Informacje

11.08.2017 08:59 wylegitymowano 150 osób

4 policjantów na jednego kontrmanifestanta w czasie miesięcznicy

SERWISY:

44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po czwartkowych manifestacjach - poinformował PAP w piątek rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak. Zgromadzenia zabezpieczało około 2 tysiące policjantów, w kontrmanifestacji uczestniczyło 500 osób.

Policjanci wylegitymowali 150 osób, nikogo nie zatrzymano - powiedział Marczak PAP.

Policjanci wystawili trzy mandaty, a wobec 44 osób zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie w związku z wykroczeniami. "Chodzi między innymi o zakłócanie legalnego zgromadzenia, używanie słów wulgarnych oraz odmowę okazania dokumentu i podania danych osobowych" - powiedział rzecznik KSP.

Podkreślił, że nikogo nie zatrzymano. Jednej z osób zakłócających porządek policjanci zabrali kastet.

Pytany przez PAP o liczbę uczestników manifestacji, Marczak podał, że w obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, w kulminacyjnym momencie, wzięło udział około 2,5 tysiąca osób, a w kontrmanifestacji przed Kolumną Zygmunta około 500 osób. W działaniach związanych z zabezpieczeniem zgromadzeń brało udział prawie 2 tysiące policjantów.

Według policji, zarówno podczas Marszu Pamięci jak i kończącego go apelu pamięci było spokojnie.

"Atak policji"

Już po zakończeniu uroczystości stowarzyszenie "Obywatele RP" zamieściło na Twitterze wpis: "Policja właśnie bez żadnego powodu zaatakowała kilka osób siedzących na pl. Zamkowym". Potem w kolejny tweetach informowali o zatrzymanych. W mediach pojawiła się informacja, że do przepychanek doszło, gdy policjanci chcieli wylegitymować i sprawdzić plecaki manifestujących.

Pytany o te zarzuty rzecznik KSP powiedział PAP, że dla policji najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich osób uczestniczących z zgromadzeniach.

- Wobec jednej z osób policjanci podjęli czynności z podejrzeniem, że może mieć w plecaku niebezpieczne przedmioty. Mężczyzna odmówił pokazania, co ma w plecaku i okazania dokumentów. Po chwili część osób zaczęła utrudniać czynności policjantom - powiedział Marczak.

- Ostatecznie do komendy doprowadzono dwie osoby, które odmówiły podania danych. Po ich ustaleniu opuściły komendę. Należy zadać pytanie: kto eskaluje napięcie - czy policja, czy te osoby, które utrudniają jej pracę - pytał rzecznik.

PAP/md/mś/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Polska inteligencja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2017 12:28 ~Polska…

  Przedstawiciele inteligencji polskiej nie chcą mieć nic wspólnego z ubywatelami.

 • szef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2017 08:34 ~szef

  Pokazują sprzeciw Obywatelom RP ale bez agresji. Duży szacunek!

 • Kasprzak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2017 08:10 ~Kasprzak

  Przez barierki, przy których stanie szpaler policjantów nie da się pewnie przejść nie stosując przemocy. Jeżeli tak rzeczywiście będzie, to się od tych aktów powstrzymamy. Jeżeli da się przeciąć trasę tego marszu, to z całą pewnością będziemy próbowali - powiedział lider Obywateli RP Paweł Kasprzak.

 • andy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 22:25 ~andy

  PISowski reżim nie pozwala manifestować normalnym ludziom. Smoleńska sekta z naczelnym świrem, kurduplem Kaczyńskim, to co innego. Oni mogą. Bo oni to "lepszy sort". Historia zatoczyła koło. PRL powrócił. Znowu jedna, słuszna partia i jej pierwszy sekretarz, dla niepoznaki zwany prezesem.

 • Lider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 21:52 ~Lider

  Lider Obywateli RP wzywa do burd! "Zrobimy wszystko, by zablokować miesięcznicę!

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 20:12 kubat

  Coś cienka ta nasza Policja. Czterech na jednego ??? Chyba, żeby ciałem zasłaniać "naczelnika".

 • Hanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 19:29 ~Hanna

  Działania Suszka to profesjonalna robota. Widać, że doskonale zna zasady medialnej manipulacji, a uliczne starcia z policją opanował do perfekcji. Wie kiedy szarpać się z przeciwnikami politycznymi, ale unikać bezpośredniej konfrontacji z policją, za co grozić mogą mu poważne zarzuty. dobrze wyszkolony i zaznajomiony z medialnymi sztuczkami stanowi prawdziwą awangardę bojówek Obywateli RP.

 • Bl0to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 19:27 Bl0to

  Polska i Polacy zwyciężą z tym chodzącym złem i nienawiścią! Nie jedną uzurpację zwyciężyliśmy. W książkach historii będą o tym pisać, że demokrację trzeba jednak szanować, bo nic nie jest dane wieczne. Przynajmniej zwiększy się świadomość polityczna młodzieży, której na marszach jest tak wiele! Zmiany, niczym w latach 46-47, które doprowadziły do PRL. Tylko tym się "wsławi" w książkach historii pis jako plama na honorze Polski. Będzie to przykład, że o dobro Polski i Polaków trzeba dbać zawsze przy urnie, a nie, że była tak niska frekwencja wyborcza. Sam w końcu Towarzysz Jarosłaff powiedział, że zwyciężyli na farcie.

 • zirytowany sytuacją

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 18:22 ~zirytowany…

  Policjanci niestety ale przez durne prawo muszą zabezpieczać każdą idiotyczną manifestację bo mają taki obowiązek. Dlaczego nikt nie wynajmie sobie prywatnej ochrony za którą zapłaci. Proste bo Policja MUSI!!!! Czy komuś się to podoba czy nie. Wina nie leży po stronie Policji tylko osób piszących i ustanawiających prawo, bo jak coś pójdzie nie tak to mają przynajmniej na kogo zrzucić winę i pokazują to medialnie - co pokazał Zieliński po zajściach na A1.

  PWP - Polska wspiera Patologię

 • Kijowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 17:58 ~Kijowski

  Reporter spotkał również Mateusza Kijowskiego, byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji, którego zapytaliśmy o los faktur, które wykluczyły go z KOD.

  A są jakieś nierozliczone faktury? O czym Pan mówi? Odszedłem, bo w KOD nie można walczyć o wartości, o które walczyliśmy od samego początku!

  — odparł Kijowski.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »