Informacje

31.10.2016 17:10 konkurs na koncepcję

4 kilometry podwójnego tunelu, 3 stacje. Planują ostatni odcinek II linii metra

SERWISY:

Miasto rozpoczyna ostatni etap planowania rozbudowy II linii metra. Ogłoszono właśnie konkurs na koncepcję trzech przystanków na Bemowie i stacji techniczno-postojowej, która będzie zamykała nitkę od zachodu.

"Wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno Postojową (STP) Mory” - pod tym hasłem kryje się ogłoszony właśnie konkurs przez Metro Warszawskie.

Budowa do 2023 roku

Chodzi o ostatni z planowanych odcinków II linii - ma się składać z trzech stacji (Lazurowa, Chrzanów, Połczyńska), niemal 4 kilometrów podwójnego tunelu i stacji techniczno-postojowej.

Przystanki zostały zaplanowane:
- C03 po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej;
- C02 w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej;
- C01 w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Ratusz chce, by ta część powstała do 2023 roku, ale wcześniej trzeba przygotować koncepcję. Biura projektowe zainteresowane ich wykonaniem mają czas do 21 grudnia do godziny 12.00 na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie.

Również węzły przesiadkowe

"Po tym terminie sąd konkursowy przeanalizuje nadesłane wnioski pod kątem zgodności z wymaganiami, a następnie prześle zaproszenia do oferentów, spełniających kryteria konkursu. Termin złożenia prac konkursowych to nie mniej niż 90 dni od daty zaproszenia" – podaje Metro Warszawskie.

Prace będą oceniane na podstawie siedmiu kryteriów. Cena stanowi 30 procent punktów możliwych do zdobycia. Pod uwagę będą brane także walory konstrukcyjno-technologiczne, eksploatacyjne,
minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko, rozwiązania architektoniczne, powiązania stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej (10 proc.), a także rozwiązania dotyczące stacji techniczno-postojowej.

Zwycięzca konkursu będzie mógł stworzyć ostateczny projekt tego odcinka II linii metra. Do tego będzie mógł starać się o możliwość opracowania koncepcji węzłów przesiadkowych. Miasto chce stworzyć je przy stacjach Lazurowa i Połczyńska, by ponownie jak na Młocinach można było przesiadać się np. z metra do innych środków komunikacji miejskiej.

Około 300 osób wzięło udział w spotkaniu informacyjnym na temat zmian w ruchu w czasie budowy trzech stacji metra na Woli:

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zbynio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2016 04:17 ~Zbynio

  SulejMan~SulejMan

  To ja się pytam, po kiego grzyba został wybudowany na stacji Stadion boczny tor dla linii na Gocław, jeżeli ono tam nie pojedzie? Gratulacje dla planisty, powinien dostać premię od HGW.


  Ta stacja przesiadkowa na Stadionie to był chory pomysł. Ani to węzeł przesiadkowy (bez sensu akurat stamtąd ciągnąć nitkę na Gocław). Ani to stacja Stadion, bo do stadionu jest kawał drogi. Aby naprawić sytuację należałoby zrobić stację pod samym Stadionem Narodowym i pociągnąć stamtąd mini linię (jak krótka linia w Paryżu do Luwru).

 • Zbynio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2016 04:11 ~Zbynio


  Polak~Polak

  Porażka
  słoik~słoik

  Zobaczysz to pole za 10 lat nie będzie miejsca nawet kiosku postawić jak w takim tempie będą dalej budowali osiedla..;)


  Ba, nawet za 2 lata nie będzie gdzie samochodu zaparkować. Ale ponoć samochody sa passe...

 • Zbynio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2016 04:05 ~Zbynio

  Ursus~Ursus

  Niby OK, ale OK nie jest. Ktos zapomnial, ze z Mor do Ursusa, ktory za chwile na terenach dawnych zakladow bedzie mial nowe kilkudziesiecio tysieczne osiedle, jest przyslowiowy rzut beretem. Akurat na jedna stacje metra.
  A nieudolne Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie zapadlo kiedys w tak gleboki sen zimowy, ze do dzisiaj nie moga sie wybudzic. SO rzadzilo Ursusem kilkanascie lat, nic nie zrobilo w tym temacie. Atrakcyjnosc Ursusa spadnie, Wola zyska, Jelonki rowniez zyskaja. Nowa burmistrz, ktora powoli sprzata glupoty po SO, jeszcze do tego tematu chyba nie dotarla. Moze nie chce, bo za duzy?


  Słusznie - dlaczego nie kontytuacja przez Ursus na lotnisko (2 stacje)?

 • Zbynio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2016 04:00 ~Zbynio

  gti~gti

  Mnie tylko zastanawia dlaczego ta linia szerokim łukiem omija Jelonki zamiast iśc przez dzielnicę - tak jak idzie środkiem Ursynowa. Kogo ma wozić?


  Na szczęście wg pierwotnych planów metro miało lecieć pod ul. Człuchowską (dlatego zrobili ją dwupasmową). Także nic straconego - czwarta lub piąta linia metra może iść od stacji II linii Chrzanów w kierunku centrum. Myślę, że nasi wnukowie, a na pewno prawnukowie będą mogli z niej skorzystać.

 • Zbynio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2016 03:56 ~Zbynio

  Gandalf~Gandalf

  jakby ktoś planował bardziej globalnie, to od STP Mory linia mogła by biec dalej przez Ursus i Włochy aż po Służewiec, a następnie dalej przez Wilanowską (idealna stacja przesiadkowa), aż na Wilanów, a może w dalszej przyszłości na Gocław.  Wystarczyłoby przedłużyć linię od Morów przez Ursus na lotnisko. Wystarczy spojrzeć na mapę. Dziwi mnie, że nikt o tym do tej pory nie pomyślał.

 • Pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 16:45 ~Pablo

  Niektorym nie dogodzi heh smiac mi sie chce ja czytam od lat te wszystkie komentarze na temat budowy metra.Zamiast sie cieszyc to wieczne narzekanie.Jak buduja przez gesto zaludnione blokowiska to placz bo zamkniete ulice, korki, objazdy a jak buduja tam gdzie dopiero maja powstac osiedla to placz ze buduja w "szczerym polu".Zdecydujcie sie o co wam chodzi.

 • Jagoda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 16:28 ~Jagoda

  sławek~sławek

  ma byc parking przy Trockiej na 200-300 aut czy ktoś MYSLI ?

  20-30 mowisz a rowerki gdzie

 • Pole

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 16:26 ~Pole

  Misiek007~Misiek007

  Znów stacje w polu. Brawo!

  Dlatego Bialoleka odpada

 • Doslowan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 16:25 ~Doslowan

  Lolo~Lolo

  Chrzanów... Pole z kapustą!! Dosłownie!! A ślepe urzedasy nie widzą sensu budowy na Skarbka gdzie mieszka 100 000 ludzi!!

  Wy tam poza wawa macie ciemno i nic nie widzicie. Awantury i zadymy,agresja i gadanie glupot. Realia sie licza a nie kapussta z hiper matketow

 • Sarenka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.11.2016 16:20 ~Sarenka

  Metro ~Metro

  METRO PRZEZ PUSTE POLA PEWNIE DEWELOPPERKA WYKUPIŁA TAM ZIEMIĘ HEHEHEHE

  A gdzie ma byc prze gesta zabudowe i podwieszane i dla rowerkow

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »