Informacje

24.06.2017 15:44 sobotnie działania

Akcja przy ambasadzie Niemiec. Tak ćwiczyli antyterroryści

SERWISY:

Policyjni antyterroryści przeprowadzili akcję na terenie niemieckiej ambasady. Testowali w ten sposób sprawność służb po symulowanym ataku służb na placówkę dyplomatyczną.

Akcja odbyła się w sobotę na Ujazdowie.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w stolicy wspólnie z pracownikami niemieckiej ambasady ćwiczyły atak uzbrojonych napastników na placówkę dyplomatyczną. Sprawdzono procedury działania na wypadek zaistnienia zagrożenia terrorystycznego.

Wyłączona ulica

W czasie trwania ćwiczeń rejon został zabezpieczony przez policjantów, powiadomiono też wszystkie służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Wyłączono z ruchu ulicę Jazdów, a policjanci dbali o to, by nikt nie wchodził w rejon działań.

Na miejscu powstało też stanowisko dowodzenia w pojeździe sztabowym, z którego monitorowano sytuację i przekazywano meldunki do Komendy Stołecznej Policji. Do interwencji włączył się Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie.

W efekcie "terroryści" zostali zatrzymani, a teren sprawdziły psy przeszkolone do wykrywania zapachów i materiałów wybuchowych.

- Działania funkcjonariuszy podczas tego rodzaju operacji policyjnych muszą być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Niezawodność mogą zapewnić m.in. ćwiczenia sprawdzające umiejętności działania w różnych, realnych warunkach. Współpraca z pracownikami niemieckiej ambasady, znajomość obiektu, sprawdzenie procedur na wypadek zagrożenia terrorystycznego pozwalają na zgranie wszystkich służb i są niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników ambasady i osób postronnych - mówi zastępca dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie.

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »