Informacje

11.03.2011 09:42 nowy pomysł kupców

4000 podpisów pod nowym projektem bazaru na Banacha

SERWISY:

4000 podpisów przez 40 godzin. To wynik akcji zbierania podpisów pod koncepcją zagospodarowania bazaru Banacha zaproponowaną przez kupców z Inicjatywy Obywatelskiej Targ Banacha XXI.

– Dwie hale przypominające tradycyjną architekturę stolicy podobną do Hali Mirowskiej czy kiedyś na Koszykach. Przewidziany jest również otwarty plac na handlujących – opisuje koncepcję przygotowaną przez kupców Wojciech Klewiec z Inicjatywy Obywatelskiej Targ Banacha XXI.

- Zebraliśmy już cztery tysiące podpisów popierających naszą koncepcję – dodaje Klewiec.

Nie ma szans

Szans na uwzględnienie koncepcji kupców nie widzi jednak wiceburmistrz Ochoty Piotr Żbikowski. – Miasto zorganizowało konkurs na zagospodarowanie tego terenu. Specjalna komisja wybrała koncepcję i ona będzie realizowana – nie pozostawia złudzeń. – Obecna forma handlu na Banacha jest niedopuszczalna – dodaje.

Według Żbikowskiego zwycięska koncepcja zaspokaja potrzebę klientów bazaru, ale także potrzebę osób, które kilka lat czekają na mieszkanie komunalne. Przewiduje bowiem powstanie bloków komunalnych z galerią handlową na parterze.

Na razie nie wiadomo kiedy ruszy inwestycja. Pozwolenie na budowę zostało zaskarżone przez jedną ze wspólnot mieszkaniowych, której blok znajduje się tuż przy planowanej inwestycji. Mimo to, władze Ochoty chcą, aby najdalej za półtora roku budowa została ukończona.

Spór z kupcami

Handlujący na bazarze przy Banacha i część mieszkańców nie zgadzają się z planami dzielnicy, by w miejscu handlu postawić domy mieszkalne TBS i mocno ograniczyć powierzchnię bazaru. W nowym budynku ma być 200 pawilonów. W tej chwili na bazarze znajduje się ich prawie cztery razy więcej.


bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • obłok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.08.2012 21:02 ~obłok

  i co się okazało, że Wojcich Klewiec to spolecznik a prezes niby to stowarzyszenia kupców Banacha taki społecznik, że na RADNEGO OCHOTY wystartował :))))))) Miasto wybudowało Targowisko Zastępcze na Majewskiego, które ten to RADNY OCHOTY całkowicie olał z kupcami na czele bo po co mu już oni????

 • k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 16:58 ~k

  Ochocianko - Ochota już jest najgęściej zaludnioną dzielnicą Warszawy, po co nam jeszcze więcej MŁODYCH ludzi? (i tak jest ich od groma...). Poza tym po co tutaj mieszkania komunalne? Jeśli ktoś chce mieszkać blisko centrum, w dobrym miejscu to niech trochę grosza wyciuła ;)Jeśli możesz - powiedz jeszcze o jakich targowiskach w okolicy mówisz, bo nie wiem gdzie się takie znajdują.

  Ochocianinie - Nie powiedziałabym, że grunty przy Włodarzewskiej są tańsze. Prawie nie ma tam już miejsca, więc ceny gruntu idą w górę. Z tego co wiem na ukończeniu jest właśnie ostatnie osiedle przy tej małej uliczce i więcej inwestycji nie jest na razie przewidzianych (bo i nie ma gdzie).

  Ja jestem stanowczo przeciw TBS-om, które wyglądają jak ser szwajcarski i nijak nie wpisują się w krajobraz dzielnicy. O wiele bardziej wolałabym projekt jaki przedstawiają kupcy z IOTB - bazar zostaje, ale jest ucywilizowany.

 • banaszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.04.2011 13:27 ~banaszka

  Łoł, czyżby to nowy polski Karl Lagerfeld? gustowna żółta kurteczka, wylizane na ślinę włosy, i ciemne okularki z lumpeksu, żal...

 • nie warzne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2011 22:52 ~nie warzne

  posprzatajcie ten brud i syf, ale nie robcie kolejnego slamsu. bo to co pokazuje ten farmazoniarz to jest slums!!

  to ma byc wizytowka miasta, czyli ladne, NOWOCZESNE hale targowe a nie to co jest!

 • bla bla bla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.03.2011 15:01 ~bla bla bla

  I bardzo dobrze, zróbcie z tym wreszcie porządek.

 • bez niku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 19:13 ~bez niku

  aaa dzis bylo zebranie na targowisku w sprawie likwidacji, dobrze powiedzieli ze to ostatnia chwila by ratowac bazar, ludzie obudzcie sie!!

 • Kupiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 15:40 ~Kupiec

  Ludzie, przecież ten cały Wojciech Klewiec nie jest ani kupcem ani bazarowym działaczem. To człowiek który naciąga ludzi naprawdę na grubą kasę. Zbiera od ludzi pieniądze pod płaszczykiem idiotycznych wystaw o targach Europy, na których organizację wydał o wiele mniej pieniedzy niż zebrał. I co ważne z nikim się nie rozliczył ile zebrał, ile wydał i ile mu zostało i co z tym zrobił.

  Wielokrotnie był u mnie na stoisku i prosił o wsparcie finansowe, którego parę razy mu udzieliłem. Jednakże jak się potem przekonałem pieniądze te nie zostały przeznaczone na akcje propagandowe czy też bannery, ale poszły do jego kieszeni.

  Rzeczony Wojciech Klewiec czerpie korzyści z niewiedzy i łatwowierności kupców. Nie wiadomo kogo on tak naprawdę reprezentuje, ale na pewno nie interesy bazaru i kupców.

  TO JEST ZWYKŁY OSZUST!!!

 • greg66

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 12:24 ~greg66

  Władze miasta robią co chcą robić, bo kupcy nie potrafią się zebrać, ustalić jednolitego stanowiska i przeciwstawić się planom zabudowy bazaru. Gdyby było jasne, klarowne stanowisko i chęć współpracy to kupcy byli by dla miasta partnerem a nie wrogiem. A teraz jest tak jak jest: nikt nie chce rozmawiać z kilkoma działaczami, którzy machają szabelką a reszta kupców ma ich w poważaniu i pokryjomu się z nich śmieją.

  To jest takie polskie: ja nie będę nic robić, nie będę nigdzie chodzić i się wychylać bo przecież "muszę" handlować, niech załatwiają inni. Nie zamknę budy w akcie protestu bo stracę parę złotych. Ale jak przyjdzie co do czego i buldożery wjadą na Banacha to oni narobią w portki ze strachu i płaczu i to oni będą pierwsi krzyczeli "Czemu nikt nic nie zrobił dla naszej obrony?" Wniosek z tego taki, że najlepiej siedzieć na wozie gnoju i machać nogami, a karawana jedzie dalej. :)

 • banacha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 11:12 ~banacha

  czy umowy z kupcami będą przedłużone?

 • Ochocianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2011 20:45 ~Ochocianin

  Ochocianko, wszystko się zgadza, aczkolwiek można wybudować te mieszkania na tańszym gruncie, na obrzeżach dzielnicy, np. w okolicach ul. Włodarzewskiej. Będzie taniej wybudować i tańsze będą opłaty za eksploatację dla mieszkańców. Ten teren powinien pozostać zagospodarowany przez handel i usługi, w zmodernizowanej formie i cywilizowanych warunkach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »