Informacje

10.11.2011 10:15 ztm: sprawdzimy

"2 kilometry do przystanku"
Mieszkańcy proponują zmiany

SERWISY:

 

Budowa kolektora "W" w Wawrze daje się we znaki pasażerom komunikacji miejskiej. Zmieniły się trasy autobusów. - Teraz do najbliższego przystanku, przy którym zatrzymuje się linia 147, mamy dwa kilometry - napisał na warszawa@tvn.pl Paweł. I proponuje zmiany tras 147 i 119. ZTM też planuje pewne korekty.

- Od poniedziałku przeżywamy prawdziwy horror. Zarząd Transportu Miejskiego zabrał nam wszystkie linie autobusowe, które po tej ulicy kursują: 305, N72 i najważniejszą dla nas linię 147. Na dodatek skierował ją w zupełnie inne rejony dzielnicy - pisze Paweł.

"Musieliśmy wycofać 147 ze Zwoleńskiej"

ZTM przekonuje, że musi dostosować trasy do budowy. - Projekt organizacji ruchu, przygotowany przez wykonawcę inwestycji, zakładał jednokierunkowe zamknięcie ul. Zwoleńskiej. O tym, że ulica zostanie zamknięta w obu kierunkach zostaliśmy poinformowani oficjalnie dopiero 2 listopada - opowiada Andrzej Skwarek z biura prasowego ZTM.

- Byliśmy zmuszeni całkowicie wycofać autobusy z ul. Zwoleńskiej. Po wizji lokalnej stwierdzono możliwość uruchomienia linii zastępczej, zawracającej na stacji gazowej. Jednak, zgodnie z informacją od wykonawcy, niebawem rejon stacji znajdzie się w strefie robót. Byłoby to więc rozwiązanie krótkoterminowe - dodaje rzecznik.

Propozycja trasy 147 według mieszkańców

Mieszkańcy przekonują jednak, że jest możliwość zmodyfikowania trasy 147, uwzględniając budowę kolektora i wyłączone z ruchu ulice.

- Mamy propozycją, aby ZTM skierował linię 147 na trasę: Dw. Wschodni Kijowska - ... - Bronowska - Trakt Lubelski - WĘDKARSKA - przystanek końcowy zlokalizowany przed rondem w Miedzeszynie - pisze Paweł i przesyła mapki z nowymi trasami autobusów. Według niego taka zmiana pozwoli zachować połączenie centralnego Zerznia i przystanków Zwoleńska z Gocławiem i Saską Kępą.

Przeczytaj całą wiadomość od internauty:

ZTM się przyjrzy

Propozycje internauty przesłaliśmy do ZTM. Andrzej Skwarek obiecał, że Zarząd Transportu Miejskiego przeanalizuje je.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja w rejonie Zwoleńskiej wymaga poprawy - mówi Skwarek. - Analizujemy propozycję pasażerów, dotyczącą wydłużenia linii 147 do ul. Wędkarskiej, biorąc jednocześnie pod uwagę zmianę trasy linii 119 do skrzyżowania Traktu Lubelskiego i ulicy Wędkarskiej - dodaje.

ZTM zwrócił się także z oficjalnym pismem do urzędu dzielnicy Wawer z wnioskiem o możliwość skierowania komunikacji na ulice Borków i Juhasów (ul. równoległa do Zwoleńskiej). - Konieczny jest demontaż progów i zaprojektowanie przystanków, co leży w gestii samorządu - podkreśla Skwarek.

Budowa powoduje utrudnienia

Kolektor na którego budowę miasto przeznaczyło 70 milionów złotych będzie biegł wzdłuż ulic: Zwoleńskiej, Traktu Lubelskiego, Kadetów i Nowozabielskiej (ulicy projektowanej pomiędzy ul. Kadetów a Stoczniowców). Jego budowa pozwoli podłączyć wszystkie osiedla i domy położone w zachodniej części Wawra do sieci kanalizacyjnej (obecnie w tym rejonie mieszkańcy muszą korzystać z szamba).

Zanim to nastąpi, mieszkańców czekają spore utrudnienia. Potrwają do końca 2012 roku. W związku z zamknięciem ul. Zwoleńskiej w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 6 na 7 listopada) zamknięty został fragment przy skrzyżowaniu z Rogatkową. Swoje trasy zmieniły ważne dla tej części Wawra autobusy.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

as/par//mz

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 23:19 ~Leon

  Tylko szkoda, że ten cały inżynier zatwierdził taką organizację ruchu jak to wygląda obecnie, bo na czas budowy kolektora "W" w Zwoleńskiej, ulica miałabyć jednokierunkowa = czyli autobus w kierunku wschodniego mógłby się poruszać!! A tak nawiasem, to na Wędkarskiej kilka lat temu krańcowała już linia miejska....

 • cepeliada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 15:01 ~cepeliada

  Na Wędkarskiej autobus stać nie może, bo blokowałby ruch. Na to nie zgodzi się Inżynier Ruchu.

 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2011 13:57 ~Leon

  do "wrrrrrrrr"
  Tak się składa moja, droga że mieszkam na Zwoleńskiej od urodzenia.... Mam dwójkę dzieci i to właśnie przede wszystkim tym najmłodszym i osobom starszym ZTM powinien poprawić dotarcie do linii 147, kirując ją (NA CZAS ZAMKNIĘCIA ZWOLEŃSKIEJ - specjalnie dla Ciebie powiększyłem, bo chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem...) do WĘDKARSKIEJ. Pewnie, że skierowanie linii 147 na ulice Juhasów - Borków byłoby najmniej uciążliwe również dla Ciebie, ale obawiam się, że ze zdjęciem progów naszej "błyskawicznie" działającej dzielnicy nie pójdzie tak łatwo, jak np. zrobili to ostanio na Saskiej Kępie zdejmując progi z Afrykańskiej....

  Wybacz, ale nawalony po dach przegubowy autobus, który z Zerznia jedzie parę minut po 7 rano doskonale pokazuje, w którą stronę chcą jeździć ludzie i to właśnie dla tej większości ZTM powinien coś zdziałać i to jak najszybciej!!

 • wrrrrrrrrrrrrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 22:22 ~wrrrrrrrrrrrrr

  do Leon
  Tak się składa że osoby z trasy do wędkarskiej zawsze musiały dojeżdżać do 147 więc nie widzę problemu.Nagle by się chciało być wygodnickim i mieć bezpośredni autobus pod sam dom.bo jest okazja nie???rano zawożąc dziecko do przedszkola to logiczne że nie widzę problemu ale wychodząc z pracy o godz.16. jadąc 147 i później czekająć na 119 to nie wiem czy wyrobię się do 17.30 by go odebrać(zamknięty przejazd w międzylu).A nawet jeśli to nie chcę by ostatnie wychodziło z przedzszkola. i osoba która nie ma dzieci niech się na ten temat nawet nie wypowiada. Mieszkam tu 30 lat jeśli ktoś chce się licytować i również płacę podatki. I popieram że kupując segment w tej okolicy dobrze wiedziałeś jak tu jeżdża autobusy.Nie pasuje wracaj na bloki.

 • mrówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 21:16 ~mrówa

  Do "abc"
  Planując miejsce zamieszkania należało zwrócić uwagę jaką masz odległość do komunikacji, a nie teraz narzekasz, że masz 4 km... Jestem mieszkanką Zwoleńskiej od urodzenia i linia 147 jeździ po tej ulicy odkąd pamiętam. Cieszę się, że są jeszcze mieszkańcy, którym zależy na dobru społeczeństwa. Wszystkie pozostałe komentarze o wiochach, słoikach itp. świadczą o niskiej kulturze osobistej.

  Mam nadzieję, że ZTM ułatwi nam dostęp do linii 147.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 20:58 ~asd

  Chcecie mieszkać na wsi do łaźcie 2 km do autobusu. W cetrum też są takie odległości (np jak skasują autobusy na świętokrzyskiej).

 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 20:20 ~Leon

  Do "wrrrrrr"
  Jak dochodzisz do 147 na Bronowskiej, to i będziesz mogła dojść do 119, które do CZD również Cię dowiezie.... Na temat 142 i 702, ktoś już tu całą prawdę opisał, więc zamiast wypisywac bzdury o możliwości podjechania sobie tymi liniami do Bronowskiej, wypadałoby zapoznać się z rozkładem tych linii... Ale zamiast mysleć tylko o sobie trzeba pomysleć, że są rówież starsi mieszkańcy oraz dzieci uczęszczające do szkół na Saskiej Kępie dla, których pokonywanie tak dużych odległości jest bardzo trudne. Jak wyrażnie napisano chodzi o zmianę WYŁĄCZNIE na czas budowy kolektora "W" w Zwoleńskiej.

 • wrrrrrrrrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 19:19 ~wrrrrrrrrr

  Moje dziecko chodzi do przedszkola przy CZD. I chciałabym móc jakoś po niego dojeżdżać.Więc mam nadzieję że nikt nie zabierze 147 na wędkarską.Tam jeździ142 i 702, więc nikt nikomu nie każe iść na pieszo.Można się przesiąść w 147 przy bronowskiej.Jak narazie też muszę iść z dzieckiem do bronowskiej od zwoleńskiej i jakoś można.

 • okolicznik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 16:36 ~okolicznik

  Jest wyjście z sytuacji - trzeba zrobić pikietę taka samą jak na początku września - wypadek mrówcza/zwoleńska.
  Zaprosić TV, trochę dziennikarzy i od razu urzędaski zaczną pracować, zaczną im półkule mózgowe pracować. Może oderwą się od herbatek i kawek.
  Póki sprawa nie będzie nagłośniona mocniej niż obecnie, to niewiele się zmieni. Można dla przykładu zablokować ulicę przy urzędzie lub tam gdzie mieszka HGW.
  Zapamiętajcie - władza boi się tylko aktywnych. A na szczekające pieski leje ciepłym porannym moczem.

  POD URZĄD NA ŻEGAŃSKĄ!!!!!

 • PL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2011 15:47 ~PL

  -aerwt
  porusz obojętne jaki temat a rodowici od razu przed LLU się wymądrzają ;) Wolny kraj każdy jest tam gdzie mu pasuje to chyba normalne. Dla mnie czy to wsiór czy rodowity z centrum każdy może być fajny albo nie. Znam i takich i takich i niema znaczenia kto skąd jest.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »