Informacje

01.09.2011 06:28 zdm podpisał umowę

2 miliony złotych
na 8 nowych wind

SERWISY:

Nagminnie dewastowane windy przy rondzie Dmowskiego będą wymienione do końca roku. Zarząd Dróg Miejskich wyda na ten cel blisko 2 mln zł.

O problemach z windami przy rondzie pisaliśmy nie raz. Chuligani wybijali szyby, wyrywali drzwi – drogowcy tylko w pierwszej połowie tego roku musieli interweniować w tym miejscu ponad 100 razy.

Do końca roku

Za każdym razem Zarząd Dróg Miejskich musiał wydawać pieniądze na naprawę dźwigów, które często po prostu nie działają. Ale ma się to zmienić. Drogowcy ogłosili przetarg i wyłonili firmę, która ma wymienić windy.

- Wyłoniliśmy firmę Wiwra, która za 2 mln zł wymieni wszystkie osiem dźwigów – mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. – Jest już podpisana umowa. W każdej chwili firma może przystąpić do pracy. Ma czas do końca roku – dodaje.

Nowe windy mają być wyposażone w monitoring, ale także w specjalne czujniki wilgoci. Dzięki temu urzędnicy chcą powiedzieć stop wybrykom przechodniów, któzy z dźwigów robili sobie toalety. Gdy delikwent przyjdzie za potrzebą do nowej windy, czujnik wyśle sygnał do ochrony, a z głośników rozlegnie się automatyczne ostrzeżenie.

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • windiarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 15:57 ~windiarz

  ~Święty strumień moczu jest strumieniem przerywanym i prąd po takim strumieni nie przjdzie, wiec pomysł z podłoga pod prąd jest bez sensu.

  Lepiej wyremontowac windy i udostepniac je jedynie dla osob ktore togo naprawde potrzebuja - osoby niepełnosprawne, poruszajace sie na wozkach czy o kolach, wozki dzieciece itp. wystarczy zainstalowac czytnik karty magnetycznej przy takiej windzie, a klucz zakodować na spersonalizowanej warszawskiej karcie miejskiej (większość ludzi je ma), klucz mozna by kodowac w kazdym punkcie obslugi pasazera ZTM po okazaniu zaswiadcenia o niepełnosprawnosci czy zaswiadczenia od lekarza, wtedy z wind by korzystali jedynie najabrdziej potrzebujacy a nie luje załatwiajacy swoje potrzeby fizjologiczne albo lenie ktorym po schodach sie nie chce wchodzic

 • Podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 14:48 ~Podatnik

  To je Polska i polaczki.
  Nie ma sensu coś robić.

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 13:06 ~agent_J

  @warszawiak: porównaj resztę infrastruktury, nie same przejścia.

 • Hubert Pollak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 12:14 ~Hubert Pollak

  Na całym świecie w centrach miast zlikwidowano przejścia podziemne albo w ich miejscu wytyczono również zebry przykłady: Frankfurt, Wiesbaden, Paryż

  Centra miast dla pieszych nie dla samochodów.

 • szczur46

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 11:59 ~szczur46

  Po co zatrudniać ochronę i wydawać niepotrzebnie pieniądze? Wystarczy wykorzystać nierobów ze sraszy wiejskiej. Niech pilnują wind.

 • ka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 11:33 ~ka

  Niech miasto zatrudni ochronę aby pilnowała ich 24 na dobę bo za pół roku historia się powtórzy!

 • Święty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 11:33 ~Święty

  Podłogę pod prąd, nikt boso przecież nie będzie wchodził, jak głąba po strumyczku prąd w "organ" p**prznie, to może i w głowie mu zaiskrzy i rozjaśni trochę.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 11:15 ~warszawiak

  A może najprościej będzie zasypać to koszmarne przejście podziemne. Estetyczny dramat, funkcjonalny koszmar a w dodatku trzeba dokładać pieniądze. To nie jest autostrada tylko skrzyżowanie w samym centrum miasta i nie widzę powodu, by ludzie musieli chodzić przejściem podziemnym. Czy koś może mi pokazać takie przejścia podziemne, które są w centrum Rzymu, Berlina albo Paryża? Oczywiście nie chodzi mi o przejścia połączone ze stacjami metra, tylko o samodzielnie istniejące przejścia.

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 11:04 ~kk

  Hmm pomysł dobnry, ale co będzie w zimie jak ktoś wejdzie z zaśnieżonymi butami z których to poleci woda...? Czyżby urządzenie okazało się tak inteligentne, że da alarm tylko gry wykryje mocz? A jak ktoś niechcący wejdzie w taki właśnie śnieg na który wcześniej ktoś nasikał?

 • janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2011 10:15 ~janek

  tylko niech to będą windy w pełnym tego słowa znaczeniu a nie podnośniki, w których trzeba w czasie jazdy wciskać guzik. Może wtedy prymitywy nie zdążą się odlać

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »