Informacje

04.07.2013 21:18 "Wina nie budzi wątpliwości"

500 złotych grzywny za pikietę
w sprawie Jolanty Brzeskiej

SERWISY:

Grzywną w wysokości 500 złotych ukarał sąd rejonowy Piotra Ciszewskiego z Warszawskiej Wspólnoty Lokatorów za zorganizowanie pikiety w sprawie zmarłej Jolanty Brzeskiej. – Odwołam się od tego wyroku – zapowiada ukarany.

- Zostałem ukarany tylko dlatego, że pikieta była zgłoszona o dzień za późno – napisał na znanym portalu społecznościowym Piotr Ciszewski z Warszawskiej Wspólnoty Lokatorów i zapowiedział, że od tego wyroku będzie się odwoływał.

"Wina nie budzi wątpliwości"

W marcu, przed gmachem Prokuratury Generalnej przy Barskiej 28/30 odbyła się pikieta, która przeciwko umorzeniu (finalnie doszło do tego dopiero w kwietniu - red.) śledztwa w sprawie Jolanty Brzeskiej. Pikiecie przewodniczył Piotr Ciszewski. Organizatorzy domagali się by "śledztwo nie było umarzane, a prokuratura podjęła bardziej energiczne działania w celu ustalenia co stało się 1 marca 2011 roku w Lesie Kabackim". Przed prokuraturą pojawiło się kilkanaście osób.

W związku z tym, że pikieta nie była zgłoszona w odpowiednim terminie w urzędzie miasta (wg Ciszewskiego - o jeden dzień za późno), sprawa trafiła do Sądu Rejonowego V Wydziału Karnego

Teraz Piotr Ciszewski otrzymał wyrok skazujący go na 500 złotych grzywny. – Okoliczności i wina obwinionego nie budzą wątpliwości – czytamy w wyroku.

Śledztwo umorzone

Jolanta Brzeska była aktywną działaczką Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, które miało reprezentować interesy osób mieszkających w budynkach zwróconych spadkobiercom dawnych właścicieli.

Kobieta zniknęła nagle, 28 lutego 2011 roku. Jej zwęglone zwłoki odnaleziono 1 marca w Lesie Kabackim. Z powodu niewykrycia sprawców warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie jej śmierci. W toku prowadzonego przez ponad dwa lata śledztwa prokuratorzy ustalili, że śmierć nastąpiła 1 marca 2011 r. Na ciało kobiety natrafił przypadkowy spacerowicz, który zauważył ogień na skraju lasu. Ofiara nie dawała oznak życia. Na miejsce przybyli policjanci i lekarz pogotowia ratunkowego, który stwierdził zgon.

Wszystkie możliwe ekspertyzy i opinie biegłych zostały zlecone. W jednej z nich było wspomniane, że w momencie spalenia Jolanta Brzeska żyła. Przyczyną jej śmierci, oprócz zatrucia tlenkiem węgla, był wstrząs termiczny. Z kolei eksperci z krakowskiego instytut Sehna przygotowali portret psychologiczny. Wynika z niego, że Jolanta Brzeska nie miała skłonności samobójczych.

Śledczy brali pod uwagę dwie wersje: samobójstwa i zabójstwa, bo zgromadzone dowody nie wskazywały jednoznacznie na udział osób trzecich.

Obrońcy lokatorów regularnie organizują marsze pamięci Jolanty Brzeskiej:

lata/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • antek120

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 14:19 ~antek120

  To że teraz ceny te są jak z kosmosu to winna głupiego pędu i pazerności. Zauważ że osoby te mieszkały w tych miejscach juz długo. A tu przychodzi jeden z drugim "niby" właścicieli i na bruk bo grunt czy lokalizacja jest lepsza i inni, nowobogaccy są w stanie więcej zapłacić byle poszpanować że mieszkam w starej kamienicy na Pradze czy innej dzielnicy. I to jest sprawiedliwość? a kto się tymi kamienicami zajmował gdy tych właścicieli nie było? to tylko dzięki lokatorom Praskie kamienice zachowały swój urok- ogródki, kwiatki na podwórzach, kapliczki wpisane do każdego przewodnika po Warszawie. Szkoda że twoja sprawiedliwość ocenia się na podstawie rachunku matematycznego i tabelek a nie rzeczywistej sytuacji. A może mi powiesz który z Polaków uważał : Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko?


  Sprawiedliwość polega na tym, że jak się z czegoś korzysta to się za to płaci. Natomiast jak kogoś na coś nie stać to obniża swoje wymagania i szuka opcji tańszej.
  Lokatorom natomiast się wydaje, że mogą zajmować duże i wartościowe mieszkania w centrum miasta za (pół)darmo, albo w ogóle za nie nie płacić - bo nie i już.
  asdasd~asdasd

  ...pieniądz tylko rządzi tym światem...sprawiedliwość jest tylko iluzją...
  enigman~enigman • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:36 ~Marian

  Polska Donka - sądy na telefon i pełna ochrona dla przestępców.
  Mam nadzieję że niedługo Pan Kaczyński rozmontuje ten układ.

 • Józzek_44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:08 ~Józzek_44

  Panie Piotrze , Wielki szacunek dla Pana , niestety należy wziąść sobie do serca wypowiedz Lokatora . TO ŚWIĘTE SŁOWA !!!
  Polecam je wszystkim .

 • gga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 11:30 ~gga

  PRL z najgorszych okresów - witaj again!

 • Knyps

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 11:02 ~Knyps

  Rodzina powinna ponieść koszty.

 • Leon Z

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 10:34 ~Leon Z

  To akurat polska norma. Tu broni się przestępców, a karze uczciwych. Bandziory zawsze miały więcej praw niż uczciwi obywatele. Ale sami sobie jesteśmy winni dopuszczając do władzy lewaków i oszustów.

 • Manolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 10:00 ~Manolo

  A mordercy i ich mocodawcy chodzą sobie po wolności....

 • enigman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 09:45 ~enigman

  Sprawiedliwość polega na tym, że jak się z czegoś korzysta to się za to płaci. Natomiast jak kogoś na coś nie stać to obniża swoje wymagania i szuka opcji tańszej.
  Lokatorom natomiast się wydaje, że mogą zajmować duże i wartościowe mieszkania w centrum miasta za (pół)darmo, albo w ogóle za nie nie płacić - bo nie i już.

  asdasd~asdasd

  ...pieniądz tylko rządzi tym światem...sprawiedliwość jest tylko iluzją...

 • asdasd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 08:17 ~asdasd

  ...pieniądz tylko rządzi tym światem...sprawiedliwość jest tylko iluzją...

 • Szulc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 07:27 ~Szulc

  Goje! Wasze ulice,moje kamienice!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »