Informacje

19.02.2013 19:07 strażnicy miejscy w akcji

80 mandatów za przechodzenie na czerwonym

SERWISY:


"Przecież nie nadjeżdżał żaden samochód. Miliony ludzi tak robi. Nic nie jedzie, to się idzie" – tak usprawiedliwiali swoje zachowanie przed strażnikami miejskimi piesi, przyłapani gdy przechodzili na czerwonym świetle. W ciągu ostatnich dwóch tygodni strażnicy z Bielan i Żoliborza wlepili za to wykroczenie 80 mandatów. 

"Tłumaczenia są różne. Wszystkim się śpieszy – do pracy, do szkoły, na uczelnię, egzamin, na randkę, do metra, na autobus, na samolot, po dziecko, do szpitala... Większość nie rozumie, że

mogą się pośliznąć, przewrócić, że samochód może się nie zatrzymać w porę na śliskiej nawierzchni, a przejście jest za zakrętem i kierowca czasem go nie widzi" – piszą strażnicy miejscy.

80 mandatów, 44 pouczenia

W ciągu tylko dwóch tygodni na Bielanach i Żoliborzu ponad 80 osób ukarano mandatami, a 44 dostały pouczenia. Pod szczególnym nadzorem znalazły się newralgiczne miejsca - ul. Mickiewicza, Marymoncka, Kasprowicza, Conrada, Pl. Wilsona.

Na placu Wilsona  strażnicy przyłapali starszego pana z psem, który mimo, że widział radiowóz straży miejskiej, postanowił przejść przez jezdnię choć sygnalizator świecił na czerwono. "Dlaczego to zrobiłem? Miliony ludzi to robi. Nic nie jedzie, to się idzie" – próbował przekonywać funkcjonariuszy.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Boooryss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2013 15:04 ~Boooryss

  Teodor~Teodor

  Karać pieszych i rowerzystów równo jak kierujących samochodami, albo nawet jeszcze dotkliwiej bo kierowca jak jedzie to myśli a tamci zazwyczaj maja wszystko w siedzącej cześci ciała.


  taa jak jadą to myślą, ale chyba nie o innych uczestnikach ruchu tylko jak tutaj szybko dojechać...
  sam jestem rowerzystą i kierowcy olewają przepisy bo nie znają prawa o ruchu drogowym a tym samym praw rowerzystów i tego jak mogą się poruszać po drogach...
  kierowcy samochodów zmianiając pas ruchu nie liczą się z rowerzystami, a o skrzyżowaniu (stojąc na czerwonym) już nawet nie wspomnę... specjalnie zajeżdzają drogę i trzymają się prawej częsci pasa, co bym czasem ich nie wyprzedził, co z kolei jest ewidentnym łamaniem przepisów...

  oczywiści są i weekendowi rowerzyści co jeżdzą nie znając przepisów (wszak nie ma już obowiązku robienia karty rowerowej po 18 roku życia), a taka osoba nie mając prawo jazdy to i przepisów nie będzie znała...
  "starzy kierowcy" samochodów co zdawali jeszcze przed 1996r także jadą często na wyczucie bo nie chciało im się przyswoić nowych przepisów

 • Teodor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2013 23:28 ~Teodor

  trewq~trewq

  Nie powinno sie za to karac, kazdy przechodzi na wlasna odpowiedzialnosc


  jasne, wleziesz na własną odpowiedzialność na czerwonym pod koła prawidłowo jadącego pojazdu, zginiesz na miejscu i na własną odpowiedzialność spieprzysz życie kierującego samochodem. ale Tobie to juz zwisa co będzie dalej z kierowcą, bo przecież nie żyjesz....

  Karać pieszych i rowerzystów równo jak kierujących samochodami, albo nawet jeszcze dotkliwiej bo kierowca jak jedzie to myśli a tamci zazwyczaj maja wszystko w siedzącej cześci ciała.

 • WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2013 16:05 ~WWA

  Skrzyżowanie Powstańców z Kochanowskiego i Broniewskiego z Włościańskiej na wysokości Galerii Żoliborz. Dla samochodów zielone dla pieszych - czerwone. Nagminnie stare pierdziele lecący po kartofle do sklepu ładują się pod koła. A jak trąbniesz mają pretensję jak możesz i rzucają bluzgami... a nie daleko miejsce ich co nidzielnych spotkań. Zatkali by dziurę budżetową jakby postawić tam kilku strażników.

 • T76

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.03.2013 11:58 ~T76

  To ja zacznę jeździć na czerwonym, jak nie będzie nikogo na pasach - to analogiczne rozumowanie patrząc na komentarze niektórych. CZERWONE, TO CZERWONE!!!
  Jestem za likwidacją straży miejskiej, ale póki są, to zapraszam na skrzyżowanie Conrada/Reymonta. Tam jest cyrk. Robi się zielone dla samochodów, a ludzie ładują się pod koła. I to niestety przeważnie starsze osoby. Jest to nagminne. O organizacji świateł na tym skrzyżowaniu nie wspomnę. Jak jadą tramwaje na przemian z obu stron, to i 4 minuty można postać.

 • Naena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2013 16:09 ~Naena

  Ja dostałam mandat w wysokości 100zł za przeście na zielonym świetle :) kiedy byłam w połowie pasów zaczęło światło dla pieszych migać więc pobiegłam, a tu halcik niewiadomo skąd :) i że ja przechodziłam na czerwonym wg STRAŻY WIEJSKIEJ... bo za mna przechodnie (jakies 3m) stali i czekali. Szkoda,że nie było monitoringu bo bym się odwoływała.

 • ilayla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2013 11:01 ~ilayla

  Jak nic nie jedzie, kompletnie nic, to nie widzę sensu stania na mrozie, w śniegu i czekania jak kretyn aż łaskawie po jakimś czasie zmieni się światło. A niech nie daj Boże ktoś nie naciśnie przycisku, to mimo że samochody stoją na czerwonym to i ja muszę stać. Pierniczenie takie. Samochód przejeżdżający na czerwonym stwarza większe zagrożenie dla ruchu, bo ma mniejsze pole widzenia niż pieszy, czas reakcji też ma mniejszy. A światła na skrzyżowaniach, gdzie nikt nie jeździ i nikt nie chodzi to chyba tylko po to stoją, żeby zarobić na cieplejsze mundury funkcjonariuszy.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2013 17:26 ~kierowca

  dominik~dominik

  W Rzymie czy w Manchesterze nie mają z tym problemu. Kilkudniowy pobyt w tych (i innych miastach) uczy jak się poruszać - a u nas okazja na mandaty :) Postawmy fotoradary na przechodniów!!!

  To chyba byś musiał każdemu na czole wytatuować PESEL żeby można było zidentyfikować delikwenta na podstawie zdjęcia. Każdemu czyli Tobie też. Fotoradar dla pieszych - nieużyteczny pomysł. Myśl dalej.

 • Polismastare

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2013 22:37 ~Polismastare

  putzek~putzek

  Po to sa oczy i mozg zeby ocenic swoje bezpieczenstwo. W Anglii spokojnie mozna przechodzic wszedzie na czerwonym i nie ma problemu z policja czy straza.

  Bajki, bajki, bajki. Duby smalone bredzicie panie putzek.

 • dominik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2013 22:22 ~dominik

  W Rzymie czy w Manchesterze nie mają z tym problemu. Kilkudniowy pobyt w tych (i innych miastach) uczy jak się poruszać - a u nas okazja na mandaty :) Postawmy fotoradary na przechodniów!!!

 • popw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2013 22:15 ~popw

  kierowca~kierowca

  No i bardzo dobrze. Pieszy to taki sam uczestnik ruchu drogowego jak samochód. Tak stanowi kodeks ruchu drogowego i ustawa o ruchu drogowym. Łoić ich tak samo mandatami jak kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle. Jedno i drugie jest wykroczeniem drogowym stanowiącym zagrożenie w ruchu drogowym, karanym wg ustawy grzywną i punktami karnymi. A jeśli pieszy posiada prawo jazdy to punkty karne też powinny być liczone na jego konto.

  jestem tego samego zdania !!!!
  karać i jeszcze raz karać święte krowy,a na wiosnę rowerzystów jeżdżących po przejściach dla pieszych

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »