Informacje

26.04.2016 20:30 LIST DO GRZEGORZA SCHETYNY

Aktywiści piszą do szefa PO.
Chcą kontroli Gronkiewicz-Waltz

Działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze apelują do Grzegorza Schetyny o wewnętrzną kontrolę i zdyscyplinowanie Hanny Gronkiewicz-Waltz w kwestii warszawskiej reprywatyzacji. "Zwracamy się w imieniu mieszkańców Warszawy, którzy z coraz większym niepokojem patrzą na kompromitujące działania Hanny Gronkiewicz-Waltz i urzędów jej podległych" - piszą w liście do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

O reprywatyzacji w Warszawie znów zrobiło się głośno. Na czwartkowej sesji rady miasta opozycja zaproponowała przyjęcie uchwały, która ostro krytykuje postępowanie władz Warszawy w sprawie roszczeń reprywatyzacyjnych. Z kolei we wtorek otwarty list do Grzegorza Schetyny napisali działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

"Wielokrotnie apelowaliśmy do Hanny Gronkiewicz-Waltz o wyciągnięcie wniosków z nieprawidłowości związanych z dziką reprywatyzacją" - tłumaczą działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. "Apelowaliśmy o kontrolę społeczną i zapewnienie minimum zasad transparentności tego procesu. Bez skutku. Dzisiaj apelujemy do przełożonego Pani Prezydent Grzegorza Schetyny o interwencję".

Proszą o wewnętrzną kontrolę

Aktywiści w liście otwartym apelują, aby przewodniczący Platformy Obywatelskiej przeprowadził wewnętrzną kontrolę dotyczącą postępowania członków PO i zdyscyplinował swoją zastępczynię, wiceprzewodniczącą partii Hannę Gronkiewicz-Waltz.

W ich opinii dzika reprywatyzacja trwa od ponad dekady. "Wprawdzie w wielu aspektach pomogłyby rozwiązania prawne na poziomie ustawowym, ale przecież nie potrzeba ustawy, żeby proces ten był prowadzony z poszanowaniem podstawowych zasad transparentności. Wymaga to jedynie woli politycznej, której warszawska Platforma Obywatelska nie posiada. Jesteśmy przekonani, że dalsze tolerowanie zachowania władz Warszawy może doprowadzić do wprowadzenia zarządu komisarycznego przez rząd Beaty Szydło" - czytamy w liście do Grzegorza Schetyny.

Jak dodają, stanowcze kroki podjęte w celu powstrzymania dzikiej reprywatyzacji i wyjaśnienia dotychczasowych nieprawidłowości będą sygnałem, że Platforma Obywatelska nie utraciła ostatecznie poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest Warszawa.

"Alarmujemy od dwóch lat"

"Od ponad dwóch lat alarmujemy opinię publiczną o postępowaniach reprywatyzacyjnych i decyzjach urzędów podległych Pani Prezydent, które świadczą o niekompetencji lub celowym działaniu na niekorzyść interesów miasta i mieszkańców Warszawy" - tłumaczą działacze i powołują się na tysiące poszkodowanych, którzy tracą swoje mieszkania, szkoły czy parki.

Jak precyzują aktywiści, to tylko kilka wymienionych i opisanych przypadków, budzących uzasadnione wątpliwości co do ich legalności i uczciwości. "Sygnały o wielu podobnych sprawach docierają do nas niemal codziennie. Mimo to nie doczekaliśmy się dotąd stanowczej reakcji ze strony władz Warszawy, zmierzającej do zatrzymania tego procederu i wyjaśnienia nieprawidłowości" - kwitują w liście działacze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

CZYTAJ TEŻ: Spadkobiercy odzyskali grunt. Mieszkańcy boją się, że trafią na bruk

kz/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zdziwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2016 07:16 ~zdziwiony

  Komu zechcą to oddają, komu nie zechcą, nie oddają. Od końca 2006r w Warszawie jest przy władzy ekipa, która wmówiła wszystkim, że jest młoda, czysta, piękna i nieskazitelna. Naprawdę mamy do czynienia z działalnością PR. Ta ekipa to oszustwo. Ta ekipa jest jak stara, cyniczna, gruba baba, która kupę szmalu ładuje w operacje plastyczne. Proszę przyjrzeć się urzędnikom. Cud nad cudy. Lata lecą a oni wciąż młodnieją. Poprostowały im się nosy, zniknęły wiszące podbródki, powiększyły oczy i powyrastały nowiutkie lśniące i równe zęby. PR i jeszcze raz PR, nic więcej. Kto i z czego za to płaci?

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 11:04 ~Nick

  loli pop~loli pop

  Tak to jest ja się rodzinka wzbogaciła na wujku i niedopatrzeniach dawnych urzędników. Ona wie jak to się robi. W zgodzie z papierem, w niezgodzie z elementarną uczciwością.

  To jak to było z tą kamienicą na Żoliborzu?
  I co na to rodzina Lisa-Kuli?

 • weryg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 10:04 ~weryg

  To cio robi HGW to absolutny skandal. Dlaczego jeszcze nikt sie tym nie zajął??? W mediach cisza bo z PO..... Żenada

 • loli pop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 08:25 ~loli pop

  Tak to jest ja się rodzinka wzbogaciła na wujku i niedopatrzeniach dawnych urzędników. Ona wie jak to się robi. W zgodzie z papierem, w niezgodzie z elementarną uczciwością.

 • hehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 08:09 ~hehe

  Akurat "aktywistom" reprywatyzacja nie powinna przeszkadzać, w myśl hasła - "wasze ulice, nasze kamienice".

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 07:47 ~ewa

  Rottweiler Lowca zKomuchowRottweiler Lowca zKomuchow

  Nie trzeba bylo wypierac tej pani Haki Grundbaum teraz krzyk.

  a jakie to ma znaczenie? wybory samorządowe były sfałszowane, powinno się jak najszybciej przeprowadzić nowe pod okiem kamer w każdym lokalu wyborczym

 • Stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 07:14 ~Stefan

  Nagle się okazało kim są aktywiści. ...

 • ew61

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2016 06:04 ew61

  To jest przedłużone ramię PiS. Trzeba jakoś wytłumaczyć najazd CBA. Kamińskie już się nauczył, by nie tworzyć lipy.

 • adam_adamskih3tx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2016 23:45 adam_adamskih3tx

  Ja rozumiem, że aktywiści PiS piszą do Schetyny, nie przejmowałbym się nimi ponieważ w sposób demokratyczny nie mogli nic zrobić to teraz próbują w inny sposób.

 • KuLla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2016 23:27 KuLla

  O, jak już tutaj nawet o tym piszą, to jakaś grubsza afera musi być. Chyba poświęcili już HGW, podobnie jak Sikorskiego i Grabarczyka, a od wczoraj Grasia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »