Informacje

22.08.2013 22:43 Zadyma w łomiankach

500 zł kary dla KS Łomianki
za przerwany mecz z Polonią

SERWISY:

Wydział Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej nałożył na KS Łomianki karę w wysokoci 500 złotych. Sobotni mecz tego klubu z Polonią Warszawa w 4. lidze został przerwany z powodu wybryków pseudokibiców. Wciąż nie podjęto decyzji w sprawie wyniku.

W czwartek wieczorem Wydział Dyscypliny MZPN przeprowadził rozmowy m.in. z sędziami i delegatem sobotniego spotkania, a także z przedstawicielami obu drużyn.

- Klub z Łomianek musi zapłacić 500 złotych, natomiast delegat meczu za niedopełnienie obowiązków otrzymał karę indywidualną w postaci upomnienia. Orzeczenie jest nieprawomocne, stronom przysługuje prawo do odwołania - powiedział PAP wiceprezes MZPN ds. bezpieczeństwa Mirosław Starczewski.

Miejscowi fani Legii?

Jak dodał, nie chce na razie komentować czwartkowego orzeczenia. - Mogę to zrobić po uprawomocnieniu się decyzji - dodał.

Co ciekawe, 500 złotych to nie jest najniższa możliwa kara przewidziana w regulaminie dyscyplinarnym (taką jest 300 zł).

Sobotni mecz w Łomiankach z powodu wybryków pseudokibiców przerwano w 35. minucie przy stanie 2:0 dla Polonii. Sędzia podjął taką decyzję m.in. po kolejnym wywieszeniu transparentu z obraźliwym napisem pod adresem drużyny gości. Poza tym kibice rzucali petardy hukowe pod nogi piłkarzy wykonujących aut, a jeden z nich wbiegł z trybun na boisko.

- To byli miejscowi fani, ale sądząc po okrzykach - sympatyzujący z Legią - przyznał wówczas Starczewski.

Po przerwaniu zawodów sytuacja wciąż była napięta. Na murawę wtargnęło kilkudziesięciu kibiców, interweniowała policja. W sumie w sobotę i niedzielę zatrzymano trzynaście osób.

Walkower w przyszłym tygodniu?


Decyzję w sprawie ostatecznego wyniku meczu miał podjąć w środę Wydział Gier MZPN, ale scedował werdykt na Wydział Dyscypliny. W czwartek znów nie ustalono w tej sprawie nic konkretnego.

Sprawa wyniku wraca do Wydziału Gier, który musi już podjąć decyzję. Kiedy? - Na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział wiceprezes Starczewski.

W ubiegłym sezonie Polonia występowała w ekstraklasie. Ogromne zadłużenie sprawiło jednak, że Czarne Koszule nie otrzymały licencji na kolejny sezon i zostały zdegradowane. Warszawski klub rozpoczyna odbudowę od czwartej ligi (piąty poziom rozgrywek), w oparciu o MKS Polonia, czyli młodzieżową sekcję z Konwiktorskiej.

Przed spotkaniem 3. kolejki w Łomiankach poloniści nie rozegrali oficjalnego meczu. Spotkania u siebie z Wisłą II Płock i Bugiem Wyszków zostały przełożone.

PAP/lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2013 21:59 ~Warszawiak

  NARESZCIE !!! są tam gdzie ich miejsce i stadion mają najpiękniejszy w całej lidze, ze światłem !!!!!!!!!!!!! Tylko kto za te światło zapłaci ?

 • Katamaran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 12:37 ~Katamaran

  www.wielkapolonia.pl

  Zapraszamy na stadion Polonii na mecz z Wkrą Żuromin

  Polonia nigdy nie zginie

 • jacuuus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 12:20 ~jacuuus

  Nie będzie na pensje dla całej drużyny

 • jsg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 11:48 ~jsg

  To jest logika. Karę ma zapłacić klub za to, że został napadnięty przez bandytów !!!

 • Tak pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 09:18 ~Tak pytam

  tom~tom

  Przecierałem oczy ze zdziwienia ..500,- zł ???? TO kpiny są. Polska to dziki kraj - powiedział to kiedyś jeden z polityków i na każdym kroku to się sprawdza. Kiedy w końcu Polacy zejdą z drzew ?

  To powiedział ten polityk, przez którego ministra Mucha musi zabulić Kaplerowi pół miliona z odsetkami. Czy muszę dodawać, że ten polityk też był z PO ?

 • kikut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 09:05 ~kikut

  Dla klubu nie 500 zł, a 50000 zł. Pardyż potrafił oddać walkowerem!!! Kara dla obserwatora w postaci upomnienia????? Moim zdaniem dobrze zrobił, miał chłop JAJA. Tępic dziadiostwo na stadionach!!! TRAGEDIA w działaniu tego wydziału dyscypliny!!!!

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 08:42 ~tom

  Przecierałem oczy ze zdziwienia ..500,- zł ???? TO kpiny są. Polska to dziki kraj - powiedział to kiedyś jeden z polityków i na każdym kroku to się sprawdza. Kiedy w końcu Polacy zejdą z drzew ?

 • zadra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 08:39 ~zadra

  MZPN jest jeszcze gorszy niż PZPN za czasów Laty. Taka kara dla Łomianek to kpina w żywe oczy z normalnych kibiców . Wcale się nie zdziwię, jeśli walkowera przyznają dla KS Łomianki a nie Polonii Warszawa.

 • leg sen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 06:16 ~leg sen

  to CIULOSTWO
  POwinni zamknąć stadion na TRZY misiące !!!!!!

 • ZembowyWruzek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2013 01:59 ~ZembowyWruzek

  lol

  brak slow normalnie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »