Informacje

05.04.2012 19:07 PIERWSZE BADANIE NATĘŻENIA RUCHU

3000 samochodów na godzinę
na Moście Skłodowskiej

SERWISY:

Rano głównie w stronę Bielan, po południu na Białołękę - tak jeździmy nową przeprawą na północy Warszawy. W szczycie przez most przejeżdża około 3 tysięcy aut na godzinę. To o około połowę mniej, niż mostem Grota.

Tydzień po otwarciu, we wtorek, 3 kwietnia Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził pierwsze pomiary ruchu na nowym moście. - Pomiary były przeprowadzane w godz. 6.55 - 7.55 i w godz. 16.00 - 17.00 - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Dwa razy więcej na Grota

W porannym szczycie, w kierunku Bielan przejechało ok. 2,3 tys. pojazdów. Do tego dochodzi niecałe 600 w drugą stronę. Po południu auto było więcej - w stronę Białołęki jechało ich 2,4 tys. natomiast w przeciwnym kierunku blisko tysiąc.

ZDM nie ma porównywalnych danych dla innych przepraw. Ale wiadomo, że mostem Grota-Roweckiego w ciągu doby przejeżdża średnio ok. 147 tysięcy pojazdów. - Rekordowym był rok 2009, gdy w ciągu doby było ich 160 tysięcy - mówi Gałecka.

Gdy podzielić 147 tysięcy przez 24 godziny, dostaniemy (obejmującą zarówno szczyt, środek dnia i noc) średnią ponad 6 tysięcy pojazdów, a więc ponad dwa razy więcej, niż w czasie obu wtorkowych pomiarów.

Będę liczyć dalej

Drogowcy pokusili się nawet o rozróżnienie pojazdów, które przejechały nowym mostem 3 kwietnia. 94,3 proc. z nich to samochody osobowe, 3 proc. dostawcze, a 2 proc. to średnie auta ciężarowe. Z kolei 0,4 proc. stanowiły autobusy, a tylko 0,3 proc. samochody ciężarowe z przyczepą lub naczepą.

ZDM zastrzega, że to tylko doraźne pomiary, prowadzone "ręcznie". - Zanim będziemy mogli stwierdzić jak rozkłada się ruch, upłynie zapewne jeszcze kilka miesięcy - przekonują.

Kolejne badania mają być też dokładniejsze. Przeprowadzone będą już automatycznie, gdy Zarząd Miejskich Inwestycji drogowych zamontuje w jezdni mostu pętle indukcyjne.

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Spyme

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 18:49 ~Spyme

  Same słoiki na moście ale podatki płacą u siebie na prowincji.

 • q1w2e3r4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.04.2012 15:12 ~q1w2e3r4

  http://www.cda.pl/video/2974583/Warszawiacy-cala-prawda

  Polecam tym zagorzałym "rdzennym" warszawiakom:)

 • OoO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2012 11:47 ~OoO

  TYLKO MOST PÓŁNOCNY!!!
  PANOWIE I PANIE RADNI, JAK TAK BARDZO KOCHACIE NOBLISTKĘ TO SOBIE W DOMU JEJ PORTRET POWIEŚCIE!!!

 • nieobeznany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2012 20:46 ~nieobeznany

  gdzie jest ten most skłodowskiej? to gdzieś obok północnego?

 • add

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 18:48 ~add

  Czy ktoś wie co to za most???

  A poza tym: Biedlonka, codziennie niskie ceny :))))

 • ifyouknowwhatimean

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 18:19 ~ifyouknowwhatimean

  co to za most tej Skłodowskiej (zacna persona to była) ja pamiętam że most północny ostatnio oddawali... a że prywata wśród panujących i że go dla siebie nazwali to nie musimy chyba po nich tego powtarzać?

 • pown

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 17:13 ~pown

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ci tak zwani "warszawiacy" są potomkami ludzi co jeździli w latach 70-tych PKSem po słoiki do swoich łojców. Po wojnie rdzennych Warszawiaków zostało ok 150tys. z czego większość na Pradze. Ale taka jest kolej rzeczy dużych metropolii.

 • Słoik z Bydgoszczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 16:00 ~Słoik z…

  A mi tam się dobrze jeździ nowym mostem, bo słoiki tak się nie tłuką. Kiedyś na Moście Grota moje Audi 80 wpadło w taką koleinę, że mi się bigos z kaszanką wymieszał. Co gorsze, tego dnia mama dała tylko 2 słoiki i oba się rozbiły. A teraz śmiało mogę wozić 5-6 co weekend. W jedną stronę wożę puste, w drugą pełne. I tu pytanie do rdzennych Warszawiaków: czy ja przywożę kapitał do miasta, czy go wyprowadzam? A co na to Janosik i Robin Hood? Pozdrawiam wszystkich, którzy wołają na nas słoiki. To nawet zabawne. :)

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 15:59 ~lolo

  Ostatnio wracałem z żoną od łojców z Łukowa i jakiś warszawiok zajechał mi drogę,zaczolem ostro hamować ledwo wyhamowałem,ale wszystkie słoiki mi z torby powypadały wszystko się pobiło,zupa się wylała,ogórki kiszone,korniszone,i jajka smród niesamowity!!!!ale dziś jadę na święta do łojców to łojciec mi auto wyczyści,ale teraz będę wracał w poniedziałek o 2 w nocy,aby znowu mi warszawiok drogi nie zajechał.

 • motorider od 17 lat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2012 14:45 ~motorider…

  255km/h mostem północnym na motocyklu wieczorkiem, zero ruchu smaochodowego,a wasze rekordy?? Uwazajcie na samochody, 4 razy w tym sezonie mi zajechaly droge rpzy przepisowej jezdzie, hamowalem, az dym szedł spod opon...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »