Informacje

19.08.2011 06:49 NOWA ORGANIZACJA RUCHU

80 km/h na Wisłostradzie
"Nareszcie! Koniec farsy!"

SERWISY:

Czytelnicy portalu tvnwarszawa.pl nie kryją radości z zapowiedzi drogowców, którzy podniosą w końcu dopuszczalną prędkość na Wisłostradzie do 80 km/h. - Nareszcie zalegalizowali to, co jest w praktyce - piszą na forum tvnwarszawa.pl.

Szybciej po Wisłostradzie kierowcy mają jeździć nie później niż od początku października. Internauci z forum tvnwarszawa.pl nie kryją zadowolenia z tej decyzji. Przy okazji zwracają uwagę, że obecne ograniczenie to fikcja:

Widać to także na zdjęciach, które zrobiliśmy w środę po południu. Na odcinku od Trasy Łazienkowskiej do mostu Gdańskiego - gdzie zgodnie z przepisami obowiązuje ograniczenie do 50 km/h - nie przekraczaliśmy dozwolonej prędkości. Za to z lewej i z prawej strony co chwilę mijały nas kolejne samochody.

Policja zdaje sobie sprawę, z jaką prędkością kierowcy poruszają się po Wisłostradzie. Dlatego i drogówka przyjmuje informację o zmianach z zadowoleniem. - Nie powinno to wpłynąć na pogorszenie bezpieczeństwa na tej drodze - ocenia aspirant Mariusz Rydz z wydziału ruchu drogowego KSP.

50 km/h, ale gdzie?

Zmiany są potrzebne, bo - jak się okazuje - kierowcy nie są pewni, gdzie obecnie zaczyna się i kończy ograniczenie do 50 km/h:

 

Wątpliwości rozwiewa policja. - Znak ograniczenia prędkości obowiązuje do najbliższego skrzyżowania. Nie wszyscy kierowcy pamiętają, że rozwidlenie i połączenie z innymi  drogami to także skrzyżowanie – tłumaczy Rydz.

Zgodnie z tym, ograniczenie prędkości do 50 km/h obowiązuje od skrzyżowania Wisłostrady z ul. Krasińskiego, a nie - jak wcześniej informowali np. drogowcy - od mostu Grota- Roweckiego. 

Uporządkują znaki

Skąd ta pomyłka? - Razem z nową organizacją ruchu chcemy uporządkować oznakowanie. Dziś kierowcom się może mylić, gdzie mogą jechać szybciej, a gdzie już nie – odpowiada Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Jak się okazuje, nie tylko kierowcom może się pomylić.

Wszystko przez znaki ograniczenia do 80 km/h, które w praktyce są znakami podwyższającymi dopuszczalną prędkość. Jeden z nich stoi na przykład na wysokości Centrum Olimpijskiego. Kilkadziesiąt metrów dalej, na wysokości wjazdu z ul. Krasińskiego, znak przestaje obowiązywać. Tym samym dopuszczalna prędkość na wysokości Cytadeli to 50 km/h, ale próżno tu szukać kierowcy jadącego przepisowo.

Zmiany na Wisłostradzie powinny zacząć obowiązywać do końca września. Do tego czasu firma, z którą ZDM podpisał umowę, ma postawić nowe znaki drogowe i przeprogramować sygnalizację świetlną.

Szybciej będzie można pojechać na odcinku od mostu Grota-Roweckiego do al. Witosa. Wyjątkiem będzie tunel, gdzie nadal będzie obowiązywać 50 km/h. Drogowcy zamontują na niektórych skrzyżowaniach zielone strzałki.

Mogę się też pojawić niewielkie utrudnienia. Szczególnie w rejonie ul. Wilanowskiej. W związku z usankcjonowaniem praktyki polegającej na jeździe 80 km/h, drogowcy zlikwidują skręt z jezdni w kierunku Żoliborza, w lewo. Chodzi o to, by uniknąć przecinania trzech pasów. Na Powiśle dojechać będzie więc można ulicą Łazienkowską lub Ludną.

par/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 20:36 ~JM

  W Warszawie na Wisłostradzie i potem na ul Czerniakowskiej-przedłużaenie Wisłostrady na skutek nacisków ze strony kierowców i mediów podniesiono prędkość z 50 do 70. Tylko jednocześnie co nie wszyscy zauważyli pozmieniano regulacje świateł na skrzyżowaniach tak że tworzą się spore korki których wcześniej nie było. Ale trzeba pokonywać tą trasę kilka razy na dzień żeby to zauważyć. Sprytni drogowcy....

 • chriswaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 10:36 ~chriswaw

  A dalej, w kier.Konstancina?
  Tam nadal stoi "60" a policja uwielbia urządzać zasadzki. Droga szeroka, prosta, dwupasmowa i prowadząca przez pola. I 60 !
  Za to za Konstancinem, na wąskiej i dziurawej jednopasmówce w kier.Góry Kalwarii obowiązuje ... 70 !
  Śmiać się, czy płakać?...
  Jaki dureń o tym decyduje?!...

 • Juras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 15:25 ~Juras

  Age! Popełniasz typowy błąd, jak wielu kierowców, którzy nie rozumieją jak to działa ... Za tym wiaduktem, o którym piszesz jest skrzyżowanie, które kasuje to podwyższenie prędkości do 80, a wobec tego, że jesteśmy cały czas w terenie zabudowanym to zostaje 50-ka. Swoją drogą, to drogowcy niezłe nam łąmigłówki serwują. Jak jeździłem trochę 'po świecie' to mają tam po prostu KAŻDE skrzyżowanie oznakowane.

 • rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 14:42 ~rowerzysta

  Odp.miejsownik.
  Pomyłka.Nie jeden raz przekraczałem dozwoloną prędkość na rowerze ponieważ znaki ją określające mnie nie dotyczą.

 • TATA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 14:37 ~TATA

  Mistrzowie kierownicy.Z okazji tej radosnej informacji tylko na osiedlowych spokojnie i respektujemy znaki.OK ?

 • Ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 13:26 ~Ja

  W praktyce to tylko obnizy mandaty.

 • DK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 12:51 ~DK

  Wspaniale, nareszcie krok we właściwym kierunku. Proponuję pójść dalej i zlikwidować wszystkie linie ciągłe, zakazy zatrzymywania, itp. Przecież to też farsa, bo sporo kierowców ich nie respektuje :-)

 • miejsownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 12:31 ~miejsownik

  Przepisów ograniczenia prędkości w Wwy stosują lekcje i rowery;)

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 12:14 ~warszawiak

  Odp. lukasz. BO TAK!

 • Lukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.08.2011 12:05 ~Lukasz

  Czy ktos zna racjonalne wytlumaczenie dlaczego w tunelach jest zawsze ograniczenie predkosci?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »