszkę. Niejasna była jedynie jego motywacja. Nie dowiemy się jednak, co nim kierowało, ponieważ sąd, ze względu na okoliczności sprawy, prowadził proces za zamkniętymi drzwiami. Niejawne było również uzasadnienie wyroku.

Publiczność usłyszała więc jedynie jego treść. Sędzia Ireneusz Szulewicz ogłosił, że Jakub K. spędzi w więzieniu 25 lat. Ponadto musi zapłacić rodzicom ofiary po 80 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Sąd uznał, że K. jest winny zabójstwa oraz przywłaszczenia dokumentów ofiary. Jednocześnie uniewinnił go od zarzutu przewiezienia za granicę dowodu osobistego swojej ofiary. To jednak nie miało żadnego znaczenia dla wymiaru kary. Choć jest ona niższa od oczekiwań prokuratury, która żądała dożywocia.

Kupowała u niego rybki

- Wielki potężny chłop, ale z duszą dziecka. Martwił się przede wszystkim o swoją matkę - mówił tvnwarszawa.pl oficer stołecznej policji kilka dni po zatrzymaniu Jakuba K.

K. urodził się w Paryżu, ale wychowywał w Polsce. Po ukończeniu szkoły średniej prowadził sklep zoologiczny w centrum handlowym pod Warszawą. To tam poznał Agnieszkę, gdy kupowała u niego rybki. Umówili się, że będzie czyścił jej akwarium. Dlatego właśnie media nazwały go "Akwarystą".

Ofiara utrzymywała się z prostytucji, to także był jeden z powodów, dla których sąd utajnił przebieg rozprawy.

Według prokuratury zbrodnia nie miała jednak motywu seksualnego. Takie przynajmniej były ustalenia śledczych, gdy proces się rozpoczynał. Czy rozprawy zmieniły pogląd sądu na ten wątek? Nie wiadomo.

"Wpadł w szał"

Tego dnia w Konstancinie spędził kilkanaście godzin. Przyjechał wczesnym popołudniem. Wyszedł, kiedy kobieta miała przyjąć klienta. Potem wrócił. Tłumaczył, że zapomniał narzędzi.

W pewnym momencie jego powtórnej wizyty doszło do sprzeczki. - Wpadł w szał - opowiadał jeden z policjantów znających przebieg śledztwa. Przerażony tym, co zrobił, postanowił ukryć zwłoki.

Był środek nocy. Ciało wepchnął do walizki. Gdy próbował odjechać swoim samochodem, okazało się, że nie ma ochroniarza, który mógłby go wypuścić z terenu strzeżonego osiedla. Spróbował więc samochodem ofiary, ale wówczas pojawił się ochroniarz, który zorientował się, że to samochód znanej mu lokatorki.

Wyjechał do Szwecji

Jakub K. wrócił więc do swojego auta. Posłuszeństwa odmówił mu jednak akumulator. Ochroniarz pomógł mu popchnąć samochód. Ruszył, ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów, jego auto całkowicie odmówiło posłuszeństwa. Wezwał pomoc drogową i na lawecie wrócił do domu pod Grójcem. Dwa dni później, 10 listopada, wrócił do domu swojej ofiary, by nakarmić jej psa.

Krótko po zbrodni wyjechał do Szwecji. - Byliśmy przekonani, że uciekł. Nie miał biletu powrotnego - mówił policjant.

Okazało się jednak, że pojechał tam kupić rybki. Zatrzymano go, gdy schodził z promu "Polonia" w Świnoujściu. Dopiero wtedy udało się też odnaleźć ciało ofiary. Jakub K. miał przy sobie dokumenty kobiety i kilka innych rzeczy.

Wyrok nie jest prawomocny.

Piotr Machajski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2018 11:10 ~maniak

  johnny~johnny

  benek
  ty się lecz, bo takie piszesz głupoty "osobówkarzu" na każdy temat, że się robi niedobrze

  przecież to trol i tylko czeka żeby podnieść ciśnienie komuś,po to pisze bzdury,choć obserwując ludzi w tym kraju może to też być rasowy de bill.

 • johnny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2018 06:14 ~johnny

  benek
  ty się lecz, bo takie piszesz głupoty "osobówkarzu" na każdy temat, że się robi niedobrze

 • benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2018 15:09 ~benek

  I co? Może nie dotarł na miejsce pieszo? Typowe dla nich - na pewno był pijany do tego, bo na trzeźwo by nie zabił. Piesi to jednak są terroryści.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »