Informacje

29.12.2010 16:05 Ostatnia dzielnica wybrała burmistrza

Agnieszka Kądeja nowym burmistrzem Rembertowa

SERWISY:

 

 

Podczas środowej sesji rady dzielnicy udało się wybrać burmistrza Rembertowa. Została nim Agnieszka Kądeja ze stowarzyszenia Lepszy Rembertów.

Rembertów był ostatnią dzielnicą, w której wybrano burmistrza. Agnieszkę Kądeję poparło 12 z 20 radnych. Mieczysław Gołónka, który jeszcze w środę rywalizował z kandydatką Lepszego Rembertowa, zrezygnował z ubiegania się o stanowisko.

Jakie priorytety wyznaczyła sobie nowa burmistrz? - Zdecydowanie poprawa komunikacji, połączenia naszej dzielnicy z centrum. Pewne zmiany są tu konieczne. Będą potrzebne też zmiany w funkcjonowaniu urzędu - mówiła tuż po wyborze Kądeja.

Trudny wybór

Podczas wtorkowej sesji rady dzielnicy o stanowisko burmistrza walczyło dwoje kandydatów: Mieczysław Golónka ze stowarzyszenia Dla Rembertowa oraz Agnieszka Kądeja ze stowarzyszenia Lepszy Rembertów.

Żaden z kandydatów nie uzyskał wówczas bezwzględnej większości 10 głosów. Kądeja otrzymała 8, a Golónka 7. Cztery głosy były nieważne.

bako/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KawęczynWygoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2018 13:16 ~KawęczynWygoda

  Konieczna i pilna jest rozbudowa budynku szkolnego przy ulicy Niepołomickiej (Zespół Szkół nr 74) z pominięciem stawiania kosztownych i czy sensownych - kontenerów.

 • włas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 14:55 ~włas

  Niektórzy z internautów nie rozumieją chyba roli samorzadów lokalnych. Samorząd, w tym burmistrz, oprócz administrowania musi INICJOWAĆ potrzeby mieszkańców dzielnicy. Od wykonaniia inicjatyw ponadlokalnych jest aparat wykonawczy miasta tj. Prezydent m. st. Warszawy i jego służby. Pamietajmy, że grzechem śmiertelnym każdej władzy,w tym wladzy lokalnej, jest grzech zaniechania! I pod tym względem nie możemy nic zarzucić naszej Pani Burmistrz! Zachodzi pytanie,w jakim stopniu Rada oraz aparat urzęniczy naszej Dzielnicy jest jej w tym pomocny? Trzymam kciuki za Panią Pani Agnieszko!

 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2010 19:55 ~olek

  Jaki wykształcenie ma P. Burmistrz. Zawód mediator jest po kursie. A jaki faktycznie zawód ma Pani Burmistrz

 • Anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2010 19:52 ~Anna

  Konieczny jest dodatkowy autobus wiozący mieszkańców do Grochowskiej lub dalej. Jazda515 to koszmar. Czy pusta linię 215 nie można przedłużyć do pętli tramwajowej na Gocławku. Byłoby super. Za mało mamy połączeń z centrum aby pozwolić sobie na taką trasę 215, prawie zawsze pusty.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2010 09:27 ~mieszkaniec

  Sukcesem jest z pewnością przełamanie dotychczasowego "monopolu władzy". Kolejne sukcesy Pani Burmistrz odniesie jeśli w swojej działalności będzie realizowała oczekiwania mieszkańców Rembertowa. Szereg z nich zostało wskazanych w niniejszych komentarzach.Mam nadzieję, że Pani Burmistrz niezwłocznie wskaże priorytety, poparte konkretami. Oczekuję również,że Rembertów za Pani kadencji będziemy postrzegać jako dzielnicę rozwojową a nie nie tkwiącą w stagnacji (często zbyt mocno "oglądajacą się" przeszłość i historię).

 • Agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 12:44 ~Agnieszka

  Gratuluje! Nareszcie właściwy człowiek na tym stanowisku. Pani Burmistrz to mądra, kompetentna, rzeczowa, kochająca Rembertów osoba. Życze powodzenia, niech Rembertow stanie sie Lepszym Rembertowem!

 • Agnieszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 12:22 ~Agnieszka

  Gratuluje! Nareszcie właściwy wybór. Kompetentna, rzeczowa, madra kobieta, przygotowana merytorycznie do pełnienia obowiązków. A co tez jest b.wazne, to zależy nowej Pani Burmistrz na Rembertowie, na Lepszym Rembertowie! Z całego serca życze Pani Burmistrz powodzenia!

 • bartus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 12:04 ~bartus

  Dzieki Bogu! A już myślałam,że w Rembertowie tak jak na Białorusi - bez zmian. Gratuluję.

 • KK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 10:48 ~KK

  Cóż za bzdura już na początku materiału-Lepszy Rembertów był już w Radzie Dzielnicy przez ostatnie 4 lata!

  Poza tym stwierdziła, iż należy poprawić komunikację-nigdzie nie użyła słowa miejską :) Nie widzę problemu. Sądzę, że co jak co ale merytorycznie jest dość dobrze przygotowana. Natomiast osobiście liczę na małe zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Dzielnicy (opieszałość i poziom chamstwa jest u dość wysoki-zwłaszcza w Wydziale Działalności Gosp.).

 • inny burmistrz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 22:43 ~inny burmistrz

  widać że nowa pani burmistrz ma słabe pojęcie o swoich kompetencjach, gdyż komunikacja w ogóle nie zależy od dzielnic. Uwagi można przekazywać do ZTM i może to z powodzeniem robić także radny.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »