Informacje

31.10.2013 07:33 makabryczne odkrycie

67 martwych kotów w zamrażarce

SERWISY:


Straż dla Zwierząt odkryła nielegalną hodowlę kotów w Jadwisinie koło Serocka. Prowadziła ją ta sama osoba, która, mimo zakazu sądowego, trzymała
26 kotów w apartamencie w Wilanowie. Tym razem w domu Iwony D. strażnicy znaleźli 72 chore koty i 67 martwych.

O nielegalnej hodowli i zarzutach wobec Iwony D. pisaliśmy w maju. W jednym z apartamentów w Miasteczku Wilanów kobieta trzymała 26 chorych. Zwierzęta były zaniedbane, zarobaczone, odwodnione i chore. O fatalnych warunkach higienicznych w jakich przebywały, powiadomili prokuraturę sąsiedzi. Iwona D. usłyszała wtedy zarzut znęcania się nad zwierzętami.

Trzymała martwe koty

Kilka dni temu okazało się, że Iwona D., odpowiadająca przed sądem z wolnej stopy, nie zaprzestała hodowli zwierząt. W wynajętym domu w Jadwisinie, strażnicy znaleźli 72 chore koty i 67 martwych, schowanych w zamrażarce.

- Jeden wielki dramat, bród, smród i nieszczęśliwe, chore koty – relacjonuje Mateusz Janda ze Straży dla Zwierząt. - Na początku nie wiedzieliśmy ile ich jest. Myśleliśmy, że ok. 20, ale po wejściu na strych, okazało się, że znajduje się tam ponad 50 kolejnych kotów, a 67 padniętych zwierząt jest w zamrażarce – dodaje.

Straż zabrała chore koty

Żywe jeszcze zwierzęta zostały zbadane. Lekarz zdiagnozował u nich m.in. koci katar, zapalenie uszu i powiększenie wątroby. Martwe koty zostaną poddane sekcji zwłok, która ma wyjaśnić przyczynę ich śmierci.

Obecnie, wszystkie żywe koty, znajdują się w siedzibie Straży dla Zwierząt przy ul. Wolskiej. Strażnicy proszą o pomoc finansową w leczeniu chorych zwierząt. - Są nam potrzebne karma, kuwety, ręczniki, pościele, koce, bo koty muszą mieć schludne warunki. Nie ukrywam, ze potrzebne są też pieniądze na testy – podsumowuje Janda.

Zobacz reportaż "Czarno na białym" na temat tej hodowli w Wilanowie:


ij/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • onja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.12.2013 13:27 ~onja

  biedactwa, ale idiotka, która boi się, że od smrodu zarazi się toksoplazmozą to opadają ręce.

 • anja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2013 12:44 ~anja

  masakra.biedactwa

 • last

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2013 11:54 ~last

  Skoro ją stać na wynajem 2 lokali w celu nielegalnych chodowli, to sąd powinien zamiast wsadzać do więzienia, to powinien dać zawiasy i nałożyć jakąś odpowiednią karę finansową- np 20 tysiaków (albo wyższa- uzależnioną od szacunkowych zysków z nielegalnej chodowli), i zakaz posiadania zwierząt. Jak nie byłaby w stanie zapłacić jednorazowo, to w miesięcznych ratach + odsetki.

 • Ann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2013 15:10 ~Ann

  kasia~kasia

  kontrole i jeszcze raz kontrole wszystkich hodowli psów i kotów !!!!!!

  to byla nielegalna hodowla to jak miala być kontrola? wez sie zastanow...

 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2013 20:04 ~max


  StudentKULu~StudentKULu

  niby żyjemy w katolickim kraju, a jak przyjdzie co do czego to nawet kilka kotków u człowieka w prywatnym mieszkaniu jest powodem do sąsiedzkiej dyskryminacji, wzywania policji, grożenia...

  PODAJ ADRES !!!
  CHORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  xman~xman


  Cienki prowokatorku, milcz!!!


 • monika123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 20:33 ~monika123

  To jest naprawde masakra zeby koty do zamrazarki i tyle kotów przetrzymywac w mieszkaniu i nie wypuszczac to trzeba byc naprawde chorym człowiekiem lepiej oddac koty do schroniska niz zabic i schowac do zamrazarki MASAKRA

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.11.2013 15:58 ~kasia

  kontrole i jeszcze raz kontrole wszystkich hodowli psów i kotów !!!!!!

 • jag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 13:52 ~jag

  masakra jakaś! ta baba to potwór bez uczuć i powinna zostać srogo ukarana!!! Gdzie można wpłacić pieniądze żeby pomóc tym kotkom?

 • lili

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 10:08 ~lili

  lubię zwierzęta - wszystkie - i dla mnie to niewyobrażalne okrucieństwo ! nie wziełabym zwierzątka któremu nie mogłabym zapewnić dobrych warunków to jest członek rodziny tylko bardziej zależny od nas niż dziecko,które dorasta i idzie na swoje-a daje miłość bezwarunkową nie ocebia,nie wymaga-w głowie się nie mieści jakim trzeba być potworem żeby poraz kolejny tak katować zwierzęta - a jest to osoba zamożna - szkoda że nie można zlicytować jej mienia jako odszkodowania na rzecz poszkodowanych - chociaż jej mienie służyło do popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami - pomózcie uczciwi prawnicy ! może jest jakiś sposób aby potrór zapłacił za swoje zbrodnie ?

 • Balbinka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2013 09:58 ~Balbinka


  miej_serce_adoptuj~miej_serce_adoptuj

  Jest mnóstwo pięknych, wyjątkowych zwierząt do ADOPCJI. Można pomóc, można uratować, można dać dom i mieć wdzięcznego towarzysza na lata.
  Ale jeśli ktoś woli handel żywym towarem, a do tego jest tak pusty, że potrzebuje świstka i "udokumentowanej rasowości", to nie dziwne, że mamy to, co mamy. Przedmiotowe traktowanie zwierząt, jakby to był kolejny markowy gadżet.
  Dla hodowców to jest po prostu interes, kasa, która sama się rozmnaża. Kupując zwierzęta przyczyniacie się do dobrobytu tych ludzi, a nie do dobrostanu zwierząt.
  jar~jar

  święte słowa!pozdro


  Bladego pojęcia nie macie o hodowli i kosztach z nią związanych. Mam na myśli świadomą i uczciwą hodowlę, a nie skrajności i chorych psychicznie rozmnażaczy. Pleść kocopały to każdy potrafi. A wy co robicie, żeby pomóc tym biednym kotom? Bo ja przynajmniej czynnie biorę udział w adopcjach, mimo że mam hodowlę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »