Informacje

10.02.2017 20:21 wcześniej został aresztowany

Afera reprywatyzacyjna: Robert N. zawieszony w obowiązkach adwokata


Znany prawnik Robert N. - aresztowany kilka dni temu w sprawie korupcji i oszustwa przy reprywatyzacji stołecznych nieruchomości - został zawieszony w obowiązkach mecenasa przez adwokacki sąd dyscyplinarny.

Jak poinformował w piątek mec. Michał Fertak, rzecznik warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, zawieszenie jest tymczasowe, ale nie ma określonego terminu. - Orzeczenie sądu dyscyplinarnego jest nieprawomocne i adwokat Robert N. lub jego obrońca mogą się od niego odwołać - dodał.

Rzecznik skierował wniosek

W środę warszawska adwokatura otrzymała z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu materiały dotyczące adwokatów Roberta N. oraz Aliny D. Na tej podstawie rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie adw. Krzysztof Stępiński skierował wniosek do Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie o tymczasowe zawieszenie adwokata Roberta N. w obowiązkach zawodowych. Alina D. jako, że jest adwokatem nie wykonującym zawodu, nie została objęta wspomnianym wnioskiem.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu mec. Fertak przypominał, że sąd dyscyplinarny ma obowiązek orzec o tymczasowym zawieszeniu adwokata, względem którego zastosowano tymczasowe aresztowanie - w terminie 14 dni od daty powzięcia informacji o aresztowaniu.

Cztery osoby aresztowane

1 lutego Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia aresztował czworo podejrzanych ws. reprywatyzacji w Warszawie: b. urzędnika ratusza Jakuba R., adwokata Roberta N. oraz rodziców urzędnika - Wojciecha R. i Alinę D. Sąd zdecydował wtedy, że wszyscy trafią do aresztu na trzy miesiące.

- Były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R. przyjął od Roberta N. korzyść majątkową w wysokości 2,5 mln zł w zamian za decyzje dotyczące ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy Placu Defilad 1 - informowała prokuratura.

31 stycznia wrocławska prokuratura regionalna przedstawiła Robertowi N. - oprócz zarzutu wręczenia Jakubowi R. korzyści majątkowej - również zarzut podrobienia dokumentu w postaci pełnomocnictwa. Według prokuratury podrobionym dokumentem posłużyła się przed sądem Alina D. (matka Jakuba R.).

Pełnomocnik w 170 postępowaniach

ORA informowała także, iż obowiązkiem adwokatury jest wyznaczenie w takiej sytuacji zastępcy dla adwokatów, wobec których zastosowano tymczasowe aresztowanie. Palestra ma się tym zająć najwcześniej w przyszłym tygodniu. Mec. Fertak przyznał, że nie będzie to proste z uwagi na fakt, że mecenas N. prowadził dużą kancelarię.

Media podawały, że mecenas Robert N. jest pełnomocnikiem w około 170 postępowaniach o zwrot nieruchomości.

PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • joasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 18:26 ~joasia

  Dzień w którym HGW zostaną postawione zarzuty w zw. z Noakowskiego 16. powinien być także dniem postawienia zarzutów prominentnym działaczom PIS:Błąszczakowi i Zielińskiemu-zasiadającymi wtedy we władzach sródmieścia, J.Sasin był wojewodą, premier Jarosłąw Kaczyński, a ministrem Sprawiedliwości Z.Ziobro?Czy nikogo nie dziwi, ze tworzy sie komisje i prokuratura zatrzymuje tylko osoby z kregu osób nie związanych z PIS lub opozycje? A co z komisją koscielną?A co z aferą opisaną przez newsweeka, Ziobry?Co z wypadkiem A./MAcierewicza? Co z afera sp.Telegraf?Co ze sprawą szefa CBA?

 • anix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 14:55 ~anix

  taki cwaniak ten mecenas obracał milionami groził, oszukiwał a pokazać gęby to juz jaj zabrakło.

 • wakacje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 12:50 ~wakacje

  łapać sądzić~łapać sądzić

  Kiedy aresztowanie pani HGW ?
  Kto pozwolił by poszła na urlop i wyjechała ???


  Gdzie ?

 • łapać sądzić

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 08:43 ~łapać sądzić

  Kiedy aresztowanie pani HGW ?
  Kto pozwolił by poszła na urlop i wyjechała ???

 • prokurent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.02.2017 06:25 ~prokurent

  Teraz jeszcze należy sprawdzić sędziów, którzy wydawali kuriozalne wyroki. Niech środowisko prawnicze oczyści się z tego brudu. W sądzie ludzie oczekują sprawiedliwych wyroków. Często dostają niesprawiedliwość, krzywdę, straty finansowe, cierpienie. Wszystkie rozprawy powinny być nagrywane. Może wtedy cham w todze nie odważył by się demonstrować agresji przeciwko jednej ze stron a po odczytaniu wyroku pytać stronę faworyzowaną "czy jest pani zadowolona z wyroku". Tak, mamy w Warszawie takich sędziów! Pan mecenas też był zawsze zadowolony z wyroku. Nie był przecież w tym procederze sam.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »