Informacje

22.05.2012 09:00 wynagrodzenia urzędników

36 tysięcy złotych dla...
Ratusz ujawnia nagrody. Niektóre

SERWISY:

Prawie 30 tys. zł nagrody dla dyrektora biura kultury Marka Kraszewskiego, ponad 30 tys. zł dls szefowej biura bezpieczeństwa Ewy Gawor czy dyrektora sekretariatu ds. Euro 2012 Andrzeja Cudaka - takie dane ujawnia "Rzeczpospolita". Nie dowiemy się za to, czy i ile nagrody dostała np. szefowa biura promocji Katarzyna Ratajczyk. - Nie jest osobą publiczną. Nie wolno podawać jej zarobków - motywuje Ratusz.

Do wykazu nagród za rok 2011 dotarli dziennikarze "Rzeczpospolitej". - Dostaliśmy dane 22 dyrektorów (na 38) i 34 ich zastępców - pisze gazeta. Dlaczego nie wszystkich?

- Mamy ekspertyzę prawną, która mówi, że osoby niewydające decyzji administracyjnych nie są osobami publicznymi i nie wolno nam podawać ich zarobków - motywuje Agnieszka Kłąb, rzeczniczka Ratusza.

Ratusz nie poda więc wynagrodzenia szefowej biura promocji, Katarzyny Ratajczyk (odpowiedzialnej m.in. za filmy promocyjne na Euro 2012), szefa Biura Drogownictwa i Komunikacji Mieczysława Reksnisa czy Biura Gospodarki Nieruchomościami, Marcina Bajko.

- Mieszkańcy powinni wiedzieć, ile płacą swoim przedstawicielom i za co - komentuje radny Jarosław Krajewski, który wygrał w sądzie walkę o ujawnienie umów-zleceń zawieranych przez urząd miasta.

28,6 tys. mimo przegranej

Jak ujawniła gazeta, 36 tys. zł dostali dyrektorzy:

Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Krzysztof Krakowiecki-Kulesza, Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Joanna Tymińska, sekretariatu ds. Euro 2012 Andrzej Cudak, Biura Audytu Bożena Stoma, Biura Kontroli Krzysztof Mielnicki, Biura Polityki Zdrowotnej Dariusz Hajdukiewicz, Polityki Społecznej Bogdan Jaskołd, Nadzoru Właścicielskiego Renata Tomusiak, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

Tyle otrzymała też miejska konserwator zabytków Ewa Nekanda-Trepka.

28,6 tys. zł dostał Marek Kraszewski, dyr. Biura Kultury. Ratusz dobrze ocenia to, jak walczyliśmy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i wykonana praca jest ważniejsza niż przegrana - usłyszeli dziennikarze "Rz".

- Oceniana była efektywność pracy, skuteczność i dodatkowe wyzwania - podsumowuje Kłąb.

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Po zawiodlo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2012 11:32 ~Po zawiodlo

  Wlosy sie jeza. W jakim kraju zyjemy??? Na logiczne myslenie taka Pani Trepka powinna byc grzywna ukarana po zezwoleniach bezwzglednym deweloperom na burzenie Parowozowni na Pradze, zabytkowego budynku -tzw koszar w Lazienkach, nie jednej starej kamienicy i zabytkowego domu, ciekawej willi czy 200 letnich, zabytkowych nawierzchni czy chocby po tym jak zaslonieto bud. Teatru Wlk-Opery Nar. Z reszta nowy konserwator chyba jest nie lepszy. Nie bylo chyba tylu absurdow jak za PO i za Pani H G-Waltz. Sa dzis owszem inwestycje b.kosztowne, a priorytety czekaja. Warszawa sprzed 39 roku jest zaniedbywana, a tak malo jej zostalo. Zabytki pozostawione na pastwe losu podupadaja, np. Praga, Srodmiescie, Wola, kulturze wysokiej sie zabiera dotacje, sluzba zdrowia tez niedofinansowana, za to jest drogi stadion, potrojne ekrany akustyczne, lasy slupkow na chodnikach i niszczenie i wymienianie nawierzchni na starowce.

 • zico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 20:12 ~zico

  no tak i dlatego likwidują Pomoc społeczna na Śródmiesciu, dopływ kasy musi być

 • Chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 23:29 ~Chris

  Wiem już dlaczego nawołują do placenia podatków w Warszawie. Ja tu place i powiem szczerze - wlasnie żałuję. Jak nie zmieni się Prezydent za 2 lata - przestaje tu placić mam ich gdzieś!

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 15:16 ~olo

  Czy to przypadkiem nie żydzi ?

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 10:03 ~kola

  na miejscu HGW codziennie chodziłbym do spowiedzi, i to do wyrozumiałego ksiedza. Może i chodzi ale poprawy i zadosćuczynienia brak

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 09:48 ~Nick

  Polska jest państwem bezprawia. Władze ciągle ściemniają i kombinują a obywatele jak zwykle za to płacą.

  POLSKA TO DZIKI KRAJ KTÓRY JEST OKRADANY PRZEZ POLITYKÓW.

 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2012 07:32 ~maja

  Wystarczy żeby zdymisjonować bufetową !

 • mummy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2012 23:54 ~mummy

  A dyrektor Jaskołd, który odpowiada za 160% podwyżki w żłobkach i na dodatek wprowadzone przez złą uchwałę, którą obalił sąd??? miasto już w tej chwili straciło z tego powodu 3 mln złotych w stosunku do zaplanowanego budżetu (bo nie może pobierać żadnych opłat za żłobki), musi zmienić uchwałę i straci przez to kolejne 7 mln. a jak wyrok się uprawomocni to... grozi kolejne 11 mln ze zwrotów opłat od września!!! Łącznie ponad 20 mln... I on za to wszystko dostaje nagrodę???

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2012 23:23 ~aaa

  36 tyś nagrody. SZOK ja tyle w rok nie zarabiam.

 • Bazar Zam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2012 22:37 ~Bazar Zam

  To co oni pensji nie dostają?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »