Informacje

15.04.2014 14:02 OPOZYCJA CHCE DYSKUSJI

Afera na Bemowie.
Będzie nadzwyczajna sesja?

SERWISY:

Jest wniosek w sprawie zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. Tematem mają być nieprawidłowości ujawnione przez byłego wiceburmistrza dzielnicy Bemowo.

- Pycha kroczy przed upadkiem – powiedział radny Jarosław Krajewski (PiS), jeden z inicjatorów zwołania sesji.

Chce jej zwołania po tym jak Paweł Bujski, były już wiceburmistrz, ujawnił nieprawidłowości w dzielnicy. Oskarżył lokalne władze i urzędników, a także wiceprezydenta stolicy. Napisał o nepotyzmie, mobbingu, nadużywaniu władzy i niejasnościach przy inwestycjach.

Lista zarzutów byłego już wiceburmistrza jest długa: maltretowanie psychiczne pracowników urzędu; zatrudnienie w centrum promocji zdrowia i edukacji ekologicznej znajomej wiceprezydenta Jarosława Dąbrowskiego; pracownik jednego z wydziałów miał zawierać dodatkowe umowy zlecenia z Bemowskim Centrum Kultury i dzielnicowym Biurem Finansów Oświaty; jeden z radnych dzielnicy korzysta z telefonu komórkowego opłacanego przez urząd, a jego żona podpisywała umowy zlecenia z centrum kultury; sprzęt elektroniczny zakupiony przez wydział informatyki miał być wypożyczany radnym, pracownikom urzędu i ich rodzinom; na Bemowie ma powstać przedszkole w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Udziałowcami inwestora mają być: pracownik centrum kultury i urzędu dzielnicy;

Wiceprezydent Jarosław Dąbrowski zarzuty ocenia jako brednie i zapowiada złożenie przeciw Bujskiemu pozwu o zniesławienie.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT <<<

- Chcemy, aby pani prezydent przedstawiła informację na temat kontroli w bemowskim ratuszu. Platformie Obywatelskiej powinno zależeć na wyjaśnieniu tej sprawy, na oczyszczeniu się z zarzutów stawianych przez byłego wiceburmistrza. Mam nadzieję, że radni stawią się na sesji – stwierdził radny Krajewski.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hunter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2014 11:30 ~hunter

  tekomentarze pisza chyba same napływowe buraki co sa na dorobku. mieszkamy w warszawie od 4 pokoleń na bemowie od 8-10pokoleń wcześniej to była wieś. nigdy wceśniej bemowo nie rozwijało sie tak szybko jak za dąbrowskiego.

 • lio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2014 21:34 ~lio

  A przekręcik radny Początek, to co?

 • bemol1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2014 11:24 ~bemol1

  Gorszego chamstwa jak na radzie Bemowa to chyba nie ma nigdzie w świecie. Przewodniczący rady na każdego kto ma inne zdanie każe wołać Policję. Tan facet to jakiś totalny psychol. Zrobili sobie z dzielnicy prywatny folwark pod ochroną centralnych władz Platformy Oszustów z HGW na czele.

 • były Bemowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 23:52 ~były Bemowianin

  Bemowo - mieszkałem tam naście lat. PO jest tam mistrzem propagandy - burmistrz Dąbrowski woził babcie na wybory własnym samochodem, zrobił "darmowy" net ("darmowy" bo zapłaciliśmy w podatkach, w tym i ci, którzy nie korzystają), rowery miejskie (j.w), wydawał 2 mln rocznie na propagandową gazetkę Bemowo News, popisywał na każdym kroku. W Bemowo News burmistrz był na co drugiej stronie, gdyby był tam dział kulinaria, burmistrz pokazywałby ulubione danie - żenada! Nie dziwią mnie te afery. Zapasiony aferał z PO!

 • meg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 22:29 ~meg

  Mieszkam na dzielnicy Bemowo od 3 lat, a wychowałam się na Bielanch. Jest tu o niebo lepiej. Wciąż nowe inwestycje, prezenty dla Bemowian, zabawy, koncerty, zadbane ulice... jedynie budowa ronda górczewska-lazurowa dała nam w kość. Komunikacja jest od biedy... brak pośpiesznych autobusów dla Jelonek. Dojechać do centrum to koszmar, a 422 było idealne... A jeżeli chodzi o afery, to były, są i będą dopóki będzie rządziło PO i bufetowa...

 • zniesmaczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 21:36 ~zniesmaczony

  Przykre, że niektóre komentarze nie są wyświetlane, moderator czuwa nad odpowiednią linią partii, brawo

 • Kewalsik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 21:27 ~Kewalsik

  Developer zepsuł chodnik, odbudowali częściowo i resztę kazali naprawiać właścicielom przyległych posesji. Brawo "Bemowo tu żyje się lepiej" chyba tylko ludziom z PO (Burmistrz, byli wiceburmistrzowie i reszta kolegów z nadania partyjnego).

 • Bemowianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 21:24 ~Bemowianin

  A poprzednik wiceburmistrz pan Sułczyński zdążył zwiać, chociaż dalej zasiada w kilku spółkach miejskich. Też dobry zawodnik olewał pisma, lub odpisywał po ustawowym czasie. Może wreszcie ludzie pójdą PO rozum i wybiorą miejscowe inicjatywy a nie aparatczyków z PO.

 • Bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 16:46 ~Bemowiak

  Wiceprezydent Warszawy obiecał bronić linii 422 i starodrzewia w trakcie budowy ronda Górczewska róg Lazurowa. Bezdomni wyrzuceni z jednego miejsca przejęli i zdewastowali zabytkowy dom przy Narwik. Jednego a kolejnym rzeczom nie zapobiegł, za to został wiceprezydentem Warszawy. Przykre. Przykre też to, że dopiero jak się stołek traci to się coś z niewłaściwymi praktykami chce zrobić, ale lepiej później niż wcale.

 • marian85

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2014 15:22 ~marian85

  A co z chodnikiem przed ratuszem od stony Powstańców, chodzi mi o ten murek i schody przy poczcie, banku, w ciągu siedmiu lat chyba po raz czwarty była wymieniana jego nawierzchnia, która po raz kolejny jest w stanie opłakanym. Ostatnia wymiana była w drugiej połowie zeszłego roku.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »