Informacje

01.03.2011 14:40 Zmiany w komunikacji

422 na nowej trasie
"Draństwo i skandal"

SERWISY:

Falę krytyki wywołała zmiana trasy linii 422. Internauci tvnwarszawa.pl są oburzeni na przesunięcie autobusów z Sadyby i ominięcie placu Bankowego w dalszej części trasy. – Będziemy obserwować tę linię, dajmy jej szansę – odpowiada ZTM.

Nowa trasa 422 to jedna ze zmiany w komunikacji, która weszła w życie 1 marca. Autobusy tej przyspieszonej linii jeździły dotychczas między Wolą a Wilanowem, teraz będą kursować między Wilanowem a Jelonkami. Ominą m.in. plac Bankowy i Czerniakowską. Zmiany nie spodobały się internautom tvnwarszawa.pl, którzy poddali je ostrej krytyce.

Mocne słowa internautów

Do tej pory był to raptem jeden z dwóch autobusów, który jeździł w okolice ulic Antka Rozpylacza i Znanej. Usunęli autobus z miejsca, gdzie zawsze był tłok w komunikacji miejskiej, gdzie powstały 4 nowe osiedla mieszkalne. Do tego był to jedyny autobus łączący Wole i Wilanów, gdzie wiele osób pracuje. Pomysłodawca chyba porusza się tylko samochodem po mieście i nie zdaje sobie sprawy jakie to utrudnienie. Zwiększenie częstotliwości kursowania linii 520 problemu nie rozwiąże – napisał Boris.

Wtóruje mu Anesita: Nie mam pojęcia w jaki sposób ZTM doszedł do wniosku, że należy zmienić trasę linii 422. OK., niech jeździ spod Świątyni Opatrzności, ale po starej trasie.

Protestuję przeciw zmianie trasy linii 422! To skanda! Linia 422 to było jedyne bezpośrednie połączenie Wilanowa z pl. Bankowym. Do tej pory czas pokonania tego odcinka wynosił 30 min. dzisiaj 50 min! Trzeba zorganizować protest przeciwko tej decyzji - zachęca iszowiec.

Jeszcze ostrzej stawia sprawę Fredek: To draństwo zabrać nam z Sadyby jedyny autobus linii 422, który dojeżdźał do centrum i dalej. Teraz do pracy muszę się przesiadać. Zamiast jechać 25 min jechałem dzisiaj do pracy 45, bo na połączenie trzeba niestety poczekać i to ma wyjść nam pasażerom na dobre? – pyta retorycznie internauta i apeluje o weryfikację rozkładu.

Dziękuję za utrudnienie mi dojazdu do pracy. Zlikwidowano linię 422, jedyny autobus, który jechał bezpośrednio do centrum. Ten kto zlikwidował linię, ma gdzieś pasażerów i nie podróżuje komunikacją miejską – pisze oburzony wściekły pasażer.

ZTM radzi i prosi o sznasę

Co uzasadniało daleko idące zmiany trasie 422? - Linia ma połączyć Świątynię Opatrzności Bożej i Miasteczko Wilanów z centrum, a w dalszej kolejności z Jelonkami. Pasuje do projektu zmian w układzie linii autobusowych w południowej części Warszawy i nowej organizacji transportu związanej budową drugiej linii metra – odpowiada Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Narzekającym na ominięcie placu Bankowego radzi przerzucić się na metro. - Przecież 422 zapewnia dojazd do placu Konstytucji, gdzie można przesiąść się w metro i szybko dojechać do placu Bankowego – wyjaśnia. Osieroconym pasażerom z Sadyby ZTM ma do zaoferowania częstsze kursy 131.

Czy jest szansa na weryfikację trasy 422? - Będziemy ją obserwowali. Dajmy czas, żeby pasażerowie przetestowali nowe linie i docenili ich plusy. Po miesiącu możemy wrócić do tematu – podsumowuje Krajnow.

ZTM odpowie na pytania widzów TVN Warszawa

bako/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec Miasteczka Wilanowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2012 07:53 ~mieszkanie…

  Bardzo dobrze.Mogę szybciej dojechać do Miasteczka Wilanów.Linię przenieśli bo poprzedni układ był nieopłacalny. Ludzie! Obecnie na tej linii jeżdżą 15 metrowe autobusy.Więc nie będą jeździć po małych uliczkach!Niedługo będą przegubowce.
  Z Al.Wilanowskiej na Al.Rzeczypospolitj nie można skręcać.

 • darla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2011 13:00 ~darla

  dzięki linii 422 mogłam w ciągu 35 minut dojechać na zajęcia przy ul. Gagarina, a dojeżdżam z Kępy Zawadowskiej. Obecnie potrzebuję aż 60 minut, gdyż jedyna linia 180 jeździ zbyt rzadko...KPINA I ŻART!!!

 • Łowcza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 11:48 ~Łowcza

  Walczmy dalej !!!

 • Łowcza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2011 10:52 ~Łowcza

  Czy są jakieś reakcje ?

 • Łowcza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 08:23 ~Łowcza

  Dziekujemy, oby 131 było wydłużone i to jak najszybciej.

 • kw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 00:55 ~kw

  Radni PiS zebrali ponad tysiąc podpisów mieszkańców i osób uczęszczajacych tą linią w sprawie obrony 422 i przesłali do ztm z sugestią o przedłuzenie 131 do Wilanowa . Zobaczymy jak pomoże nam w tej sprawie burmistrzWilanowa , który został oniej poinformowany .

 • K.K.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 00:41 ~K.K.

  Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości dzielnicy Wilanów zebrali 1021 podpisów w obronie linii 422 na ulicy Wiertniczej i wraz z pismem, w którym sugerują przedłużenie linii 131 ulicą Wiertniczą do pętli przy cmentarzu w Wilanowie , złożyli do Zarządu Transportu Miejskiego .Kopię otrzymał również burmistrz Dzielnicy Ludwik Rakowski .Liczymy na poparcie naszej inicjatywy przez całą Radę . Zobaczymy jaki będzie skutek .
  Przewodniczący Klubu PiS
  Krzysztof Kanabus

 • Łowcza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 15:21 ~Łowcza

  chcemy 131 do Wilanowa

 • Łowcza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 15:15 ~Łowcza

  Kpina codziennie wieczorem czekam na przyst. Goraszewska na 180 i widze jak 131 szybciutko ucieka na pętle na która nikt niechce jechać a kilknaście osób stoi i czeka na wytęsknione 180

 • pasażerka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2011 13:32 ~pasażerka

  Próbowałam wczoraj rano dojechać do pracy na ul.Wiertniczą.Na przystanku Goraszewska na Sadybie czekałam 20 minut na 180. W międzyczasie przejechały cztery autobusy linii 131.Nie trudno sobie wyobrazić co myślę o ZTM. Na odcinku między Sadybą a pętlą w Wilanowie znajdują się przedszkola, przychodnia dla dzieci, ambasady i inne firmy ( choćby TVN ).Czy jedna linia jest w stanie zapewnić dojazd pracownikom i mieszkańcom ? Czy naprawdę nikt nie liczy się z pasażerami? SKANDAL

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »