Informacje

28.01.2015 17:44 od 1 lutego

151 z Gocławia do metra.
Stara linia na nowej trasie

SERWISY:

Od 1 lutego mieszkańcy Gocławia w wygodniejszy sposób dostaną się do metra. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi ponownie, zlikwidowaną w 2013 roku, linię 151. Autobusy będzie jednak kursować na innej trasie.

151 jeździć będzie na trasie: RECHNIEWSKIEGO – Nowaka-Jeziorańskiego – Poligonowa – Ostrobramska – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – METRO POLITECHNIKA.

Co 12 minut w szczycie

Jak tłumaczy ZTM, linia uruchomiona została ze względu na rozbudowę tej części miasta. - W tej sprawie rozmawialiśmy już wcześniej z władzami dzielnicy - informuje Magdalena Potocka z ZTM. Jak dodaje, wcześniej wybudowano przystanki przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego.

Autobusy będą kursować, w godzinach szczytu, co 12 minut, a w pozostałych godzinach i w święta - co 20 minut.

Uruchomią nowe przystanki

Wraz z rozpoczęciem kursowania autobusów linii 151 zostaną uruchomione przystanki:

NOWAKA-JEZIORAŃSKIEGO 02 – przystanek na żądanie – zlokalizowany na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego bezpośrednio za skrzyżowaniem z ulicą Fieldorfa w kierunku wschodnim;

RECHNIEWSKIEGO 01 – przystanek na żądanie – zlokalizowany na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Rechniewskiego w kierunku zachodnim;

RECHNIEWSKIEGO 02 – przystanek końcowy – zlokalizowany na ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Rechniewskiego w kierunku wschodnim.

Przystankowe roszady

Jednocześnie autobusy linii 141, 143 i 188, ze względów technicznych, nie będą obsługiwały przystanku KANAŁ GOCŁAWSKI 01.

Na przystanku nadal będą zatrzymywały się autobusy linii 182 oraz nowej linii 151. Trasy tych linii biegną ulicą Ostrobramską, dzięki czemu pojazdy mogą bezproblemowo podjeżdżać na przystanek.

Autobusy linii 141, 143 i 188, wyjeżdżające z al. Stanów Zjednoczonych, miały utrudniony dojazd do przystanku KANAŁ GOCŁAWSKI.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2015 19:25 ~qwerty

  12/20/20 - częstotliwość godna Kinszasy.

 • arti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2015 15:24 ~arti

  151 do Centrum to dobry pomysł. Tylko po co dwie dublujące się linie w stronę Pragi 135 i 311.

 • Emce27

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2015 15:00 ~Emce27

  Ron~Ron

  Wreszcie ktoś pomyślał o zapomnianym Gocławiu. A przecież tam mieszkańcy też płacą podatki.


  W większości mieszkają pracownicy urzędów, jednostek administracji publicznej, uczelni... Niestety, z takich podatków, po odliczeniu kosztów administracji ZTM mało co zostaje na tabor, kierowców i paliwo... :)

 • Ron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2015 10:36 ~Ron

  Wreszcie ktoś pomyślał o zapomnianym Gocławiu. A przecież tam mieszkańcy też płacą podatki.

 • majk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2015 07:57 ~majk

  cytrynabezcukru~cytrynabezcukru

  Ciekawe kiedy urzędnicy pomyślą o komunikacji pomiędzy dzielnicą Wawer (ale częścią od strony Wału Miedzeszyńskiego)z II linią metra?! W tej części Wawra powstaje coraz więcej osiedli, ale o infrastrukturze chyba wszyscy urzędnicy zapomnieli. Nie ma dobrych połączeń autobusowych, nie ma kanalizacji... Wawer nie ogranicza się tylko do części zamieszkiwanej przez Damę w koszulce z napisem "Bhawo Ja" ;)  Pomyślą dopiero jak poprawią komunikację w dzielnicach leżących bliżej centrum. Proste i logiczne.

 • Rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2015 07:39 ~Rob

  ZTM zapomniał o jednym bardzo ważnym połączeniu, ważnym z punktu widzenia mieszkańców Gocławia - rejonów Promenady. Brakuje połączenia między "RECHNIEWSKIEGO" a pętlą autobusową. a Wystarczyło dalej "puścić" 151...

 • ajmar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2015 23:18 ~ajmar

  A może, zamiast zapychać pętlę "Metro Politechnika" (już i teraz trudno zawrócić na Pl. Konstytucji), to puścić 151 do Al. Niepodległości jak 143, potem w Batorego i powrót do Trasy "Ł" przez Waryńskiego. Jest zbudowana pusta zatoka na Waryńskiego za Boya, byłby zapewniony dojazd i do metra, i tramwajów w Al. niepodległości i do SGH i do pl. Unii.. może pomyśleć elastycznej..?

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2015 22:54 ~Jacek

  pytajnik~pytajnik

  Dlaczego od Rechniewskiego a nie od pętli Gocław? Czy po to aby kierowcy nie mogli skorzystać z toalety?? Coraz więcej przystanków końcowych jest w dziwnych miejscach.


  Dlatego, że od pętli Gocław do Nowaka-Jeziorańskiego nie przejadą autobusy ulicą Rechniewskiego, bo proboszcz parafii nie wyraża na to zgody? No i dlatego, że na Rechniewskiego są progi zwalniające. I może dlatego również, że Rechniewskiego jest bardzo często zakorkowana.

 • cytrynabezcukru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2015 22:03 ~cytrynabezcukru

  Ciekawe kiedy urzędnicy pomyślą o komunikacji pomiędzy dzielnicą Wawer (ale częścią od strony Wału Miedzeszyńskiego)z II linią metra?! W tej części Wawra powstaje coraz więcej osiedli, ale o infrastrukturze chyba wszyscy urzędnicy zapomnieli. Nie ma dobrych połączeń autobusowych, nie ma kanalizacji... Wawer nie ogranicza się tylko do części zamieszkiwanej przez Damę w koszulce z napisem "Bhawo Ja" ;)

 • Craven

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2015 19:39 ~Craven

  pytajnik~pytajnik

  Dlaczego od Rechniewskiego a nie od pętli Gocław? Czy po to aby kierowcy nie mogli skorzystać z toalety?? Coraz więcej przystanków końcowych jest w dziwnych miejscach.


  Może dlatego że z tej strony gocławia jest marnie z komunikacją i trzeba dymać do ostrobramskiej albo do umińskiego? Dla mnie bomba.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »