Informacje

06.05.2014 20:14 zmiany już w środę

Afera na Bemowie. Nowym burmistrzem dzielnicy współpracownik Struzika?

Wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski jest kandydatem na nowego burmistrza Bemowa– ustalił portal tvnwarszawa.pl. Ma zastąpić na tym stanowisku Alberta Stomę, który podał się do dymisji w związku z tak zwaną aferą bemowską.

Strzałkowski zyskał poparcie warszawskiego zarządu Platformy Obywatelskiej. Informację potwierdził nam jeden z wysoko postawionych działaczy partii.

Kandydat w środę ma być zaprezentowany radzie dzielnicy. Wtedy też odbędzie się głosowanie. To właśnie radni podejmą ostateczną  decyzję o wyborze nowego burmistrza. Jeśli wcześniej kandydat zyskał poparcie zarządu warszawskiej Platformy – to głosowanie będzie jedynie formalnością( w radzie Bemowa większość ma PO).

Wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski działa w strukturach Platformy w Wołominie. Przez kilka lat pełnił obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, był też radnym Powiatu Wołomińskiego.

W skład nowego zarządu Bemowa ma wejść ponownie Marek Karpowicz, oraz Adam Łossan były burmistrz podwarszawskiej Zielonki.

Afera na Bemowie

Cały zarząd dzielnicy podał się do dymisji w związku z aferą bemowską. Rozpętał ją były wiceburmistrz Bemowa Paweł Bujski. Po tym jak został odwołany, wydał oświadczenie, w którym oskarżył wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego oraz władze i urzędników bemowskiego ratusza m.in. o nepotyzm, mobbing, nadużywanie władzy i niejasności przy inwestycjach.

Spowodowało to lawinę dymisji i odwołań. Najpierw zrezygnował Jarosław Dąbrowski, wiceburmistrz Warszawy i były burmistrz Bemowa.

Ze stanowiskiem pożegnał się wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak. Twierdził jednak, że nie ma to związku z aferą bemowską.

25 kwietnia na szeregowe stanowisko został zdegradowany Radosław Kulikowski, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wcześniej był dyrektorem OSiR Bemowo. Do dymisji podał się także Arkadiusz Majcher, dyrektor Bemowskiego Ośrodka Kultury.

Prezydent Warszawy odwołała też szefa dzielnicowego OSiR, Roberta Panewczyńskiego.

Do dymisji podał się też burmistrz Albert Stoma. Wraz z zastępcami Danielem Nowoleckim i Markiem Karpowiczem ma być oficjalnie odwołany 7 maja.

Śledztwo prokuratury

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości na Bemowie podjęła też już prokuratura. Jest ono prowadzone w kilku wątkach i dotyczy m.in. podejrzenia przekroczenia uprawnień przez urzędników, zawierania fikcyjnych umów zlecenia i o dzieło, nieuprawnionego korzystania z samochodu służbowego, złego traktowania podległych pracowników, działania na szkodę urzędu dzielnicy poprzez tworzenie fikcyjnych etatów oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentacjach kadrowych i podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej.

O kontroli mówi rzecznik dzielnicy:

Bartłomiej Frymus – b.frymus@tvn.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2015 16:33 ~rena

  Chyba nie wiecie, że teraz Adam Łossan panuje w Powiecie Wołomińskim jako wicestarosta. Faktycznie jest architektem nowej koalicji, która wykolegowała większościową zdawałoby się część rady powiatu PiS, gdyż przeciągnął na swoją stronę najpierw Kazimierza Rakowskiego, któremu zaoferował stanowisko starosty, a następnie kolejnych dwóch radnych z PiS wystąpiło, przekupionych też pewnie jakimiś przywilejami. Można by rzec, że skoro Bemowo się skończyło, bo już wszystko zostało sprzedane i zbudowane, to teraz czas na prowincję. Kierunek wschód to bardzo dobry kierunek dla tej grupy, gdyż zachód został już w pełni zagospodarowany. Przyszedł teraz czas na miasta wyklęte, jak Wołomin i Radzymin - dużo można tu jeszcze kupić od miasta nieruchomości no i wreszcie coś wybudować. Kto nie wie, to uświadomię, że przez dekady były tu hamowane wszelkie inwestycje - ponoć się nie opłacało. Teraz możecie być pewni, że ruszą pełną parą i ani się obejrzysz jak się obudzisz w nowej rzeczywistości.

 • Paula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2014 12:28 ~Paula

  Adam Łossan - zadłużył niemiłosiernie Zielonkę, czas na dzielnicę Warszawy.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2014 07:55 ~qwerty

  Chyba ten tvn nie przepada za Struzik iem lub wykazuje się brakiem wiedzy. Przecież Pan Strzałkowski to PO. Pan Struzik to PSL.

 • aaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 22:20 ~aaaaa

  szkoda, że to nie ktoś z Bemowa. Partia jest dla mnie mało ważna...

 • WSM54

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 21:56 ~WSM54

  Chyba że ojciec.

 • alinka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 21:32 ~alinka

  Gdyby nie miał wiedzy i wykształcenia, to i partia by nie pomogła.

 • antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 19:19 ~antek

  gdyby był profesjonalistą i wykształcony to zrobibły karierę bazując na wiedzy a nie pochodzeniu i koneksjach partyjnych.

 • iołki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 19:13 ~iołki

  to wygląda jak ucieczka z tonącego statku, wojewóztwo na skraju bankructwa a ciepła posadku kusi?

 • Komprpmitacja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 17:32 ~Komprpmitacja

  Fos~Fos

  Struzik jest z PSL....

  I najpewniej wreszcie poleci ze stanowiska. Do diabła z takim koalicjantem.

 • majkel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 15:42 ~majkel

  Dąbrowski to był człowiek Halickiego a ten z bufetową ma na pieńku. Ogólnie za sobą nie przepadają. Rozgrywki wewnątrz Peło. Same kajtki na urzędach nam się lokują na Bemowie. Szkoda że tylko z nadania partyjnego. Członek spod płaszczyka wysunięty na czoło ;) Dlaczego na kierownika samorządu nie mogę wybrać sam...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »