Informacje

23.06.2014 16:50 II linia metra

6 stacji na Targówek, 5 na Bemowo. II linia metra gotowa w 2022 roku?

W drugim etapie budowy II linii metra powstanie więcej stacji niż zapowiadano. Do 2022 mamy dojechać na Bródno i do Powstańców Śląskich. – Temat metra na Białołękę nie był podejmowany, ale nie wykluczamy tego w przyszłości. Teraz mamy pieniądze na 6 stacji w stronę Targówka i 5 w stronę Bemowa – mówi Agnieszka Kłąb ze stołecznego  ratusza.

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że na zaplanowanej na czwartek sesji miejscy radni będą rozpatrywać zgłoszony przez ratusz projekt zmian w wieloletniej perspektywie finansowej. Zakłada on zwiększenie wydatków w latach 2014-2022 o ponad 7 mld zł.

Prezydent powiedziała, że wśród planowanych w tym czasie inwestycji jest m.in. - po zakończeniu budowy centralnego odcinka - powstanie kolejnych sześciu stacji II linii metra na prawym brzegu Wisły i pięciu w stronę Bemowa.

Na Bródno do 2022 r.

- Do 2018 roku powstaną trzy stacje w stronę Targówka i zostaną otwarte. Tak samo w trzy stacje w stronę Bemowa. Jednocześnie ruszy budowa kolejnych stacji w stronę Targówka powstaną Zacisze, Kondratowicza i Rembielińska. W stronę Bemowa powstanie Wola Park i Powstańców Śląskich, czyli 5 stacji plus 6 stacji do 2022 roku  - mówi Agnieszka Kłąb.

Jednocześnie dodała, że w tym roku ma zostać wydane pozwolenie na budowę trzech stacji na wschód od centralnego odcinka (Szwedzka, Targówek 1, Targówek 2) i trzech na zachód (Wolska, Moczydło, Księcia Janusza).

30 września gotowy centralny odcinek?

Na poniedziałkowej konferencji prezydent Jacek Wojciechowicz zaprzeczył informacjom, że budowa centralnego odcinka II linii metra jest opóźniona.

- Nic mi o tym nie wiadomo, aby na stacji Powiśle były jakieś opóźnienia nadzwyczajne.  Poza tymi, o których wiemy. Kończone są ostatnie prace budowlane. Na pozostałych poziomach  toczone są prace wykończeniowe, przynajmniej wiem, że się rozpoczęły - powiedział Wojciechowicz. Dodał, że obecnie jest ten etap, kiedy Powiśle ma szanse dogonić ten etap który jest na pozostałych stacjach. - To jest warunek konieczny do tego by 30 września zamknąć kontrakt - mówił.

>>CZYTAJ O MOŻLIWYCH OPÓŹNIENIACH<<

W latach 2014-2020 powstać ma też obwodnica śródmiejska na odcinku między Rondem Wiatraczna a ul. Radzymińską. Koszt tej inwestycji to 980 mln zł.

PAP, lata/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »