Informacje

09.07.2016 21:40 relacja tvnwarszawa.pl

Air Force One odleciał z Okęcia.
Kończą się utrudnienia

SERWISY:


Sobota to trzeci i ostatni dzień z utrudnieniami związanymi ze szczytem NATO. Kierowcy ponownie musieli się liczyć z zamykaniem głównych ulic w mieście. Wieczorem kolejno je przywracano dla ruchu kołowego.

TAK RELACJONOWALIŚMY SYTUACJĘ NA ULICACH W SOBOTĘ:

21.34 Jak informuje reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz nieczynne w czasie szczytu NATO stacje rowerowe zostaną uruchomione jutro. - Ratusz zapewnia, że w ciągu kilku godzin znów będzie można z nich korzystać - dodaje.

21.29 Rondo Waszyngtona dostępne dla samochodów. Dalej zamknięte są: al. Zieleniecka i Wybrzeże Szczecińskie.Nadal wstrzymany jest ruch tramwajów na moście Poniatowskiego. 

20.57 - Miejskie autobusy i samochody jeżdżą już mostem Poniatowskiego na Pragę Południe - informuje reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz. - Tramwaje jeszcze nie - dodaje.

20:40 Swoją relację żywo zakończył Zarząd Transportu Miejskiego.

20.37 Z powodu przejazdu prezydenckiej kolumny ze Stadionu Narodowego do Lotniska Chopina kierowcy utknęli w korku na Wisłostradzie.


>> CZYTAJ WIĘCEJ <<

20.22 Tramwaje jeżdżą na odcinkach: al. Krakowska - Grójecka, Towarowa, al. Jana Pawła II (Kino Femina) - Chałubińskiego - al. Niepodległości (Nowowiejska) oraz Andersa (Muranowska) - Marszałkowska (pl. Zawiszy).

Wyłączone dla tramwajów pozostają odcinki: Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona  oraz w al. Zielenieckiej.

20.10 Air Force One odleciał z Okęcia.

20.04 Przywracany jest ruch w centrum miasta.

19.59 Przywrócony zostaje przejazd autobusów ulicami Kruczą, Marszałkowską oraz na odcinku ulic Chałubińskiego - al. Niepodległości.

19:55 Szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że w czasie szczytu NATO drony czterokrotnie naruszyły strefę zakazu lotów. Został przechwycone z pomocą systemu SkyEye.

>> CZYTAJ WIĘCEJ <<

19.50 Kolumna prezydenta St. Zjednoczonych w drodze na lotnisko. Pozamykane ulice w centrum miasta.

19:17 Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem "Faktów z zagranicy" w TVN Biznes i Świat. - Jesteśmy stolicą, ważną w Europie środkowej i bardzo cieszę się że ten szczyt się odbył w Warszawie, bo to podnosi jej rangę - powiedziała.

>> CZYTAJ WIĘCEJ <<

19.08 Wstrzymany jest ruch autobusów w kierunku lotniska.

 

19.03 Wiele linii tramwajowych skierowano na objazdy. Tramwaje nie kursują na odcinkach:
- al. Krakowska - Grójecka
- Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona
- Towarowa
- al. Jana Pawła II (Kino Femina) - Chałubińskiego - al. Niepodległości (Nowowiejska)
Andersa (Muranowska) - Marszałkowska (pl. Zawiszy)

Jak informuje ZTM, po stronie południowej kierowane są one od Nowowiejskiej do Metra Wilanowska (17,33) i Kieleckiej (4, 10, 14, 18, 35).

Natomiast po stronie północnej od Ronda ONZ do Cm.Wolskiego (17, 33, 15, 18, 35), Koła (od Al. Solidarności 1, 4, 22, 25), Os.Górczewska (79), Metra Marymont (10, 24).

Linia 9 kursuje od stacji metra Marymont do oś. Górczewska.

18.52 Zamknięte dla ruchu będą także ulice: Chałubińskiego, al. Jana Pawła II oraz Chałubińskiego.


18.23 Od godziny 19 na ulicy Marszałkowskiej zostanie wyłączony ruch kołowy. Autobusy pojada najbliższymi objazdami.

18.06 Trwają przejazdy kolumn z uczestnikami szczytu NATO na trasie z i do Stadionu Narodowego. Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, policja doraźnie blokuje ruch na ulicach poprzecznych do Al. Jerozolimskich.


17.56 Osoby, które dzisiaj chcą się udać na Lotnisko Chopina powinny korzystać z transportu kolejowego, linii SKM S2 i S3 lub linii RL Kolei Mazowieckich. Ze względu na przejazdy kolumn z delegatami na szczyt NATO są utrudnienia w dojeździe do portu lotniczego.


17.13 Na pl. Zamkowym odbyła się następna pikieta antynatowska. - Tym razem około 50 osób z banerami i transparentami domagało się, aby w Polsce nie stacjonowali żołnierze obcych wojsk - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl


15.50 ZTM przypominam, że w czasie szczytu NATO nieczynna jest stacja kolejowa Warszawa Stadion i metra Stadion Narodowy. Pociągi przejeżdżają przez nie bez zatrzymywania.


14.09 Przywrócony został przejazd ul. Piękną. Autobusy linii 159 wracają na swoją trasę.
Ul. Rozbrat wciąż pozostaje zamknięta - informuje ZTM.

13.21 - Uczestnicy manifestacji antyNATOwskiej przeszli przed ambasadę USA. Zablokowana jest ulica Piękna - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

13.20 Kilkaset osób stawiło się w sobotę przy ulicy Prostej na uroczystości nadania skwerowi imienia Martina Lutera Kinga. CZYTAJ WIĘCEJ.

12.58 - Uczestnicy manifestacji antyNATOwskiej idą ze skweru Wolnego Słowa przed ambasadę USA - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.


12.37 Jak podaje ZTM, jadąc al. Waszyngtona od strony ronda Wiatraczna w kierunku centrum można dojechać najdalej do ul. Saskiej. Autobusy na trasach objazdowych kierowane są na mosty Świętokrzyski i Łazienkowski.

12.05 Na skwerze Wolnego Słowa trwa antyNATOwski protest. - Jest około 200 osób. Mają ze sobą transparenty: "Stop NATO", "Nie dla baz wojskowych w Polsce", "Nie dla wojen i baz NATO" - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Manifestację zabezpiecza policja. Zablokowane jest skrzyżowanie ulic Mysiej, Brackiej i Nowogrodzkiej.11.41 ZTM przypomina: w sobotę (9 lipca) obowiązuje zakaz żeglugi na Wiśle pomiędzy mostami Łazienkowskim i Gdańskim. Zawieszone jest pływanie poniższych wodnych atrakcji w ramach Warszawskich Linii Turystycznych:

prom "Wilga" w lokalizacji Podzamcze-Fontanny - ZOO,
prom "Pliszka" w lokalizacji Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy,
prom "Słonka" w lokalizacji Cypel Czerniakowski – Saska Kępa,
tramwaj wodny "Wars" w lokalizacji Most Poniatowskiego.

Ponadto, ze względu na wyłączenia w ruchu tramwajowym zawieszone jest kursowanie tramwajowej linii turystycznej T.

11.20 Przypominamy:

11.07 Szczyt NATO to także protesty. W sobotę demonstrację, pod hasłem "Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi", zapowiedziała Inicjatywa "Stop wojnie". Przekonuje ona, że Polska powinna wydawać mniej pieniędzy na obronność, a więcej inwestować w politykę społeczną. Protest rozpocznie się o godzinie 12 przy skwerze Wolnego Słowa a zakończy się przy Płycie Desantu nad Wisłą.

Także na 12 uroczystość nadania imienia Martina Lutera Kinga skwerowi przy skrzyżowaniu Twardej i Prostej organizuje Komitet Obrony Demokracji. Uroczystość połączona będzie z manifestacją pod hasłem "I have dream".

Kolejna demonstracja "przeciwko imperialistycznej polityce NATO" odbędzie się godz. 15 a 18 na pl. Konstytucji. Inny protest tego dnia, "przeciwko planom rozmieszczenia obcej armii w Polsce", zaplanowany jest między godz. 16.30 a 18. na pl. Zamkowym.

11.02 Do południa przeważnie pochmurno i deszcz, po południu przejaśnienia i okresami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa. WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL.

10.53 W związku z organizacją Szczytu NATO, Punkt Obsługi Pasażerów na Lotnisku Chopina jest dziś czynny dłużej - do godz. 22:00 - informuje ZTM.

10.40 - Od środy od godz. 22 odholowaliśmy 460 samochodów w związku z naruszeniem zakazów parkowania – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

10.14 ZTM przypomina o utrudnieniach związanych m.in. z wyłączeniem ruchu wzdłuż Al. Jerozolimskich, mostu Poniatowskiego i al. Waszyngtona, od Dw Centralnego do ul. Saskiej.

"Pasażerowie chcący się udać z Dw. Centralnego w kierunku Ochoty mogą skorzystać z autobusów zatrzymujących się na przystanku Dw. Centralny 02 przy Al. Jerozolimskich po stronie budynku dworca" - podaje zarząd.

9.50 Jak informuje ZTM, przywrócony został również ruch tramwajowy wzdłuż ul. Andersa i Marszałkowskiej. Linie 4, 15, 18, 35 wróciły na swoje trasy.

9.29 "Przywraca się kursowanie autobusów wzdłuż ul. Marszałkowskiej i Kruczej" - podaje ZTM.

9.17 Barack Obama jedzie na Stadion Narodowy.

 


9.01 Na Stadionie Narodowym są już między innymi: Donald Tusk, Angela Merkel i David Cameron.

8.47 Zamknięte dla ruchu kołowego zostały ul. Marszałkowska (pomiędzy ul. Świętokrzyską i pl. Konstytucji) i Krucza. Autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe.


8.29 ZTM podaje: około godziny 8.40 planowane jest wyłączenie ruchu kołowego z ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do pl. Konstytucji). Autobusy zostaną skierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

8.25 Kolejne delegacje uczestniczące w szczycie NATO docierają na Stadion Narodowy.

8.04 Jak informuje reporterka TVN24, ok. godz. 8.30 z hotelu Marriott powinien wyjechać prezydent USA Barack Obama. W czasie przejazdu można spodziewać się utrudnień m.in. na ulicy Marszałkowskiej. W piątek na czas przejazdu prezydenckiej kolumny blokowano ruch na prostopadłych ulicach.

8.00 Przypominamy: Komenda Stołeczna Policji uruchomiła w czwartek specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu - 22 603 80 02.

7.42 Jak podaje ZTM, w związku z wyłączeniem napięcia w ul. Marszałkowskiej tramwaje są kierowane na trasy objazdowe:

4 WYŚCIGI –  … - pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności - … - ŻERAŃ WSCHODNI

15 BANACHA –  … - Nowowiejska - al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki - Andersa - … - MARYMONT-POTOK

18 SŁUŻEWIEC –  … - pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa - …- ŻERAŃ FSO

35 WYŚCIGI –  … - pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II - … - NOWE BEMOWO

7.30 ROZPOCZYNAMY RELACJĘ NA ŻYWO

Zamknięte ulice

Związane ze szczytem NATO utrudnienia potrwają do ok. godz. 20 w sobotę 9 lipca.

Wyłączono już z ruchu: Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego; Krakowskie Przedmieście - na całej długości; ul. Królewską - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej; ul. Miodowa - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście o ul. Senatorskiej; ul. Mysia - obustronnie na całej długości.

Nie wjedziemy również na Nowy Świat, ul. Emilii Plater - na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej i ul. Poznańską - na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej. Zamknięte są również ulice: ul. Bugaj, Kapitulną, Senatorską i na ul. Podwale - na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej.

Przez cały okres zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie na Żwirki i Wigury.

We wszystkich tych okolicach poważnych utrudnień i objazdów powinni spodziewać się pasażerowie komunikacji miejskich.

Utrudnienia przy stadionie

Już w czwartek od godziny 9.00 zamknięto dla ruchu okolice Stadionu Narodowego, w tym most Poniatowskiego - obustronnie na całej długości, al. Poniatowskiego i estakady mostu po praskiej stronie.

Zamknięto też ul. Jakubowską - na odcinku od ul. Wał Miedzeszyński do ul. Łotewskiej, ul. Sokola - na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Zamoście, ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego. Kierowcy nie wjadą na rondo Waszyngtona i na aleję Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda Waszyngtona.

Zamknięte plaża i most Poniatowskiego

Od 7 do 9 lipca zamknięta będzie plaża Poniatówka oraz ulice wokół stadionu (w tym Wał Miedzeszyński i most Poniatowskiego). Zakaz dotyczy także pieszych i rowerzystów. Ponieważ przy tych ulicach nie ma bloków ani domów, miasto nie wydaje przepustek.

W sobotę nie będzie też imprez w Plażowej i Temacie Rzeka.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Klasa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2016 10:57 ~Klasa

  nick~nick

  Tylu było tych delegatów, ale najważniejszy Obama na wylotówce. Obama niech się zajmie własnym krajem bo on tam sobie nie radzi zamiast polskiego prezydenta pouczać. Niedługo mu wyborcy pokażą co o Demokratach sądzą jak wygra wybory Trump.

  Przysłowie mówi : uczyć się choćby od diabła. Panu prezydentowi przydałoby się parę lekcji dobrego wychowania, obiektywizmu i klasy, jaką ma Obama.

 • wtrebor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2016 01:12 ~wtrebor

  Wstyd mi za cały PiS i Dudę, naprawdę :(

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 23:17 ~nick

  Tylu było tych delegatów, ale najważniejszy Obama na wylotówce. Obama niech się zajmie własnym krajem bo on tam sobie nie radzi zamiast polskiego prezydenta pouczać. Niedługo mu wyborcy pokażą co o Demokratach sądzą jak wygra wybory Trump.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 22:51 ~nick

  Murzyn i palma. Jak na margarynie.

 • Asso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 22:21 ~Asso
  radca~radca

  DONALDZIE TUSKU POLSKA I POLCY ZADAMY; NIE POKAZUJ SIE WIECEJ U NAS. SAM WYBRALES
  Gość ~Gość

  Kto rząda
  Żądanie~Żądanie

  Nie upoważniłem cię do wypowiadania się w moim imieniu. Możesz żądać tylko za siebie, a to niewiele znaczy.
  LAOCLAOC  Jestes az tak glupi czy tylko udajesz?


  Udaję, ty jesteś zdecydowanie głupszy.

 • Flanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 22:19 ~Flanka

  piotr~piotr

  Ten szczyt nie przyniósł niczego konkretnego. Zjechali się ludzie władzy, popili, najedli się i do domu, a miasto sparalizowane. Gdyby nawet amerykanie umiescili u nas 100.000 żołnierzy to w przypadku wojny z rosją, nic nam to nie da, z obwodu kaliningradzkiego zostaną wystrzelone iskandery z bronią nuklearną i pozamiatane.

  A umocnienie " Wschodniej flanki " i umieszczenie koło ruskiej granicy tysiąca żołnierzy NATO to się nie liczy ?

 • Xdbotp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 22:06 ~Xdbotp

  Super, ze sie skończyły problemy jak Obama wyleciał. Czyli on jedyny był u nas a reszta sie nie liczyła. Tylko dla niego cała Warszawa sparaliżowana była.

  Przykre było to, ze tak zlekceważono warszawiaków ale bardziej, ze tak pozostałych uczestników uznano za nieważnych.

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 21:20 ~kasia

  Akurat trafilam na ten moment gdy przejezdzal obok rotundy tylko dlaczego nie wpuszczano do przejscia podziemnego czy ktos sie bal ze wyleca w powietrze

 • Bezmiar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 20:44 ~Bezmiar

  jacol~jacol

  rozumiem że wszyscy przeciwnicy NATO z przyjemnością oddaliby swoje kobiety ruskiej swołoczy żeby sobie poużywała, a sami czyścili im później buty.

  Nie tylko buty...

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 20:08 ~piotr

  Ten szczyt nie przyniósł niczego konkretnego. Zjechali się ludzie władzy, popili, najedli się i do domu, a miasto sparalizowane. Gdyby nawet amerykanie umiescili u nas 100.000 żołnierzy to w przypadku wojny z rosją, nic nam to nie da, z obwodu kaliningradzkiego zostaną wystrzelone iskandery z bronią nuklearną i pozamiatane.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »