Informacje

02.03.2012 17:28 będą walczyć o więcej

200 zł podwyżki dla Mazowsza

Artyści zespołu Mazowsze dostaną podwyżki - po 200 złotych na osobę, pierwsze od sześciu lat. - To za mało, będziemy walczyć o więcej - zapowiadają artyści.

Informację o podwyżkach potwierdza Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego i związki zawodowe.  - Cieszy nas jakakolwiek podwyżka, ale to nie jest kwota, o którą walczymy. Mamy nadzieję, że niebawem otrzymamy kolejną, bo nasza sytuacja jest naprawdę trudna - mówi  Iwona Wieczorek, przewodnicząca związków zawodowych zespołu "Mazowsze".

Strajk i pikieta

Podwyżki to efekt protestu muzyków, solistów i tancerzy zespołu którzy na początku lutego rozpoczęli strajk, przerwali pracę i oflagowali budynek. 6 lutego  zorganizowali pikietę na placu Bankowym, przed budynkiem gdzie odbywają się sesje sejmiku województwa mazowieckiego. Przed ratuszem pojawiło się ponad 100 artystów, którzy skandowali: "Szanujcie Polskich Artystów", "Dobro Narodowe, pensje głodowe, "Kukułeczka kuka i pieniędzy szuka".

2 tysiące po 20 latach pracy


Obecnie pensje artystów wynoszą od 1400 zł brutto dla młodszych adeptów do 2000 zł brutto dla pracowników po 20 latach pracy.

Członkowie Mazowsza od lipca ubiegłego roku są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Dopiero na początku lutego władze Mazowsza spotkały się z zespołem. Po tym spotkaniu do dymisji podał się dotychczasowy dyrektor zespołu Jacek Kalinowski (prywatnie brat Jarosława Kalinowskiego z PSL). Na jego miejsce tymczasowo powołano Włodzimierza Izbana, obecnie dyrektora Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury. Związki zawodowe na początku domagały się 1000 złotych podwyżki, później jednak swoje żądania okroili do 500 złotych, ze względu na trudną sytuację finansową województwa.

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jakiś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 12:16 ~jakiś

  Co do mazowsza polecam przeczytać to:

  http://www.wykop.pl/link/1043341/jak-panstwo-marnuje-pieniadze-z-ue-potrzebny-koniecznie-wykop-efekt/

 • agentj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 14:48 ~agentj

  @Patryk: ja nie pracuję w żadnym zespole. Z muzyką ani tańcem nie mam nic wspólnego. W prywatnej pracy mam podwyżki większe niż niejeden ma pensję.

 • Jod123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 13:15 ~Jod123

  Gdyby tow. Struzik kupował mniej gadżetów to byłaby kasa i na "Mazowsze" i na wały przeciwpowodziowe.

 • Patryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 11:03 ~Patryk

  agentj zawsze możesz podarować zespołowi więcej pieniędzy nikt Tobie nie broni! pozatym idz do prywatnej pracy to zobaczysz ile razy w roku dostaniesz podwyżke!

 • Bibliotekarz z Koszykowej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 09:42 ~Biblioteka…

  A my mamy nie mieć premii.

 • agentj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 08:32 agentj

  Co to jest 200zł podwyżki po 6 latach czy nawet po roku ? Nic. To jest co najwyżej na "fajki", bo nawet auta za to nie zatankuję do pełna ... Można 2-3 razy pójść np. na sushi i 200zł nie ma.

  Wystarczy popatrzeć ile Korea Południowa wydaje na promocję ich kraju i kultury na świecie - np. samo Arirang TV (które chętnie oglądam) to kupa kasy.

 • akuku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 03:55 ~akuku

  isqa masz absolutnie racje.Mysle tak samo jak TY, ze to powrot do PRL-u.Sprywatyzowac Mazowsze i niech tancza tak jak publicznosc sobie zyczy.

 • isqa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 20:55 ~isqa

  oczy się ze zdumienia otwierają??? co to jest??? PRL reaktywacja??? jakie się należy!!! z moich podatków przypadkiem??? ja płacę ich 40% (PIT+VAT) nie licząc ZUS-u i wszelkich akcyz i na co one idą??? sprywatyzować "wielkich artystów", a niech wiedzą, co to znaczy walczyć na rynku o zarobek a nie roszczenia mieć wielkie - menadżer tego zespołu jest jakiś? w reklamach grają, żeby dorobić??? najpierw niech poszukaja dodatkowych źródeł finansowania, a nie rękę wyciagają po nasze pieniądze!!!

 • szkoda gadać

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 20:42 ~szkoda gadać

  W Polsce wszystko stoi na głowie. Najważniejsze są wynagrodzenia i premie urzędasów i polityków. Jesteśmy terroryzowani . Idą na to miliardy złotych . Za nic to nie odpowiada, produkuje bezsensowne papierki , ustawy , prawo . Od pogonienia tego towarzystwa trzeba zacząć naprawę kraju. Poustawiani kolesie i rodzinka . Super demokracja i wolność. Po to ludzie tracili życie, zdrowie , majątki aby sobie cwaniaki rządzili.

 • Full_metal_jacket

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 20:14 ~Full_metal_jacket

  Konrad ~Konrad

  Ile dostała Cichopek, Doda i inne celebrytki za poprowadzenie Sylwestra pod chmurką ? Ile dostaje marszałek Struzik za swoją prace. Ile zarabia Robert Janowski za odcinek "Jaka to melodia" ? Ale ten wpis na pewno trzeba usunąć. Nie jest po myśli odpowiedzialnych za kulturę wczoraj troglodytów z PiS a dzisiaj z PO.

  wołanie na kniei ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »