Informacje

02.01.2015 06:25 "absurdalne podsumowanie"

Absurdy 2014 roku. Z tych śmialiśmy się najbardziej

SERWISY:

Ścieżka rowerowa do ściany, konsylium strażników miejskich przy fotoradarze czy muranowska "linia Maginota" – ubiegły rok dostarczył nam wielu absurdów wartych przypomnienia. Oto osiem naszym zdaniem najciekawszych.

1. ŚCIEŻKA DO ŚCIANY

Drogowcy zaliczyli w tym roku kilka spektakularnych wpadek. Przez trzy lata Świętokrzyska i Prosta były zamknięte z powodu budowy centralnego odcinka drugiej linii metra. We wrześniu, gdy powoli zbliżało się otwarcie przebudowanych ulic, rowerzyści dostrzegli spory absurd na Prostej.

Po przejechaniu przez Żelazną ścieżka rowerowa prowadzi wprost... na ścianę. - Płakałem, jak widziałem ten projekt - komentował Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent Warszawy ds. komunikacji rowerowej. A drogowcy bronili się, że nie dało się zrobić tego inaczej. Rada? Wybrać ścieżkę po drugiej stronie ulicy.


2. FUSZERKI NA TARGOWEJ

Wesoło było też na Targowej. W czerwcu drogowcy, którzy układali płytki wyznaczające miejsca parkingowe, mieli poważny problem z prawidłowym ułożeniem piktogramu informującego o miejscu dla inwalidy. Zamiast popularnego symbolu, zobaczyliśmy kompletny chaos.

Z kolei w listopadzie drogowcy zdecydowali się na namalowanie oznaczenia ścieżki rowerowej zwykłą farbą. Po kilku dniach deszczu znaki praktycznie przestały istnieć. Trwalsze oznakowanie pojawi się na Targowej dopiero wiosną.


3. PRZYKRYLI DZIURĘ DYWANEM

W ubiegłym roku nie zabrakło też kłopotów i zabawnych sytuacji z dziurawymi drogami. W maju na ulicy Krasińskiego na Żoliborzu ktoś wpadł na "genialny" pomysł, by starą, niezbyt równą i dziurawą nawierzchnię chodnika przed przystankiem autobusowym przykryć… wykładziną dywanową.


4. PUŁAPKA NA ROWERZYSTĘ

Do niecodziennej sytuacji doszło też na skrzyżowaniu Swojskiej z Klukowską na Targówku. Po obfitych opadach deszczu dziurawa i zniszczona nawierzchnia znalazła się pod wodą. Jadący tamtędy rowerzysta nie zauważył ukrytej dziury, wjechał w nią i wylądował w kałuży. Całe zdarzenie uwiecznił na filmie jeden z internautów. Film zrobił wielką karierę w internecie.


5. KONSYLIUM PRZY FOTORADARZE

W stolicy w ubiegłym roku przybyło charakterystycznych, żółtych fotoradarów. Nowe słupy postawiono m.in.: w al. Solidarności. Pewnego listopadowego poranka przy nowym fotoradarze zebrała się grupa kilku strażników miejskich.

Funkcjonariusze otoczyli urządzenie i długo je oglądali. Zdjęciem nietypowego "konsylium" pochwalił się na jednym z portali społecznościowych były warszawski radny Andrzej Golimont. - Strażnicy sprawdzali, czy urządzenie działa poprawnie. Funkcjonariusze uczyli się też obsługi technicznej fotoradaru - powiedziała nam wówczas Monika Niżniak, rzeczniczka stołecznej straży miejskiej.


6. MURANOWSKA "LINIA MAGINOTA"

Dwa rzędy słupków i próg zwalniający chronią... chodnik w Śródmieściu. Mieszkańcy nazywają go muranowską "linią Maginota". Administrator zapewnia, że dzięki tym wyjątkowym zabezpieczeniom ujarzmił niesfornych kierowców, parkujących w tym miejscu pomimo zakazu. Wyjątkowo solidnie zabezpieczony chodnik znajduje się na jednym z podwórek między ulicami Andersa a Wałową. Choć sami mieszkańcy pomysł obśmiali, administracja pozostaje nieugięta.


7. WOJNA O KWIATKA

Nie zbrakło też mniejszych absurdów. W jednym z bloków na Żelaznej wszczęto śledztwo w sprawie kradzieży kwiatka z klatki schodowej. Sprawę rozstrzygnąć musiał monitoring.


8. MAPA DO GÓRY NOGAMI

Z kolei na jednym z przystanków na Białołęce ZTM powiesił mapkę informującą o zmianach w ruchu w związku z remontem. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że została ona powieszona… do góry nogami. ZTM przyznał się do błędu, tłumaczył się pośpiechem i kilka godzin później tablica została poprawiona.

>>>Więcej absurdów znajdziecie tutaj<<<

jb/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • prof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2015 08:32 ~prof

  U mnie natomiast wykładowca, używający słowa "pasmo" wyleciałby z hukiem z pracy.

 • xp123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2015 21:12 ~xp123

  Największy absurd 2014 roku to artykuł "absurdy 2014 roku"

 • oko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 18:54 ~oko

  Najgłupszy barak w EU.

 • absurd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 17:32 ~absurd

  głosuje na...
  3. PRZYKRYLI DZIURĘ DYWANEM

 • WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 17:22 ~WWA

  niestety~niestety

  Absurdy? Owszem. Ale wcale nie do śmiechu.

  Zgadzam się, żal na to patrzeć. Z nowym rokiem przybywa nowych urzędników, więc poczekam na kolejne "popisy".

 • WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 17:18 ~WWA

  qqa~qqa

  Chcecie największy absurd w Polsce?
  PO+PIS+SLD+PSL+KNP cały czas u władzy.
  Macie największy absurd.


  KNP nie jest u władzy, ale może kiedyś. Postulaty mają słuszne (widać po sytuacji w Służbie Zdrowia) chociaż łatwo jest mówić, a wdrożenie w życie to inna bajka. Póki co kolejny rok drenowania kieszeni rozpoczął się.

 • niestety

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 16:43 ~niestety

  Absurdy? Owszem. Ale wcale nie do śmiechu.

 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 16:35 ~kkk

  adfg~adfg

  A mnie co roku rozbawiaja nagrody dla urzedasów miejskich. HGW z radoscia, szerokim gestem rozdaje moje pieniadze.

  Śmiech, ale przez łzy, że my tą coraz liczniejszą bandę musimy utrzymywać...

 • wwwiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 16:24 ~wwwiak

  Skandal to II linia metra za grube miliardy. Od września nie można uruchomić pare kilometrów lini. Tylko ogrodzono wejścia płotami jak na wsi i doprowadzono nas do dziadostwa.

 • sum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2015 16:11 ~sum

  Drugi absurd to skrzyżowanie Alej Jerozolimskich z ulicą Lopuszanską. W kierunku południowym na tej kluczowej dla miasta arterii są trzy pasy ruchu. W kierunku przeciwnym, do Centrum, jest jedno pasmo. U mnie, na seminarium, student który zaproponowałby tskie rozwiązanie, wyleciałby ze studiów w jednej chwili. U drogowców zatrudniają widać fachowców od spraw liczenia prześcieradeł, nie inżynierów z wyobraźnią.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »