Informacje

04.02.2011 09:30 REMONTY ULIC

67 ulic do remontu
Ambitne plany na 2011 rok

SERWISY:

Marymoncka, Okopowa, Stawki, Wybrzeże Helskie, Płochocińska, Chełmżyńska - m.in. te ulice mają zostać w tym roku wyremontowane. Zarząd Dróg Miejskich opublikował listę planowanych frezowanek.

Błyskawiczne, weekendowe frezowanie nawierzchni na stałe wpisało się już w kalendarz drogowych remontów. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich nie zamierza zwalniać tempa - na liście planowanych remontów jest aż 67 ulic.

Całe ulice...

Do największych operacji będą należały remonty Marymonckiej i Pułkowej na Bielanach. Obie ulice są bardzo mocno zniszczone, a sąsiedztwo budowy mostu Północnego im nie pomogło. Teraz mają być uporządkowane na całej długości.

Kolejny duży remont, to frezowanie Okopowej od ronda "Radosława" do al. Solidarności. Sama al. Solidarności też będzie remontowana, ale po drugiej stronie Wisły, na odcinku od Targowej do Naczelnikowskiej. Do remontu pójdą też duże fragmenty Wólczyńskiej, Płochocińskiej i Chełmżyńskiej.

... i mniejsze fragmenty

Na tym jednak nie koniec - wyremontowane mają być też mniejsze ulice i krótsze fragmenty w całym mieście, m.in. Belwederska, Ghandi, Górczewska, Konstruktorska, Mehoffera, al. Niepodległości, pl. Politechniki, Połczyńska czy Stawki.

>> ZOBACZ MAPĘ I LISTĘ PLANÓW NA 2011 ROK <<

Niestety, ambitne plany ZDM-u oznaczają, że kierowców czekają weekendowe utrudnienia w wielu różnych częściach miasta. Także w Śródmieściu, które w tym roku będzie narażone na utrudnienia związane z początkiem budowy II linii metra. Niektóre frezowania (Nowowiejska, al. Solidarności) to zresztą element przygotowań do tej potężnej inwestycji.

roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wiech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.04.2011 17:40 ~wiech

  witam zdm codzienie jezdze plochocmska dzwonilem ok 20 razy dziury,dziury pozdrawiam zdm zycze dobrego samopoczucia kierowca bez wyjscia

 • maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 16:43 ~maciek

  Włodarzewska między Drawską i Bielską to koszmar... jeden odcinek to płyty betonowe (każda w inną stronę i na innym poziomie) wymieszane z brukiem, kostką bauma i żwirem... Żenada!!! W 2010 krótko przed wyborami zaczęli frezować, ale zrobili tylko połowę... pewnie na następną trzeba będzie czekać 4 lata do następnych wyborów... a czemu robią Instalatorów, która jest w dobrym stanie, a przy której puste posesje i nieczynne fabryki?

 • mieszkaniec wawra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 13:41 ~mieszkaniec wawra

  A ja się pytam dlaczego w gminie Wawer nic się nie remontuje? Czy ktoś widział w jakim stanie jest Trakt Lubelski?Od X lat nikt tu nic nie robił.Miasto remontuje ulice lewobrzeżnej Warszawy ,a zapomniało zupełnie o prawej stronie Wisły.Wystarczy spojrzeć na mapę remontów .Wawer -czarna dziura.

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2011 20:39 ~Bielańczyk

  Przebicie Broniewskiego, to zadanie, które trzeba zrobić. Skąd na nie wziąć pieniądze, jeśli Bielany mają taki mały budżet. Nie wiem jak AroWd, ja codziennie jeżdżę tą ulica do szkoły. Po prostu "Dziura na dziurze"

 • Doti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 23:41 ~Doti

  Na stronie ZDM-u wymienili

  "Wśród licznych inwestycji, które będą prowadzone przez inne zarządy, są i te, które wykona Zarząd Dróg Miejskich. ZDM zaplanował odnowę nawierzchni 67 odcinków zarządzanych przez siebie ulic. Wśród nich odnowimy ulice Płochocińską, Płowiecką i Jacka Odrowąża"
  ulicę Jacka Odrowąża na mapce jej nie ma więc będzie czy nie? Jak najbardziej się jej należy....

 • witold

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 22:17 ~witold

  frezują,frezują,a Wołoskiej to chyba nigdy nie dokończą.pozwolili na wybudowanie dzielnicy finansowej na Służewcu,a dojechać tam trzeba wsiowym duktem.najlepiej postawić kamery i pastwić się nad kierowcami

 • AroWd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 20:36 ~AroWd

  Po co remontować (frezować)Wólczyńską skoro i tak w dalszym ciągu jest to wąskie gardło z beznadziejnym wyjazdem z Wolumenu? Wzdłuż torów od ul.Broniewskiego już od 20 lat są plany poprowadzenia przedłużenia ul.Broniewskiego w stronę leclerca co zdecydowanie poprawia przepustowość dużego ruchu w strone Izabelina....
  Może zamiast rzeźbić w gównie zrobic cos raz a porządnie....

 • PW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 19:41 ~PW

  Obejmijcie frezowaniem też skrzyżowania. Teraz remontowane są odcinki ulic od skrzyżowania A do skrzyżowania B ale skrzyżowania A i B już nie. Potem mamy takie kwiatki jak dziurawe rondo onz otoczone gładkimi ulicami...

 • roti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 18:53 ~roti

  do warszawiak - z ciebie taki warszawiak jak z koziej dupy saksofon - więc wieśniaku przyszywany warszawiaku (bo na 100 % jesteś wsiowa masa napływowa z ostatnich lat jaka zalała warszawę)że modlińska jest ulicą w warszawie która następnie przechodzi w ulicę (tak tak) modlińską w jabłonnej ale już z inną numeracją

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 18:08 ~ja

  Czyli Sodomy z Gomorą ciąg dalszy! Boy tak dalej, a nasza WYJĄTKOWO DROGA Haneczka unieruchomi całą Warszawę!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »