Informacje

31.05.2017 11:18 Trwają konsultacje społeczne

5, 10, 15 minut od przystanku.
Oto zasięg tramwaju na Wilanów

SERWISY:

Nowa linia tramwajowa połączy Wolę z Wilanowem - to wiadomo od dawna. Ale kto z niej skorzysta? Mapę, która pokazuje realny zasięg nowej inwestycji zaprezentował Zarząd Transportu Miejskiego.

Mapę zaprezentowano w ramach trwających konsultacji społecznych. Tym razem Maciej Florczak – pracownik Zarządu Transportu Miejskiego - wziął na warsztat powstającą linię tramwajową z Woli na Wilanów.

5, 10 i 15 minut

Mapa pokazuje, jak długo trzeba będzie iść do proponowanych przystanków na nowej trasie, z dokładnością do 5 minut. Autor uwzględnił istniejące chodniki, drogi i ścieżki.

- Czas obliczony został przy założeniu średniej prędkości na poziomie 4,2 km/h. Dodatkowo na mapie zaznaczono wszystkie budynki w zasięgu nowej trasy – informują z kolei Tramwaje Warszawskie.

Mapa ma charakter poglądowy. Dopiero po konsultacjach podjęte zostaną decyzje, ile przystanków znajdzie się na trasie. Na razie nie ma ich zbyt wiele, jednak już widać, że linia znacząco i dosyć równomiernie poprawi dostępność do transportu szynowego.

Zobacz mapę w większej rozdzielczości

Linia z Woli na Wilanów to największa inwestycja tramwajowa w powojennej historii Warszawy. Łączna długość sześciu odcinków to blisko 20 kilometrów. Połączy ze sobą cztery dzielnice: Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. O sprawie wielokrotnie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Po zakończeniu inwestycji łatwiej ma być dotrzeć z osiedli na Dolnym Mokotowie oraz Wilanowa do centrum miasta.

Tunel pod Dworcem Zachodnim

Trasa z Woli na Ochotę przeprowadzona zostanie z kolei pod Dworcem Zachodnim, jako część wspólnego przedsięwzięcia z PKP PLK. Powstanie tam węzeł przesiadkowy. Budowa ma trwać w latach 2019-21 (jedynie torowiska na Ordona na Woli i na Branickiego w Wilanowie prawdopodobnie powstaną później).

- Większa część trasy (odcinki od Dworca Zachodniego do Grójeckiej oraz od stacji metra Pole Mokotowskie do Wilanowa, Stegien i Sielc) będzie realizowana z wykorzystaniem środków unijnych (perspektywa budżetowa 2014-20) – informują Tramwaje Warszawskie.

Z dotychczas wykonanymi analizami i wariantami można się zapoznać na stronie internetowej uruchomionej przez TW. Ulotki informacyjne trafiły do skrzynek pocztowych w zasięgu 400 m od planowej trasy. Informacje są wyświetlane także na monitorach w tramwajach i autobusach komunikacji miejskiej.

skw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2017 07:56 ~Monika

  Za skandaliczne uważam rekomendowane przez ZTM dojście 15 minut na tramwaj dla mieszkańów Ujazdowa i Siekierek. Dojście 15 minut + czekanie 5 minut, co oznacza że dużo szybciej dojedzie się Czerniakwoską i Trasą Łazienkowsą do metra Polietchnika, niż planowanym tramwajem do metra pole mokotowskie.

 • uncja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.06.2017 15:29 ~uncja

  Jeśli miałabym iść 10-15 minut do przystanku i kolejne 10-15 czekać na tramwaj, i 20 minut jechać do centrum to znacznie szybciej dojadę samochodem. Nawet mimo korków.

 • kakaduczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 18:49 ~kakaduczek

  syrenka~syrenka

  tramwaj DO Wilanowa to żadna nowość. W latach sześćdziesiątych czwórka miała pętlę tam, gdzie dzisiejsza autobusowa. Z Puławskiej skręcała w Wilanowską i dojeżdżała.


  Z tego co pamiętam to z Puławskiej skręcała
  w Goworka, Spacerową, Gagarina i dalej po
  śladzie obecnej Wisłostrady do Wilanowa.
  Była też pętla na Sadybie. A na Wilanowskiej
  (Aleji - nie mylić z ulicą) żadnych szyn nie było.

 • mmmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 10:31 ~mmmm

  Tramwaj powinien zostać puszczony z wilanowa do Dworca Południowego. to by miało sens. po grzyba mi tramwaj na sobieskiego, te autobusy które są wystarcają i jest jeszcze buspas zaraz. uszczęśliwianie na siłę.
  na wilanów tamwaje i tak pojadą tylko Rzeczpospolitą pod Świątynie , bo ktoś "mondry" tak zaprojektował uliczki, że nawet osobówka ma problem z przejazdem a jak trzeba się wyminąć to jest ekwilibrystyka

 • Pąk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 07:56 ~Pąk

  Kto wymyślił pchać tramwaj na Rakowiecką???
  Teraz są tam korki, hałas nie do wytrzymania a co dopiero będzie jak zaczną jeździć tam tramwaje? Stukanie kół od godziny 4 do 23 i bałagan na i tak trudnym skrzyżowaniu Puławska/Goworka. Te skrzyżowanie i tak jest zapchane do granic możliwości, a dołożenie tramwaju tylko bardziej to zablokuje.

 • syrenka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 06:48 ~syrenka

  tramwaj DO Wilanowa to żadna nowość. W latach sześćdziesiątych czwórka miała pętlę tam, gdzie dzisiejsza autobusowa. Z Puławskiej skręcała w Wilanowską i dojeżdżała.

 • sheva

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 01:05 ~sheva

  Jeśli nie metro to przynajmniej tramwaj. Czym rzadziej przystanki tym lepiej. To ma być szybka kolej, tramwaj nie musi zatrzymywać się przy każdym osiedlu bo ciężko się komuś przejść 10 minut spacerkiem.

 • msw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2017 01:05 ~msw

  A nie lepiej to, jakoś przedłużyć Metro na Wilanów, wystarczy z Kabat zawinąć linię, albo wykonać połączenia przez skarpę, żeby Wilanowiacy mogli szybko dojechać na Imielin lub Natolin.

 • Omega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2017 23:39 ~Omega

  W Miasteczku Wilanów czekamy z niecierpliwością na miastotwórczy tramwaj :-) Tramwaje są sexy :-)

 • pamięć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2017 23:30 ~pamięć

  żadna nowość, 60-50 lat temu z Woli jeździłem na Wilanów tramwajem nr 16

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »