Informacje

01.07.2014 06:13 ZTM analizuje konsultacje społeczne

527 i 105 nie zmienią tras?
"Z dużym prawdopodobieństwem"

SERWISY:

Autobusy linii 527 i 105 zostaną na swoich dotychczasowych trasach - zapowiada Wiesław Witek, dyrektor ZTM. - Należy zakładać, że spełnimy oczekiwania mieszkańców – tłumaczy.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje - po uruchomieniu centralnego odcinka II linii metra - zmienić trasy wielu autobusów i tramwajów. O zdanie zapytał mieszkańców Warszawy. Propozycje nie wzbudziły entuzjazmu.

W projekcie trasa linii 527 zostaje skrócona do węzła Dworzec Wileński. Nie dojechałaby już do Śródmieścia. - Pojawiło się duże niezadowolenie mieszkańców, szczególnie rejonów ulicy Głębockiej – mówi Witek.

ZTM przyjął to do wiadomości i wyciągnął wnioski. - W lipcu liczymy skutki ewentualnego wypełnienia wniosków mieszkańców, a pod koniec sierpnia chcemy ogłosić, które z propozycji  zostały przyjęte, a które nie – zapowiedział Witek.

Zapewnił, że argumenty warszawiaków co do pozostawienia dotychczasowej trasy linii 105, również, najprawdopodobniej, zostaną wysłuchane. - Z dużym prawdopodobieństwem należy zakładać, że spełnimy oczekiwania mieszkańców – podsumował Witek.

Z danych przedstawionych przez ZTM wynika, że podczas konsultacji najwięcej oddanych głosów, 419, dotyczyło linii 105. Na kolejnych miejscach znalazły się linie 506 i 527, z odpowiednio 274 i 190 głosami.

Proponowane zmiany

Praga Północ i Targówek

Trasy linii 512, 527, 738 i 805 zostają skrócone do Dw. Wileńskiego. Autobusy zatrzymają się wzdłuż Jagiellońskiej i Wileńskiej.

Linia 160 zyska siostrzaną 260, która co 5 minut kursować będzie na skróconej trasie do Dw. Wileńskiego.

Autobusy z 718 na wyświetlaczu powrócą na pętle Dw. Wschodni/Kijowska.

Linia 338 pojedzie przez Dąbrowszczaków. Autobusy kursować będą w dni powszednie.

Praga Południe i Grochów

W związku z planowanym węzłem Metro Stadion pętlę będą tu miały linie 102 i 125. ZTM chce zapewnić dojazd do metra mieszkańcom Grochowa i Kamionka (102), oraz Anina i ulicy Grochowskiej (125). Nowy przystanek zostanie zlokalizowany na Sokolej, przed Wybrzeżem Szczecińskim.

Zmieni się też trasa 166. Autobusy dojadą do pętli PKP Olszynka Grochowska i mają zastąpić 102 w kierunku al. Waszyngtona.

Na lewym brzegu

Powrócić ma linia 155. Autobusy pojadą po dotychczasowej trasie 159 – z Koła, przez Redutową do ronda Daszyńskiego.

W związku z tym zmieni się trasa 159. Linia ta przez Dw. Zachodni dojedzie do pętli przy Blue City.

Skrócona zostanie trasa 187. W drodze z Ursusa autobusy przejadą przez stację metra Politechnika i zatrzymają się na pl. Konstytucji.

Przy ostatniej stacji centralnego odcinka II linii metra swoją trasę skończyć mają autobusy linii 105. 109 bez, zmian dojedzie, do Dw. Centralnego.

Po otwarciu Prostej i Świętokrzyskiej kursować tymi ulicami będzie linia 178.

Na Dw. Centralny z Bokserskiej dojedzie też linia 174.

Pomiędzy Płocką a BUW-em, przez ulicę Grzybowską, pojadą autobusy 151.

Zmiany na torach

Na swoje trasy sprzed rozpoczęcia budowy metra wrócą tramwaje linii 3 (Annopol - Gocławek), 4 (Żerań Wschodni - Wyścigi), 6 (Koło - Gocławek), 10 (osiedle Górczewska - Wyścigi), 18 (Wyścigi - Żerań FSO), 22 (Piaski - Wiatraczna), 25 (Banacha - Annopol) i 26 (osiedle Górczewska - Wiatraczna).

Tą samą trasą (Nowe Bemowo - Czynszowa), ale dwa razy rzadziej, co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza nimi, będą jeździć tramwaje linii 23, których trasa pokrywa się z przebiegiem II linii metra.

Tramwaje linii 24, które dziś z Nowego Bemowa jeżdżą do pętli Gocławek, mają mieć krótszą trasę i dojechać do pętli Wiatraczna.

Zmieni się też trasa 28. Tramwaje oznaczone tym numerem jeżdżą dziś z Koła do pętli Żerań FSO. Po otwarciu metra mają one jeździć do bazyliki przy ul. Kawęczyńskiej.

ZTM planuje też uruchomienie jednej nowej linii. Tramwaje oznaczone numerem 11 dowiozą pasażerów z Jelonek i ul. Połczyńskiej do stacji metra Rondo Daszyńskiego. Bieg zakończą na pl. Narutowicza.

wp/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • autobus 155 nie chcemy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 21:50 ~autobus…

  159 tez zostawia !!! taka maja nadzieje mieszkancy Urlychowa i Kola , ktorzy nie chca zamiany na 155

 • bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 16:39 ~bartek

  Dlaczego tramwaj linii 18 będzie jeździć na trasie: Wyścigi-Żerań FSO?

 • dpp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 16:25 ~dpp

  Ta druga nitka metra ZTM na sile uszczesśliwia wszystkixch. Bo wszyscy musza dojechac do metra i nim jechac nawet jak nie musza.
  Tak i niech się przesiadają po 5 razy-wszyscy są młodzi i sprawni!!! I jadą meandrem z Grochowa przez Żerań i Mokotów na Bemowo. NAGRODA DARWINA DLA POMYSŁODAWCÓW ZMIAN!!!

 • ochota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 09:35 ~ochota

  Bardzo proszę o powrót
  512 Szczęśliwice Zacisze oraz
  228 Rakowiec CH Reduta

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 07:52 ~Piotr

  Niech madra glowa z ZTM powie mi w ktorym miejscu jadac z bemowa tramwaj lini 23 pokrywa sie z trasa metra. Zapraszam w godzinach szczytu porannego do tego tramwaju.Ta druga nitka metra ZTM na sile uszczesliwia wszystkixch. Bo wszyscy musza dojechac do metra i nim jechac nawet jak nie musza.

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 03:20 ~qaz

  uww~uww

  Dlaczego 105 jeżdżą stadami????????? Przyjeżdżają na przystanek po 2 a czasami po trzy naraz.

  bo to towarzyskie stado

 • R 2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 00:05 ~R 2

  Jakie tam stada 105 . 5 po sobie to jest coś wg wirtualnego rozkładu. Busy stoją w korku na Grzybowskiej/Królewskiej/Tamce /Dobrej albo prują z 20/h lawirując lub ciągnąc się za miłośnikami dwóch pedałów. Ostatnia możliwość nadgonienia została ,,usprawniona'' poprzez budowę rower pasów na Tamce i zabraniu fragmentu pasa środkowego z możliwością wbicia się w kierunku Browarnej. Rowerowi i tak wożą rowery autobusami pod górę Tamką, rzadko też, ktoś zjeżdża w dół, ale co tam cała Polska na rowery ,tak wygląda usprawnienie komunikacji zbiorowej. 200 osób i przed nimi urocze dziewczę na rowerku z koszykiem.
  Pozdro bus driver

 • WEMO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 23:05 ~WEMO

  Dlaczego 512 nie wróci na starą trasę Zacisze-Szczęśliwice? A może tak ktoś z MZA pojeździłby na Szczęśliwice z Zacisza zamiast jednym 512 to dwoma autobusami. Najpierw 190 do Trasy W-Z potem piechotą na górę na Plac Zamkowy i oczekiwanie na 128 i jazda nim na Szczęśliwice. Napewno takie zmiany wymyśla ktoś kto całe życie nie korzysta z komunikacji miejskiej, tylko wozi swój tyłek samochodem. Ku głębokiemu przemyśleniu!!!!!!

 • joj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 22:11 ~joj  tom~tom

  A kiedy powrót 512 na trasie
  Szczęśliwice Zacisze?
  Jolka~Jolka

  Jestem " ZA . "Koże musimy skrzyknąć się, zebrać głosy za powrotem na tę trasę i wystosować w tej sprawie nasz głos do ZTM ?
  qwerty~qwerty


  Zaciszejest za małe na linię do centrum więc może dostać autobus co najwyżej do wileniaka.

  Przed rozpoczęciem budowy II linii metra Zacisze było na tyle duże , że 512 mogło jeździć przez centrum na Szczęśliwice ?
  Czyżby teraz ludzie z Zacisza wyprowadzili się ? Nie!! wybudowano całe nowe osiedle bloków przy Łodygowej. Z linii 512 korzysta tyle ludzi , że w porannych godzinach szczytu ciężko wejść . Z tej linii korzystają nie tylko mieszkańcy Zacisza ale również m.in. Targówka, Ząbek . Aby wypowiadać się na ten temat trzeba jeździć 512.

 • uww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 21:54 ~uww

  Dlaczego 105 jeżdżą stadami????????? Przyjeżdżają na przystanek po 2 a czasami po trzy naraz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »