03.03.2012 18:10 Legia - ŁKS 2:0

2 bramki i 3 punkty.
Legia w fotelu lidera

SERWISY:

Legia Warszawa pokonała na własnym boisku najsłabszy ligowy zespół - ŁKS Łódź 2:0. Bramki zdobyli Rafał Wolski i Michał Kucharczyk. Podopieczni Macieja Skorży, przynajmniej do niedzieli, są liderem T-Mobile Ekstraklasy.

W zespole Legii zadebiutował dziś nowy napastnik Ismael Blanco, ale bohaterami byli młodzi Polacy.

Pierwszy raz piłka zatrzepotała w siatce ŁKS-u już w 7. minucie. Ale Miroslav Radović był na pozycji spalonej, dlatego sędzia słusznie nie uznał gola. Legioniści przeważali w pierwszym kwadransie gry, ale dwie najgroźniejsze sytuację stworzyli łodzianie. Dobrze interweniujący Duszan Kuciak i Michał Żewłakow uratowali Legię przed utratą bramki.

1:0 po szybkiej kontrze

W 25. minucie świetny kontratak lewym skrzydłem wyprowadził Jakub Wawrzyniak. Zagrał wzdłuż linii pola karnego, Danijel Ljuboja przepuścił piłkę, ta dotarła do Rafała Wolskiego, który mocnym strzałem nie dał szans Bogusławowi Wyparle.

12 minut później ten sam zawodnik miał szansę na podwyższenie prowadzenia Legii, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ŁKS. Do szatni legioniści zeszli z jednobramkową zaliczką.

ŁKS tylko w poprzeczkę

W drugiej połowie warszawski zespół nie grał już tak dobrze. Gorąco pod bramką gospodarzy zrobiło się w 64. minucie. Do piłki w polu karnym doszedł Marek Saganowski i uderzył w poprzeczkę. Jak się później okazało, była to najlepsza sytuacja łodzian.

Wynik w 73. minucie podwyższył Michał Kucharczyk. Przejął piłkę od Ljuboji i bez wahania oddał strzał na bramkę gości.

Legia liderem Ekstraklasy

- Odnieśliśmy zwycięstwo i to najważniejsze. Wygraliśmy trudny mecz z niewygodnym da nas przeciwnikiem. Dziś nawierzchnia nie sprzyjała nikomu. Było przez to sporo przypadku - powiedział po meczu trener Legii Maciej Skorża.

Wynik 2:0 pozwolił Legii wspiąć się na fotel lidera Ekstraklasy. Stołeczny zespół pozostanie nim co najmniej do niedzieli. Jeśli jednak Śląsk Wrocław wygra z Widzem Łódź, wróci na fotel lidera.

Legia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Rafał Wolski 24', Michał Kucharczyk 73'

Widzów: 20 424

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 15. Inaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović (59` 33. Michał Żyro), 5. Janusz Gol, 25. Jakub Rzeźniczak, 27. Rafał Wolski (87` 9. Nacho Novo) - 28. Danijel Ljuboja, 22. Ismael Blanco (46` 18. Michał Kucharczyk)

ŁKS Łódź: 30. Bogusław Wyparło - 20. Artur Gieraga, 6. Piotr Klepczarek, 8. Michał Łabędzki, 2. Ronald Gercaliu, 4. Wojciech Łobodziński, 17. Maciej Iwański (66` 11. Marcin Mięciel), 15. Antoni Łukasiewicz, 3. Olegs Laizans, 22. Robert Szczot (53` 14. Grzegorz Bonin) - 10. Marek Saganowski

Legia.com/bf/bako

• ojojoj

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 18:10 ~ojojoj

ojojoj~ojojoj

legła ! co? ty już wiesz co :) Juventus Turyn-stara dama ,legia-stara...
    mataleo~mataleo

A czyli boli dzieciaka, że Legia wygrała?
    Przykro mi, trzeba się przyzwyczajać"D

ma 40 lat matołku :)

• ojojoj

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 18:08 ~ojojoj

Bielany~Bielany

W Warszawie Ty(L)ko Legia!!!

chyba u ciebie na tym zadupiu kryminogennym :)
    Jestem z Pragi~Jestem z Pragi

A Muranów to jest mega prawilny, tak?? Sama ynteligencja i wzór cnót, pomijając że sami "rodowici"??? poza tym Mostowskich za rogiem?? Buahahahaahahahahahaha. Pamiętaj zatem o starej ludowej prawdzie, młody kolego że najciemniej pod latarnią.
    Tak na marginesie, może być społecznym jak wolicie, jak to jest że kibice Poloni tj.same rodziny z tradycjami i policjanci po służbie, poziomem agresji i wulgaryzmów chcą dorównać "bydłu"i "chcołocie"?? Może ktoś z prawilnych odpowie, tylko konkretnie.

ale tak naprawdę to o co ci chodzi .Aaa i dziekuję baedzo że zrobiłes ze mnie młodego.Odmłodniałem!!!

Mokotowski~Mokotowski

(p)olonia tylko w Chicago, a derby tylko na Służewcu.WARSZAWA 100% (L)!!!

a legła tylko w falenicy i otwocku ha ha ha!

• ojojoj

bizon~bizon

Jacek T. oraz jego tatuś są w ekstazie. Za taki sukces należy wypić, a później podpalić kilka samochodów w centrum!
    kolega~kolega

Jacek - "płonie ognisko w lesie..."

Większosc chowa ,bo po miescie biega kupę czerwonogębych wsiurów i bije lub kosuje ludzi.

• Mokotowski

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 15:37 ~Mokotowski

• Bielany

zgłoś naruszenie odpowiedz 04.03.2012 09:36 ~Bielany

Jak to jest z kibicami Polonii? Oni swoje szaliki zostawiają po meczu w jakims magazynku na Konwiktorskiej. Jakos ich nie widac na miescie,pytam bo żadnego Kibica Polonii nigdy nie widzialem i nie znam. Pozdrowienia.