Informacje

10.05.2013 07:20 linie zostają na swoich trasach

175, 521 i "Edward" uratowane

SERWISY:


Linia 175 łącząca lotnisko Chopina z pl. Piłsudskiego, oraz linia 521 ze Szczęśliwic do Falenicy zostaną na swoich obecnych trasach. Zmian nie będzie też na linii E-2 z Wilanowa na Bemowo - poinformował stołecznych radnych dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Wcześniej ZTM zaproponował likwidację linii 175, co wzbudziło wiele kontrowersji. - Proponujemy, po analizie, pozostawienie linii 175 na obecnej trasie. Co prawda, z trochę mniejszą częstotliwością niż obecnie, bo co 15 w szczycie i co 20 minut poza nim - mówił dyrektor ZTM Leszek Ruta na zakończonym w nocy z czwartku na piątek posiedzeniu Rady Warszawy.

Drugą kontrowersyjną zmianą, jaką wcześniej proponował ZTM, była likwidacja linii 521. W czwartek szef Zarządu Transportu Miejskiego poinformował, że pozostanie ona na obecnej trasie. W szczycie ma ona kursować do Ronda Wiatraczna, a co ok. 30 min. na obecnej trasie, do Falenicy – podaje PAP.

Zmiany tras

Linia 519 z Dworca Centralnego do Powsina w dni robocze kończyć ma kurs na pętli w Wilanowie. Do Powsina dojedzie jeden autobus co pół godziny. W weekendy, od maja do września, kiedy sporo osób dojeżdża do powsińskiego ogrodu botanicznego, autobusy tej linii mają kursować jak dziś.

Zmienić ma się trasa autobusów linii 195. Na Ursynowie mają one jeździć tak, jak obecnie, ale nie pojadą na Trakt Królewski, a na Mokotów - w okolice Szkoły Głównej Handlowej.

Jak powiedział Ruta, nie udało się utrzymać linii 510, jeżdżącej obecnie z Nowodworów na ul. Emilii Plater, w okolicy Dworca Centralnego. Połączenie Nowodworów i Tarchomina z dworcem ma jednak zostać utrzymane dzięki podziałowi obecnej linii 503. Na trasie z Nowodworów, przez Trakt Królewski i na Dworzec Centralny ma kursować linia 518.

Ruta zapowiedział zmiany także na innych trasach, m.in. zlikwidowane mają zostać linie 151 (z Gocławia na Młynów), 228 (z Rakowca do centrum handlowego Reduta), 302 (z Dworca Wschodniego na Białołękę) i 318 (z ul. Spartańskiej do sanktuarium przy ul. Rakowieckiej).

Zmienić mają się trasy m.in. linii 168 (dziś kursującej z sanktuarium przy ul. Rakowieckiej na Witolin) oraz 117 (z Gocławia na Wilanów).

Według wcześniejszych zapowiedzi ZTM, zmiany mają wejść w życie w czerwcu br. i przynieść spółce oszczędności związane z obniżeniem budżetu ZTM na ten rok o 190 mln zł.

702 pracowników ZTM

Odpowiadając na pytania radnych Ruta nie zgodził się z zarzutem dotyczącym przerostu zatrudnienia w ZTM.

- Uważam, że zatrudnienie w Zarządzie Transportu Miejskiego jest adekwatne do zadań, jakie ZTM realizuje - powiedział. Zaznaczył, że zatrudnienie w administracji spółki od roku 2006 wzrosło zaledwie o kilka osób, zaś zatrudnienie nowych osób wiązało się głównie z obsługą parkingów Parkuj i Jedź oraz z windykacją należnych opłat, która, jak podkreślił, jest na najwyższym poziomie w Polsce.

Najwięcej osób ZTM zatrudniał w sierpniu ub.r. - 702 osoby - co było związane z obsługą Euro 2012. W I kwartale tego roku spółka zatrudniała 660 osób. Głównie wiąże się to z tym, że pracownikom, którzy mają prawa emerytalne, podziękowaliśmy, odesłaliśmy na emerytury. Również przyjęliśmy zasadę, że umowy na czas określony są przedłużane w wyjątkowych wypadkach - powiedział Ruta.

PAP/wp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Sródmieszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2013 04:36 ~Sródmieszczanin

  [cytat_1513815]
  bzdura, wyarczyloby go skrocic z wilanowa do centrum albo do rakowieckiej/sanktuarium. Po co dubel 507? Jezdze 117 dwa, trzy razy w tygodniu z woloskiej po 19tej na metro sluzew - nie ma w nim miejsc siedzacych! Powaznie, nikt nie jezdzi muchowozem 218. [cytat_1513610]
  Cześć Mokotowska 117 to jest materaił na odzielną linię.

 • mlp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2013 00:38 ~mlp


  Przegięcie.Za dużo gratów,miasto ginie zapchane,rozkłady nie mają sensu,wszystko stoi gdzie nie rzucisz kamieniem,szlachta korkowa

 • syrenka warszawska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2013 00:13 ~syrenka warszawska

  Czy ta paranoja kiedyś się skończy?
  Dlaczego posiedzenie odbywa się w nocy? Czy to trzecia zmiana była?
  A czy stołeczni radni korzystają z usług ZTM?

 • rozbawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 22:04 ~rozbawiony

  BOŻE !, JAKI LUZ W WARSZAWIE ! - wsiowskie słoiki wyjechały na weekend do swoich łojców i matul po nową wałówę, którą znowu przywiozą w słoikach w swoich plecakach - aby przeżyć tanio kolejny tydzień w Warszawie, która im życie uratowała !

 • tomasz kaczmarski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 21:59 ~tomasz kaczmarski

  uratowane ale 521 jezdzi co pol h podziekuje PO na wyborach za taki ratunek

 • Bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 19:04 ~Bemowiak

  Czyli z tego co czytam to 422 podzieli losy 501. Zabiorą z Bemowa, a zostawią obsługę w stronę Wilanowa. Super, jednym nic, a innym wszystko. Sprawdziłem , samochodem w korku jadę tyle co autobusem z przesiadkami zaproponowanymi przez ZTM. Zgadnijcie co zrobię?

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 18:55 ~Marta_natolin

  W kwestii 117 bzdura jest skracanie go do dubla 507, wyarczyloby go skrocic z wilanowa do centrum albo do rakowieckiej/sanktuarium. ? Jezdze 117 dwa, trzy razy w tygodniu z woloskiej po 19tej na metro sluzew - nie ma w nim miejsc siedzacych! A 218 swieci pustakmi - jakos ludziom sie nie chce stac w korku na wilanowskiej, wola szybciej do metra sluzew to sie im zabierze dobry dojazd z i do pracy.

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 18:53 ~Marta_natolin

  W kwestii 117 bzdura jest skracanie go do dubla 507, wyarczyloby go skrocic z wilanowa do centrum albo do rakowieckiej/sanktuarium. ? Jezdze 117 dwa, trzy razy w tygodniu z woloskiej po 19tej na metro sluzew - nie ma w nim miejsc siedzacych! Powaznie, nikt nie jezdzi muchowozem 218.

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 18:52 ~Marta_natolin

  bzdura, wyarczyloby go skrocic z wilanowa do centrum albo do rakowieckiej/sanktuarium. Po co dubel 507? Jezdze 117 dwa, trzy razy w tygodniu z woloskiej po 19tej na metro sluzew - nie ma w nim miejsc siedzacych! Powaznie, nikt nie jezdzi muchowozem 218.

  Śródmieszczanin~Śródmieszczanin

  ZTM zamierza skrócić 117 do Dworca Centralnego. Skrócenie tej trasy o niesamowicie wijącą się część mokotowską jest słuszne, ale skracając do Centralnego odcina się południowe Śródmieście od okolic Francuskiej. A starszym i niesprawnym ludziom funduje się marsz z przeszkodami przez przjeście podziemne pod rondem Dmowskiego. A wystarczyłoby 117 skierować do metra Politechniki.

 • mariano

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 17:24 ~mariano

  Ha!ha! Zwalniają tych którzy nie mają pleców! A "rodzina na swoim"!!! By żyło sięlepiej...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »