Informacje

25.10.2016 07:43 w parku żeromskiego

350 tysięcy złotych na nową toaletę.
"Żoliborz nie jest wolny od wandali"

SERWISY:


Urzędnicy z Żoliborza dali za wygraną. Po kolejnych dewastacjach zdecydowali, że toaletę w Parku Żeromskiego trzeba zbudować od nowa. Inwestycja pochłonie 350 tysięcy złotych.

To jeden z pierwszym automatycznych szaletów w Warszawie. Oddany do użytku wraz ze zrewitalizowanym parkiem w 2005 roku. Aby skorzystać, należało wrzucić monetę, wtedy automat zwalniał drzwi. Do tego nowoczesnego - jak na owe czasy - rozwiązania wielu najwyraźniej nie dorosło. Skarbonka była wielokrotnie dewastowana, aż wreszcie została zdemontowana. Dziś są tam zwykłe, zdezelowane drzwi. W środku: brudno i śmierdzi.

- Stan techniczny i stopień zużycia toalety wskazują na konieczność wymiany. Nowa toaleta stanie w tym samym miejscu. Inwestorem jest urząd dzielnicy Żoliborz – mówi nam Andrzej Kawka, rzecznik Żoliborza.

Środki zapisano już w Wieloletniej Prognozie Finansowej na przyszły rok. Koszt oszacowano na ponad 350 tysięcy złotych.

Warunek: odporność na dewastację

Nowa ubikacja ma być bardziej odporna na dewastacje. – To plaga, np. w ostatni piątek urwana została klamka. Niestety Żoliborz nie jest wolny od wandalizmu – wzdycha Kawka.

Rzecznik zapewnia, że w związku z tym, że Park Żeromskiego jest objęty konserwatorską ochroną, projekt będzie konsultowany ze stołecznym konserwatorem.

Przypomnijmy, że w tym roku miasto zamierza ustawić pierwszą toaletę nowej generacji: bezobsługową i samoczyszczącą. Takie sławojki na miarę XXI wieku mają stanąć do 2018 roku w 19 lokalizacjach, przede wszystkim w Śródmieściu i nad Wisłą. Ale wyznaczono już 30 kolejnych miejsc. Jednocześnie ustalono, że dla parków będących zabytkami, powstawać będą indywidualne projekty.

– Ta w Parku Żeromskiego będzie wzorowana na obiektach stawianych przez urząd miasta, choć nie będzie ich kopią – podsumowuje Andrzej Kawka.

b/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mocznik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 19:56 ~Mocznik

  Ja sie pytam gdzie jest babcia klozetowa

 • Maciek_2243r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 19:52 ~Maciek_2243r

  To nie lepiej postawić normalną toaletę za powiedzmy 20-25 tys., z np. sześcioma kabinami, a resztę z tych 350 tys. przeznaczyć na kilkuletnie zatrudnienie pracownika, który będzie pobierał opłaty za wstęp i dbał o czystość?

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 19:42 ~stonka

  qqruzNIK~qqruzNIK

  Jak zwykle kant do wyprowadzenia kasy z budżetu. 350 tysięcy za kibel?
  Do sikania wystarczyłyby TojToje. Nie potrzeba budki za cenę domu jednorodzinnego z której i tak nikt nie skorzysta bo sikanie za 2zł to przesada. Tylko wandale będą mieli używanie.
  Kiedyś były w parkach takie kible z dziurą, gdzie się człowiek wypróżniał "na narciarza". Może to było niezbyt przyjemne ale przynajmniej zniszczyć się nie dało.

  Kiedyś w kamienicach kibli nie było i ludzie chodzili sćar do wychodka na podwórzu. Kto wie, może niektórzy, jak Ty, tęsknią za smrodem i niespodziankami na posadzce. Ważne, że nikt rąk myć nie kazał. Co do wyprowadzenia kasy - przetarg będzie, składaj ofertę i buduj za 20%!

 • babcia klozetowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 19:42 ~babcia klozetowa

  dla niektórych cymbało-imbecyli osiągnięciem życia jest zdewastować publiczny kibel. w sam raz do cv

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 16:29 ~bolo

  Po to ubikacja. Słoje wolą w krzaki jak ojcowie. Żoliborz to słoje.

 • nnnn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 16:28 ~nnnn

  Żoliborz to patologia, nawet kibelka nie uszanują . Widocznie jak ojcowie wolą w krzaki

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 13:10 ~Toms

  taki_tamtaki_tam

  A ta toaleta to otwarta jest ? Bo jak z córkami szedłem na plac zabaw to wiecznie zamknięta. Jeszcze jak była ochrona to oni mieli klucz, potem na amen pozamykana. Powinni jak już zrobić taką na wzór tej na Kępie Potockiej, która też zresztą jest często zamknięta.


  Tak ale ta na Kępie jest darmowa i meneli nie kusi skarbonka z drobniakami.

 • qqruzNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 12:47 ~qqruzNIK

  Jak zwykle kant do wyprowadzenia kasy z budżetu. 350 tysięcy za kibel?
  Do sikania wystarczyłyby TojToje. Nie potrzeba budki za cenę domu jednorodzinnego z której i tak nikt nie skorzysta bo sikanie za 2zł to przesada. Tylko wandale będą mieli używanie.
  Kiedyś były w parkach takie kible z dziurą, gdzie się człowiek wypróżniał "na narciarza". Może to było niezbyt przyjemne ale przynajmniej zniszczyć się nie dało.

 • the end

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 12:22 ~the end

  Ale za to jest piach !...nawieziony w ciągu kilku tygodni i nawożony regularnie przed każdym sezonem. Nie obserwuje tego debilnego zjawiska ciągle ale raz kręciłem się przy "plaży" i naliczyłem ok 11 ciężarówek które zwalały piach. To oprócz dowozu trzeba spychaczem "rozciągnąć". Koszty, koszty katastrofalne. Przyjdzie większa woda, zmywa częściowo lub całkowicie piach i zabawa od nowa. A to wyłącznie po to żeby było przy stadionie europejsko, hipstersko....Po sezonie nikt tam nie zajrzy bo nie ma po co, pustkowie, nieprzyjemnie, łomot samochodów, smród spalin, takie "atrakcje". Dlatego nikt o zdrowych zmysłach nie wynajmie na działalność tego przybytku ale to było wiadome na długo przed pomysłem budowy. Znawcy porównywali, ze gdyby uzyć do wyposażenia drewna egzotycznego a więc najdroższego koszty całości nie powinny przekroczyć 10% zapłaconej sumy.

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2016 12:10 ~Krzysztof

  Za to Żoliborz, jak i każda inna dzielnica jest wolny od służb pilnujących porządku.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »