Informacje

27.09.2011 06:38 przed euro 2012?

19 115 - nie ma takiego numeru

SERWISY:

Miało być prosto i czytelnie. Mieszkańcy stolicy mieli dzwonić na numer 19115 i informować o dziurach w jezdni czy zalegających śmieciach, a przeszkoleni urzędnicy przekazywać sprawę do odpowiednich instytucji. Niestetety wizja uruchomienia ogólnomiejskiego centrum telefonicznego oddala się. Unieważniony został pierwszy przetarg na jego stworzenie. Lada dzień urzędnicy ogłoszą kolejny i liczą, że system zacznie działać przed Euro 2012.

"Centrum Telefoniczne 19115 miało ruszyć we wrześniu. Co się z nim dzieje? Dlaczego nie ruszyło" - napisał jeden z internautów tvnwarszawa.pl.

Będzie drugi przetarg

Okazało się, że unieważniony został pierwszy przetarg na jego stworzenie. - Planowaliśmy, że system wystartuje jesienią. Kontrahenci chcieli jednak więcej pieniędzy niż zostało na ten cel przeznaczone - mówi Marcin Wojdat, dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej w ratuszu. - Na dniach ogłosimy nowy, ale nie chcemy na razie zdradzać, jaka dokładnie kwota jest przewidziana - dodaje.

Wiadomo, że chodzi o kilka milionów złotych. Firma, która przetarg wygra, będzie musiała zbudować cały system - wdrożyć, a później serwisować. Jednym z jego kanałów będzie właśnie numer 19 115. - Ma być uzupełnieniem numeru 112, na który trzeba dzwonić w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu - precyzuje Wojdat.

"To urząd ma wiedzę"

Za numerem 19 115 ma kryć się miejskie centrum telefoniczne związane z funkcjonowaniem urzędu i załatwianiem codziennych spraw. - To będzie miejsce zgłaszania interwencji obywatelskich. Np. o dziurze w ulicy, albo o zalegających śmieciach - tłumaczy Wojdat. - Chodzi o to, żeby mieszkaniec nie musiał się domyślać do jakiej konkretnie jednostki ma się zwrócić z danym problemem. To urząd ma wiedzę, gdzie skierować zgłoszenie - dodaje.

Cały system, to nie tylko jeden numer telefonu.  Urzędnicy chcą uruchomić też portal internetowy, dzięki któremu mieszkaniec będzie mógł zgłosić problem, ale również dowiedzieć się np. jak zarejestrować samochód. Na ekranie będą wyświetlały się pytania, które mają poprowadzić internautę do oczekiwanej odpowiedzi. - Ma być również adres mailowy, na który mieszkańcy będą mogli zgłaszać problemy - dodaje Wojdat.

Przed Euro 2012

W centrum, w zależności od pory dnia i potrzeb będzie pracowało nawet kilkadziesiąt osób. – Szacujemy, że nocą może pracować 7-10, a w "godzinach szczytu" od 20 do nawet 70 - wylicza Wojdat.

Jeżeli tym razem zwycięzca przetargu zostanie wyłoniony, to system będzie wprowadzony przed Euro 2012. - Chcielibyśmy, żeby to narzędzie służyło również turystom. Jak bardzo będzie zaawansowane przed mistrzostwami? W całości, albo w jak największym stopniu - tłumaczy dyrektor CKS.

ran//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Fidel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 11:37 ~Fidel

  Pewnie myślą jak "dyplomatycznie" poinformować o zmianie numeru na 0700 i ustalają ile będzie kosztowało takie zgłoszenie typowego obywatela (20, 25 PLN za minutę/połączenie ?). Coś jak w Łodzi, gdzie za "drobną" opłata można zgłaszać skargi na komunikację miejską. Zgłoszenie opóźnienia, kosztuje więcej niż bilet...

 • Emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 10:40 ~Emerytka

  Przecież jest 19633 gdzie zawsze zgłaszam takie sprawy, ostatnio przewrócony znak drogowy i dziure na Czerniakowskiej. Dzisiaj też działa, sprawdzałam właśnie to o co te krzyki?

 • dość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:36 ~dość

  Dla Warszawiaków nie ma nic poza powierzchownym załatwianiem ich problemów. Znowu zatrudnią nowych urzędników. To jest skandal . Ci urzędnicy nic nie muszą wiedzieć , niczym się zajmować . Za nic nie odpowiadają . Dość.

 • greg199

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:13 ~greg199

  kolejne miejsca pracy dla kolesi

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:07 ~olo

  Straż Miejska zawsze takie sprawy przekazuje odpowiednim służbom, po co kolejne zbędne wydatki??

 • grzesiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:06 ~grzesiek

  a gdzie mam zgłosić zalegający wrak samochodu bez tablic rejestracyjnych kto się tym wreszcie zajmie

 • :-E

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 08:55 ~:-E

  Co to znaczy"żeby mieszkaniec nie musiał się domyślać"?Może niech Ci mieszkańcy zaczną w końcu myśleć,po to natura dała człowiekowi rozum żeby go używał!!!Żadnej filozofii nie trzeba by wiedzieć że dziury w jezdni i zalegające śmieci można zgłosić do służby dyżurnej miasta która sama ustali do kogo droga należy i przekaże info dalej albo sprawę śmieci zrzuci do straży miejskiej.To za co dyżurna służba miasta pieniądze bierze,żeby jeszcze do ratusza trzeba było dzwonić?

 • PO = Podnoszenie Opłat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 08:48 ~PO =…

  Nowa okazja żeby zatrudnić emerytów z słyżb mundurowych A mamy już :
  1.Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy
  2.Biuro bezpieczeństwa
  3. Numer alarmowy 112
  4. Centrum operacyjne wojewody

 • sa-wa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 08:48 ~sa-wa

  Od razu widać że z tym telefonem w warszawskiej rzeczywistości to mrzonki. Obiecać można wszystko ale realizacja to już inna bajka

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 08:43 ~agent_J

  Może jak w IT Crowd: 0118 999 881 999 119 7253 ;)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »