Informacje

12.10.2018 13:26 transmisja na tvnwarszawa.pl

6 pytań, 14 kandydatów.
W piątek debata prezydencka

SERWISY:

Wszyscy kandydaci na prezydenta Warszawy zmierzą się w piątek w debacie transmitowanej między innymi na TVN24 i tvnwarszawa.pl. Będą odpowiadali na pytania dziennikarzy, a potem dostaną szansę na swobodną wypowiedź. Początek o godzinie 20.30.

"Debata warszawska" - pod tym tytułem w piątek wieczorem odbędzie się starcie wszystkich 14 kandydatów na prezydenta stolicy. Debata rozpocznie się o godzinie 20.30 i potrwa maksymalnie 90 minut. Będzie transmitowana przez trzy stacje.

Sześć pytań i odpowiedzi

Debatę poprowadzi troje dziennikarzy, po jednym z TVN24 (Igor Sokołowski), z TVP Info (Edyta Lewandowska) i Polsat News - (Piotr Witwicki). Nie będzie wydzielonych bloków tematycznych, prowadzący będą mogli przerywać odpowiedzi, jeśli będą nie na temat.

Dziennikarze zadadzą łącznie sześć pytań (po dwa na stację). Każdy z kandydatów będzie miał maksymalnie 45 sekund na odpowiedź na każde z pytań. Czas wypowiedzi kandydatów będzie mierzony, a kończenie się czasu wypowiedzi będzie sygnalizowane "dzwonkiem" - efektem audio.

Potem przyjdzie czas na swobodne wypowiedzi każdego z kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta stolicy. Będą mieli na to 30 sekund, chyba że wcześniej wykorzystali swoje 30 sekund w ramach prawa do riposty w czasie odpowiedzi na pytania.

Pierwsza tura 21 października

Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października 2018 roku. Jeśli żaden z kandydatów na prezydenta Warszawy nie zdobędzie ponad 50 procent głosów, to dwóch z największym poparciem zmierzy się w dogrywce - 4 listopada.

Do pojedynku staną (w kolejności alfabetycznej): burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, Krystyna Krzekotowska ze Światowego Kongresu Polaków, Jan Potocki z II Rzeczpospolitej, kandydat SLD Andrzej Rozenek, rzecznik PSL Jakub Stefaniak, lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Paweł Tanajno (Komitet Wyborczy Wyborców Odkorkujmy Warszawę. RIGCZ. Tanajno. Hawajska+), poseł PO Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH:

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Villa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.10.2018 06:16 ~Villa

  Boże sami klamcy !!!!!!!

 • Total

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 20:32 ~Total

  Krew będzie się lała do ostatniej chwili! Trzaskowski chce zdobyć ratusz „majdanem”?

 • biznesmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 19:46 ~biznesmen

  Jeśli miałbym wskazać receptę na wyborczą klęskę, to oprócz wizerunkowych wtop wymieniłbym również wysoki stopień odrealnienia. Czytając Trzaskowskiego można odnieść wrażenie, że oderwanie od rzeczywistości jest już u niego bardzo daleko posunięte. Jak bowiem inaczej zinterpretować jego słowa o wstrzymaniu budowy autostrad, aby skupić się na walce z faszyzmem?

 • Syrenka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 19:42 ~Syrenka

  A 8 Kto to jest???

 • Obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 18:47 ~Obywatel

  Już w 2012 roku przedsiębiorcy alarmowali rząd Tuska, że mafia przejmuje rynek paliw. Reakcji nie było!

 • agi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 15:40 ~agi

  kubat~kubat

  Każdego programu /realnego/ można by wysłuchać, za wyjątkiem pana z muszką.

  pan z muszką jest za wolnoscią wyboru oraz za tym żeby każdy pracował na siebie a nie na 500+ i tym mnie przekonał. gdyby rządził w wielkiej Brytanii to Alfie Evans nie zostałby zamordowany. i dla mnie to się liczy.

 • rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 14:50 ~rafał

  nie ważne jakie są nasze preferencje wyborcze - chodźmy na wybory i zagłosujmy!!!

 • real1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 14:44 ~real1

  ... towarzysz A.Rozenek cuś jakby odmłodniał ? ... .

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 13:51 ~kubat

  Każdego programu /realnego/ można by wysłuchać, za wyjątkiem pana z muszką.

 • wawabiq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2018 13:50 ~wawabiq

  Ja nie wiem, na kogo zagłosuję, ale na pewno nie na obecną władzę i nie jest to związane z poglądami politycznymi, bo w samorządzie to nie jest istotne. Nie zagłosuję na obecną władzę, gdyż, od blisko dwóch lat, w naszej najbliższej okolicy, nie możemy się doprosić o rzeczy najbardziej prozaiczne: wymianę kratki ściekowej na ulicy, która ma wyłamane szczeble i nastąpienie na nią, grozi złamaniem nogi; odsłonięcie zarośniętych znaków drogowych; odmalowanie oznakowania poziomego; wycięcie pochylonych do granic możliwości drzew - zagrażających życiu osób (skarpa mostu Śląsko-Dąbrowskiego; ulice przyległe do Szpitala Praskiego); oczyszczenie pobocza; wycięcie chwastów porastających brzegi chodników...i tak długo by jeszcze można. Na zgłoszenia w Centrum 19115 wpisywane są bezsensowne odpowiedzi albo zgłoszenia są bezczelnie wykasowywane z systemu. Po co coś robić, skoro można nie robić nic, pensja i tak wpływa na konto co miesiąc...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »