Informacje

09.08.2018 10:02 zawiadomiona została prokuratura

147 lokali do pilnego wykwaterowania. "Błędy projektowe"

SERWISY:


Mieszkańcy 147 lokali z bloku przy Piaskowej na Woli muszą się wyprowadzić niemal z dnia na dzień. Wykonana ekspertyza budynku oddanego do użytku przed 10 laty wskazała, że zostały popełnione błędy projektowe. Zawiadomiona została prokuratura. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na Kontakt 24 przesłano zdjęcie pisma wywieszonego na jednej z klatek schodowych bloku. Anonimowa osoba napisała, że w środę pojawiły się ogłoszenia z Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

Pilny remont

Z informacji na kartce wynika, że prace remontowe powinny się zakończyć w 2019 roku.
O sprawę zapytaliśmy urząd dzielnicy, a chwilę później otrzymaliśmy komunikat. "Pod koniec lipca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję dotyczącą złego stanu technicznego budynku komunalnego przy ul. Piaskowej 9, który wymaga przeprowadzenia pilnego, kompleksowego remontu. Dla wykonania tych prac oraz zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa konieczne jest niezwłoczne wykwaterowanie lokali w klatce II, a następnie w klatce III i IV. Łącznie wykwaterować należy 147 lokali" – informuje Mariusz Gruza, rzecznik Woli.

Ekspertyza mówiła o pęknięciach w ścianach, uginającym się stropie i zawilgoceniu budynku. Remont bloku przy Piaskowej 9 będzie obejmował przeprowadzenie niezbędnych napraw i powinien zakończyć się do 31 grudnia 2019 roku.

Jak się okazuje, budynek został oddany do użytkowania w grudniu 2009 roku. "Z ekspertyzy stanu technicznego budynku przy ul. Piaskowej 9 wynika, że zostały popełnione błędy projektowe, w związku z tym Dzielnica Wola złożyła stosowne zawiadomienie do prokuratury" - zaznacza Gruza.

Początek we wrześniu

Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, potwierdza, że wydał decyzję o "wykonaniu remontu i opróżnieniu lokali". Dzielnica odwołała się od decyzji nadzoru budowlanego. Jak mówi rzecznik Woli, chodzi tylko o doprecyzowanie w decyzji PINB, kolejności wykwaterowania klatek. - To odwołanie nie wstrzymuje wykwaterowania, a później remontu - zaznacza Gruza.

Na początku września ma rozpocząć się wykwaterowanie 43 lokali z klatki II. Jak informuje dzielnica, to ta część budynku jest w najgorszym stanie technicznym. Później wykwaterowanie będzie dotyczyć klatek III i IV. "Stan techniczny klatek I i V nie wymaga prowadzenia prac remontowych, tam mieszkańcy będą mogli pozostać w swoich mieszkaniach" - zaznacza Gruza.

Burmistrz Woli zapewnia, że mieszkańcy na czas remontu otrzymają "pełnowartościowe lokale zamienne". - Dzielnica dokłada wszelkich starań, aby były one w jak najlepszym standardzie. Zapewniamy, że wszystkie mieszkania będą świeżo po remoncie" - zapewnia w komunikacie Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Urząd deklaruje, że wskazanie lokali zamiennych dla mieszkańców klatki II nastąpi w najbliższych dniach. Mieszkańcy nie będą musieli wypełniać druków, a wszelkie informacje będą przekazywane pisemnie i telefonicznie.

Zorganizowane zostaną również spotkania dla lokatorów bloku przy ul. Piaskowej 9:

- klatka II – 10.08, godz. 18:00 - Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. "Solidarności" 90,
- klatka III,IV - 13.08, godz. 18:00 - Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. "Solidarności" 90,
- klatka I,V - 21.08, godz. 18:00 - Sala Sesji Urzędu Dzielnicy Wola, al. "Solidarności" 90.

CZYTAJ TEŻ O PROBLEMACH MIESZKAŃCÓW WOLSKICH "PIĘCIOCHATEK":

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »