Informacje

03.12.2015 18:25 planowana zakończenie w 2018 roku

8 firm chce przebudować Marynarską. Będzie wiadukt z ruchomymi schodami

SERWISY:

Firma Intercor złożyła najtańszą ofertę na aktualizację dokumentacji projektowej oraz przebudowę 800-metrowego odcinka Marynarskiej na odcinku od Taśmowej do Rzymowskiego. W ramach prac ulica będzie poszerzona, a przy skrzyżowaniu z Postępu wybudowana zostanie estakada ze schodami ruchomymi dla pieszych.

Jak poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych do przetargu na przebudowę Marynarskiej stanęło 8 firm.  Najniższą cenę – 49,286 mln zł- zaproponowała firma INTERCOR – znana z budowy wiaduktu w ul. Andersa przy Dworcu Gdańskim, a najwyższą - 61,304 mln zł - firma STRABAG.

- Komisja przetargowa ma teraz za zadanie sprawdzić poprawność otrzymanych ofert oraz wskazać najkorzystniejszą z nich. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 26 miesięcy na realizację zadania – informuje ZMID.

Zakończenia inwestycji należy spodziewać się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Duże zmiany

Ulica Marynarska zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt, wyposażony w schody ruchome. W rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych. Ponadto, wybudowane zostaną ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, chodniki i ścieżki rowerowe oraz posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Drogowcy przebudują także linię tramwajową od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak (przesuną bliżej budynków).

Po zakończeniu prac ruch na ulicy będzie bezkolizyjny - na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane zostaną skręty w lewo.

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kibic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2017 10:18 ~kibic

  Nie dla kolejnych kładek utrudniających poruszanie się po mieście wielu pieszym!

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2015 16:51 ~Azerate

  Planują zbudować estakadę ze schodami ruchomymi, a pewnie za jakiś czas komuś się nie spodoba, miasto wpadnie na pomysł by cywilizować ruch i powstanie w tym miejscu "zebra", żeby każdy miał wybór czy iść górą czy dołem - dokładnie jak teraz w ul. Emilii Plater.

 • edwin10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2015 14:48 ~edwin10

  Brawo !!! Już dawno powinno być to zrobione. Odsunąć torowisko,poszerzyć drogę w obu kierunkach,zwiększyć przepustowość tej trasy.

 • syriana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2015 12:57 ~syriana

  od kiedy staniemy w korkach????

 • Izabela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2015 10:12 ~Izabela

  A windy bedą?

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2015 08:18 ~stonka

  taki_tamtaki_tam

  800 metrów w 26 miesięcy, jakaś kpina chyba to jest. Metrostav przebudowę Trasy Toruńskiej wykonało w ciągu 24 miesięcy, a mieli znacznie większe zadanie do wykonania. Odcinek 4,6 km, do tego 8 wiaduktów, 21 zjazdów i wjazdów ;)

  Długość od pewnego miejsca nie ma znaczenia: bo dzielisz budowę na odcinki: na 2, 3, 4 czy nawet na większą ilość i prowadzisz prace NIEZALEŻNIE na każdym z nich. Tak się buduje ekspresówki czy autostrady: nie ważne czy 5 czy 15 km czy 25km - przykłąd A2 do Strykowa: różni Wykonawcy mieli różne zakresy. Podsumowując: nie długość ma znaczenie a zakres oraz konieczność utrzymania ruchu na przebudowywanej drodze.

 • z11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2015 06:59 ~z11

  taki_tamtaki_tam

  800 metrów w 26 miesięcy, jakaś kpina chyba to jest. Metrostav przebudowę Trasy Toruńskiej wykonało w ciągu 24 miesięcy, a mieli znacznie większe zadanie do wykonania. Odcinek 4,6 km, do tego 8 wiaduktów, 21 zjazdów i wjazdów ;)

  No i co z tego? Nie wiesz ze zakres robot i czas ich wykonania zaleza przede wszystkim od srodkow fin. jakie mozesz na to przeznaczyc?

 • ja czyli ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2015 22:33 ~ja czyli ktoś

  Czyli Mordor znów stanie w korku... Będą znów poprawiać torowisko? Przecież fragment tuż przed pętlą był wymieniony podczas prac przy wiaduktach...

 • Filip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2015 21:48 ~Filip

  Myślę,że kluczem usprawnienia ruchu na tym odcinku drogi jest ostatnie zdanie w tym artykule"Po zakończeniu prac ruch na ulicy będzie bezkolizyjny - na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane zostaną skręty w lewo." Wystarczy to zrobić, a osiągniemy podobny efekt.Po co wydawać miliony ?

 • wsiawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2015 20:47 ~wsiawiak

  Pytanie do redakcji a właściwie do przekierowania do ZMiDu. Czy z oszczędności na przetargu planowane jest wybudowanie jednocześnie ul suwak od pętli do wiaduktu na cybernetyki wzdłuż torów kolejowych oraz poszerzenie al. wilanowskie od GalMok-u do Puławskiej?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »