Informacje

23.06.2011 15:16 grozi im do 3 lat więzienia

2 fałszywe alarmy bombowe, 2 zatrzymanych

SERWISY:

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o zgłoszenie fałszywych alarmów bombowych w gmachu sądu na warszawskiej Pradze i w placówce banku w Pruszkowie. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia - poinformowała w czwartek PAP stołeczna policja.

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 29-letniego Łukasza K. podejrzewanego o dwukrotne grożenie wybuchem ładunku bombowego w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Terespolskiej w Warszawie, w październiku 2010 roku i w kwietniu br.

Przyznał się do winy

- Mężczyzna przyznał się policjantom do wykonania takich telefonów. Jak oświadczył, chciał zakłócić pracę sądu, tak aby nie odbyły się planowane w tych terminach rozprawy - powiedział w czwartek PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

29-latek był w przeszłości wielokrotnie notowany i poszukiwany za różne przestępstwa. Po zatrzymanu policja wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, jednak decyzją sądu został on objęty wyłącznie policyjnym dozorem - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa.

- Fałszywe informacje o podłożeniu ładunków bombowych przyczyniły się zarówno do dezorganizacji pracy sądu, jak i zaangażowania w ich sprawdzenie oraz akcję ratowniczą wielu służb, w tym policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, pogotowia gazowego oraz pogotowia energetycznego - podkreślił Mrozek.

Fałszywy alarm w Pruszkowie

Z kolei 24-letni Artur S., podejrzewany o zadzwonienie 21 kwietnia z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w oddziale jednego z pruszkowskich banków, został zatrzymany w Podkowie Leśnej. - Natychmiast po otrzymaniu informacji ewakuowano zarówno klientów, jak i pracowników banku. Policyjni pirotechnicy dokładnie sprawdzili budynek, alarm okazał się fałszywy - przypomniał Mrozek.

24-latek nie przyznał się do winy.

pap/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »