Informacje

21.04.2012 17:37 W OBRONIE TV TRWAM

20 tysięcy ludzi
na Trakcie Królewskim

SERWISY:


- Zbyszku, idźmy razem - to najważniejsze słowa, które padły dziś na Trakcie Królewskim. Przemawiając do obrońców TV Trwam Jarosław Kaczyński wezwał Zbigniewa Ziobrę do wspólnej walki o władzę.

- Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem - zwrócił się w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński do przywódcy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w przemówieniu podczas marszu obrońców TV Trwam.

>> PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO <<

Ziobro odpowiedział Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: - Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem - stwierdził szef Solidarnej Polski. Kaczyński mówił przed Kancelarią Premiera: - Jest jeszcze jedna potrzeba w tej chwili, to jest potrzeba jedności - podkreśliła. Zwracając się bezpośrednio do Ziobry: - Wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa (...) musimy być razem, musimy zwyciężyć.

>> CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL <<

Kaczyński i Ziobro przemawiali w odstępie kwadransa do uczestników marszu, który w sobotę przeszedł Alejami Ujazdowskim. Zorganizowano go w obronie TV Trwam, która nie została umieszczona na tzw. multipleksie cyfrowym, co uniemożliwia jej naziemne nadawanie cyforwego sygnału.

Tłum na placu Trzech Krzyży zbierał się od godziny 11. Gdy o godzinie 13 zaczynała się msza, wciąż gęstniał - według PAP na placu mogło być nawet 20 tysięcy ludzi. Większość miała biało-czerwone flagi lub antyrządowe transparenty. Po godzinie 15 tłum zaczął przemieszczać się w kierunku kancelarii Premiera i Belwederu.

Uczestnicy skandowali hasło: "Nie oddamy wam Telewizji Trwam" i śpiewali pieśni religijne.

Utrudnienia w ruchu

Z ruchu wyłączone były aleje Ujazdowskie, a całe wydarzenie powiększyło jeszcze zamieszanie spowodowane meczem na stadionie Legii i frezowaniem Trasy Łazienkowskiej. Manifestacja zakończyła się koło godziny 17, a uczestnicy zaczęli się rozchodzić do autokarów zaparkowanych m.in. przy Torwarze oraz przy ul. Gagarina. W tym rejonie utrudnienia potrwają najdłużej.

W obronie telewizji Trwam

W kwietniu ub. r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Odwołanie fundacji rada odrzuciła.

KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja posiada koncesję na rozpowszechnianie programu drogą satelitarną - może on być odbierany za pomocą anten satelitarnych oraz w sieciach telewizji kablowej.

Sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam wysyłają protesty do KRRiTV, których wzór można znaleźć m.in. na stronie internetowej rozgłośni. Według Radia Maryja złożono ponad 2 mln takich protestów.PAP/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 14:49 ~jar

  Boże co za ciemnogród.Niewierze...

 • orgbosch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 12:52 ~orgbosch

  Media Rydzyka oparte są w dużym stopniu na zaawansowanych wiekiem odbiorcach (nie piszę, że tylko na takich). Większość z nich nie jest specjalnie biegła w nowych technologiach, ale za to podatna na sugestie.

  Tak się jakoś składa, że każde medium otwierane przez Rydzyka potrzebuje odpowiednich urządzeń do odbioru. Dla RM okazało się, że bardzo dobre są małe odbiorniki, które są na stałe wstrojone w odpowiednią częstotliwość i jakoś tak okazało się, że jest właściwy dystrybutor tego sprzętu.

  Gdy ruszyła TV Trwam okazało się, że do jej odbioru jest konieczny tuner satelitarny, bo tylko tą drogą jest nadawana. I jak raz okazało się, że jest bardzo dobra oferta właśnie na takie urządzenia.

  Telefonia komórkowa? Proszę bardzo! I to firma ma w ofercie.

  Naziemna TV cyfrowa może być kolejnym (i chyba ostatnim) złotym jajkiem generującym szybki i łatwy dochód... Czyżby znów był jakiś jedyny właściwy dystrybutor jedynego sprawdzonego tunera DVB-T?

  NIKT nigdy nie chciał zniszczyć TV Trwam. To są zwykłe zabiegi socjologiczne toruńskiego potentata medialnego. TV Trwam NIGDY nie nadawała naziemnego sygnału analogowego i dlatego nie ma sytuacji, że wyłączenie takiego typu przekazu COKOLWIEK zmieni dla jej odbiorców. To jest próba szybkiego skoku na miejsce w którymś z MUXów i wymuszenie na odbiorcach kupienia albo nowego tunera albo telewizora!

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 12:52 ~gosc

  Najwazniejsze slowa z wczoraj to apel o rownosc, poszanowanie prawa i nie dyskryminowanie katolikow a nie polemika Jarka ze Zbigniewem

 • Stanisława

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 12:44 ~Stanisława

  To oszustwo!!!! Jakie 20 tysięcy???? Tam był milion prawdziwych Polaków Katolików!!!! A byłoby więcej, gdyby nie blokady PO-licji na drogach do Warszawy!!!!

 • POLAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 12:30 ~POLAK

  w 2006r tusk powiedzial ze jak Jarek sie poda do dymisji to wyprowadzi ludzi na ulice

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 12:23 ~wawa

  Współczuję Wam, że Macie czas na głupie komentarze...tyle w Was nienawisci, ze az iskrzy

 • myślący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 11:57 ~myślący

  nie mam tv. Co to jest tvn i trwam? podejrzewam że i jedno i drugie pierze ludziom mózgi aż furczy, skoro ludzie aż tak się pasjonują tym, co w gruncie rzeczy nie dotyczny ich i nie ma wpływu na ich życie. Chyba, że są na tyle dziecinni, aby winić system i wszystko na około za swoje beznadziejne życie... Miłej niedzieli.

 • Katarzyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 11:08 ~Katarzyna

  jaki portal, takie komentarze...

 • eee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 10:42 ~eee

  a czy oni mieli zgode na taki marsz ??? jak nie to obciązyc kara kazdego i oddechce sie bałaganu na miescie .

  Miasto by odrazu zyskało now srodki na remonty

 • eeee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 10:40 ~eeee

  Katarzyna~Katarzyna

  chyba wam się liczby pomyliły. było ponad 120 tys a nie 20 !!! do podstawówki się cofać i na zapałkach liczyć!


  samych debili :) modli sie pod figura a djabla ma za skóra

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »