Informacje

24.01.2011 14:58 przygotowania do euro 2012

17 000 000 000 złotych
na Euro 2012

SERWISY:

 

- Warszawa jest miastem bezpiecznym, dobrze przygotowanym na Euro 2012 – ocenili na 501 dni przed rozpoczęciem mistrzostw urzędnicy. Przedstawili też stan realizacji miejskich inwestycji związanych z mistrzostwami.

Koszt przedsięwzięć realizowanych w Warszawie przez instytucje państwowe, miejskie i wojewódzkie wyniesie łącznie 17 mld zł, z tego 6 mld zł pochodzić będzie z kasy miasta.

Na co miasto wydaje i będzie wydawać

- W 2010 roku wydaliśmy na inwestycje ponad 2,6 mld zł – przypomina Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy i wylicza najważniejsze: Węzeł Marsa, kontynuacja budowy Trasy i mostu Północnego, budowa blisko 20 km dróg ekspresowych, połączenie kolejowe z lotniskiem Chopina oraz modernizacja tras tramwajowych.

Jedną z planowanych inwestycji będzie Centrum Bezpieczeństwa Warszawy, które ma rozpocząć działalność w pierwszej połowie roku przy ul. Młynarskiej. Ma się tam znaleźć się miejsce m.in. dla dyspozytorów stołecznej policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Miejskie stanowisko ma być połączone ze stacją pogotowia, a łączność między nimi odbywać się będzie na zasadzie telekonferencji.

Urzędnicy zapowiadają również, że rok 2011 będzie końcem niektórych inwestycji i początkiem dużych przedsięwzięć organizacyjnych.

- W tym roku będzie po kawałku oddawany Dworzec Centralny, na ukończeniu jest most Północny, w połowie roku zacznie się modernizacja kawałka Wału Miedzeszyńskiego, zostanie oddany węzeł w Alejach Jerozolimskich - wyliczał w "Witaj Warszawo" Andrzej Cudak, dyrektor sekretariatu ds. Euro 2012 urzędu miasta.

"Już jest bezpiecznie"

Urzędnicy są w dobrym humorze. - Już dzisiaj pod względem bezpieczeństwa Warszawa jest dobrze przygotowana. Naszym zadaniem jest utrzymanie tego stanu nie tylko na czas Euro 2012, ale przede wszystkim na co dzień, dla mieszkańców - oceniła Ewa Gawor, dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Z kolei Wojciechowicz dodał, że turniej i przyjazd do Warszawy dziesiątek tysięcy kibiców nakłada na miasto obowiązek zapewnienia im bezpieczeństwa. - Przygotowania do Euro przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnił.

We wtorek na Pałacu Kultury i Nauki ma się pojawić napis "500 dni do EURO".

"Kończymy inwestycje, zaczynamy organizację" - czytaj więcej na ten temat

Dali sobie piątkę

Optymizmu nie kryją również kolejarze. Swoje przygotowania do turnieju ocenili na piątkę. - O szóstce będziemy mogli myśleć pod koniec tych prac - ocenił Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Nowicki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 21:34 ~Nowicki

  Każdy nieuk tak powie i ten co jest do końca zielony w temacie.

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 12:09 ~Adam

  Wszystko fajnie, super ale miasto głównie skupia się na dużych, "medialnych" inwestycjach. A takiej np. Wołoskiej to od 10 lat "nie da się" poszerzyć mimo, że rozwiązałoby to problem komunikacyjny sporej części Mokotowa. No ale na "Ełro" nie jest to potrzebne więc można sobie odpuścić.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2011 10:49 ~nick

  "budowa blisko 20 km dróg ekspresowych" jest finansowana prze m. st. Warszawę. Przeciez to drogi rządowe (inwestorem jest GDDKiA)!

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 22:29 ~q

  i co z tego że powstaje centrum bezpieczeństwa jak straz miejska praktycznie nie ma już samochodów i nie będzie w stanie realizować zgłoszeń

 • TOM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 21:38 ~TOM

  A ONI TORTY DZIELĄ ŻENADA

 • JD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 20:00 ~JD

  @ Procent , te 20 km to tylko w mieście

 • Procent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 19:22 ~Procent

  Myślę że informację o budowie blisko 20 km dróg ekspresowych trzeba puścić w świat...niemalże sukces.

 • filip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 19:02 ~filip

  a mnie dziwi dlaczego tak reprezentacyjne miejsce w mieście jak ścisłe centrum jest jednym z bardziej zaniedbanych miejsc w Wwie? ja rozumiem że mpzp dla pl defilad zostało wykonane niedawno, ale chyba nie trzeba takich procedur do ustawienia np. nowych wiat przystankowych, i ogólnego liftingu pewnych miejsc, euro za 500 dni a w centrum nadal nic się nie dzieje

 • pajakos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 17:50 ~pajakos

  Do Karola
  Czytając komentarze tego typu a jest ich bardzo dużo jedno ciśnie się na usta czy Ci"PRAWDZIWI WARSZAWIACY" bo tak się podpisują i za takich się uważają, są NORMALNI !!!! Dalej nie będę rozwijał już tego tematu, bo to robota dla specjalisty ale nie wiem czy uda się im wyleczyć tak wielu zakompleksionych " PRAWDZIWYCH WARSZAWIAKÓW"

  Pozdrowienia od przyjezdnych

 • eee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2011 17:35 ~eee

  gdyby jeszcze dali rade zrobić zachodni, troche pomodernizowali przystanki na wkd to nawet nieźle to wyjdzie. centralny, gdański, wschodni - wszystko będzie. stadion w marcu zaczynają. i naprawde wygraje mi się, że nie można narzekać, bo będzie całkiem dobrze.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »