Informacje

02.05.2018 16:54 Kaznowska do Jakiego

"Aby mówić o sporcie nie
wystarczy założyć szalik"

SERWISY:

Warszawa rozwija się bardzo dynamicznie w obszarze sportu - oceniła w środę wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Jej zdaniem wypowiedzi Patryka Jakiego dotyczące braku współpracy ratusza ze stołecznymi klubami szkodzą sportowemu wizerunkowi stolicy.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiedział we wtorek, że jeśli zostanie włodarzem stolicy, kluby sportowe będą traktowane w mieście lepiej niż dotychczas. Renata Kaznowska podczas konferencji prasowej w środę nie zgodziła się z zarzutami. Podkreśliła, że stolica jest miastem, które rozwija się "bardzo dynamicznie w obszarze sportu".

- Przypomnę chociażby Euro 2012, gdzie wspólnie stworzyliśmy niepowtarzalną atmosferę, o której mówił cały świat. Przygotowujemy się też do kolejnego wielkiego wydarzenia, gdzie aplikujemy razem z PZPN-em - zaznaczyła.

"Przeinacza fakty"

Zapowiedziała, że przekaże Jakiemu kompendium wiedzy o warszawskim sporcie. - Może dzięki temu pan Jaki nie będzie przeinaczał faktów, bo to szkodzi. Szkodzi to nam - miastu sportowemu Warszawie, która bardzo długo pracowała na swoją markę. Nie pozwolę psuć sportowego wizerunku Warszawy - oświadczyła Kaznowska.

Poinformowała, że w ostatnich latach Warszawa wydała ponad 560 mln zł na okołomiejskie ośrodki sportowe. - Mamy ponad 400 mln zł na hale, boiska sportowe, na pływalnie. Mamy 35 krytych pływalni, niemal 730 różnego rodzaju hal i sal sportowych, cztery stadiony piłkarskie i piłkarsko-atletyczne, około 900 boisk sportowych, ponad 100 siłowni plenerowych - wymieniała wiceprezydent.

Kaznowska przekazała również, że wystąpiła do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o wspólne wybudowanie hali widowisko-sportowej na błoniach Stadionu Narodowego. - Nie bez powodu Warszawa potrzebuje dużej areny. Ruch należy do Skarbu Państwa. Jeżeli Skarb Państwa nie przyłączy się do tego projektu, to hala w tym miejscu nie powstanie. Zapraszam pana posła, aby przyłączył się do tego projektu - dodała.

Wiceprezydent stolicy podkreśliła, że nie da się zbudować nowych boisk sportowych przy stadionie Legii, ponieważ teren zajmuje sekcja strzelecka klubu. Jak dodała, sekcja piłkarska będzie mogła rozpocząć nową inwestycję w momencie opuszczenia terenu przez sekcję strzelecką. Dodała, że miasto jest w trakcie uzgodnień z oboma sekcjami warszawskiego klubu.

"Nie wystarczy założyć szalika klubowego"

Kaznowska zaznaczyła również, że Legia będzie płacić "najniższe, minimalne stawki wynikające z cennika" za dzierżawę terenu. - W 2008 roku PiS stoczyło batalię na sesji rady miasta, aby nie dopuścić do budowy stadionu Legii. Naprawdę, aby mówić o warszawskim sporcie nie wystarczy założyć szalika klubowego. To za mało - przekonywała.

Wiceprezydent Warszawy wskazała, że ratusz współpracuje również z innymi stołecznymi klubami w stolicy. - Polonia czeka na modernizację swojego stadionu, wydatkowaliśmy już na ten cel 54 miliony złotych, ale to za mało. Od marca czekamy na uzgodnienie koncepcji z wojewódzkim konserwatorem zabytków podległym wojewodzie mazowieckiemu - zaznaczyła.

Dodała, że samorządy warszawskie nie maja obowiązku finansować klubów sportowych, bo jest to obowiązek rządu. - Jednak my to robimy. Rocznie ponad 88 tysięcy złotych trafia do klubów sportowych. Z ministerstwa sportu trafia około 11 tysięcy złotych - podkreśliła.

Patryk Jaki mówił o Legii:

PAP/kz/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2018 16:39 ~nemesis

  Kaznowska, a co ze stadionem Polonii? Co ze Skrą? Co z Olimpią? Coście zrobili z Sarmatą? Co ze stadionem Orła? Gdzie jest obiecany przez bufetową stadion olimpijski?

  Twoje bajki są żałosne!
  I dlaczego urzędnicy ratusza wspierają w godzinach pracy kampanię wyborczą posła z Krakowa?

 • rickh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2018 07:41 ~rickh

  Poproszę o jej komentarz nt. klubu Gwardia, kluby Orzeł, klubu Skra ....

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2018 07:06 ~Wierzbno

  Dobrze mówi ! Patryk Jaki - pozorant, poszedł pod (L), by zyskać elektorat, który tutaj akurat jest większy. Ale nikt się nie da nabrać na farbowanego lisa Odry Opole. Jak pan wiceminister naprawdę jest frontem do sportu, to niech pójdzie pod siedziby innych warszawskich klubów, chociażby na K6. Bo (L) akurat ma się dobrze.

 • platon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 22:03 ~platon

  Piękno sportu polega na synkretyzmie wpływów honoru, przypadku i pieniądza (w kolejności w/g rozkładu skali logarytmicznej).

 • WArszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 20:52 ~WArszawiak

  "Świetnym" przykładem "znakomitych" działań jest Skra.

 • boorygo2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 20:28 ~boorygo2

  Aby mówić o sporcie
  wystarczy założyć stanik

 • legiagola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 18:26 ~legiagola

  Ta kibicka niech lepiej zabezpieczy przejście kibiców Legii.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 17:47 ~Wawka

  88 000 na tyle klubów w Warszawie? Szał.

 • Zapytuję

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2018 17:06 ~Zapytuję

  To nie jest bliźniaczka Kamili Gasiuk - Pihowicz ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »