Informacje

20.09.2018 06:19 koniec driftu?

120 nowych progów wokół stadionu. Były skargi na "nocne wyścigi"

SERWISY:

120 dodatkowych progów zwalniających pojawi się na błoniach Stadionu Narodowego. To odpowiedź na skargi mieszkańców Kamionka i Saskiej Kępy. Nie mogli spać w nocy przez - jak mówili - ryk silników i popisowe "palenie gumy".

- Z problemem walczymy od lat. Na błoniach stadionu kierowcy urządzają sobie wyścigi. Ryk silników i dźwięk "palenia gumy" nieustannie budzi mieszkańców - mówi Dorota Lamcha z Rady Osiedla Kamionek.

Jak tłumaczy skarżą się głównie mieszkańcy Saskiej Kępy oraz Kamionka, ale również Targowej oraz okolicy Dworca Wschodniego. Najgorzej - według relacji Doroty Lamchy - jest nocą, kiedy samochody znikają z parkingu, a amatorzy driftu zaczynają popisy.

Jest decyzja stadionu

- Amatorzy szybkiej jazdy wykorzystują ten teren do wyścigów. Dzwonimy na policję, ale kiedy funkcjonariusze przyjeżdżają na miejsce, jest już cicho. Policja jest bezradna, a nam chodzi również o bezpieczeństwo ludzi, którzy mogą tamtędy przechodzić oraz niszczenie infrastruktury - opowiada dalej przedstawicielka rady.

Sprawą zajął się senator Marek Borowski, który zwrócił się do władz stadionu o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

"Bezpieczeństwo jest kluczowe"

Odpowiedź przyszła 12 września: budowa 120 progów zwalniających.

- To nie są pierwsze progi zwalniające, które montujemy. Jednak podjęliśmy decyzję, żeby zwiększyć ich intensywność, żeby na sto procent zlikwidować problem - mówi nam Monika Borzdyńska, rzeczniczka Stadionu Narodowego. Dodaje, że władze obiektu w tej sprawie konsultowały się z policją. - Bezpieczeństwo jest dla nas kluczowe. Progi wydają się najlepszym rozwiązaniem - kończy Borzdyńska.

Przetarg na montaż progów został już rozstrzygnięty. Montaż powinien zakończyć się w październiku tego roku.

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Drift

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2018 08:14 ~Drift

  troll~troll

  Ok, dzięki za info.
  Civic do garażu. KTM pod stadion.
  Były drifty, będzie enduro.

  A to ty driftowałeś Civic'iem? :D
  Nie chrzań bzdur.

 • jako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 22:25 ~jako

  Sport motorowy to niszowy sport? Pan chyba z koniem na głowy się pozamieniał! Niech jedzie pan na mecze żużlu, na targi moto, targi retro, niech zobaczy ilu jest fanów, różnych klubów w Polsce! Tak tor w okolicach Warszawy jest konieczny! To nie jest fanaberia! Gdyby, ukochani przez Ciebie Niemcy myśleli w ten sposób, nie mieliby żadnego toru.

 • Jestem z Warszawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 21:48 ~Jestem z Warszawy

  Dlaczego rozwiązaniem na nocnych piratów jest karanie wszystkich. Nagminnie niszczone są drogi przez montaż progów ale czy wszyscy przekraczają prędkość? i czy narzucane ograniczenia są zasadne? Bardzo często widać że w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h po zniszczeniu nawierzchni prędkość została ograniczona do 30 a nieraz nawet do 20km/h. Czy w miejscu gdzie powstało to ograniczenie faktycznie było aż tak niebezpiecznie czy raczej przeprowadzona dewastacji spowodowała zagrożenie i to dla wszystkich a nie tylko tych przekraczających prędkość? Czy nie powinno się dążyć do równej nawierzchni żeby minimalizować zażywanie podzespołów pojazdów oraz zużycie paliwa? A czy urządzenia wymuszające ograniczenia prędkości nie powinny oddziaływać tylko na tych kierujących którzy tą prędkość przekraczają?

 • reinerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 21:11 ~reinerty

  Policja jest bezradna nie tylko w tym wypadku. Widzisz pirata który w zabudowanym leci 100tką i deklaruje że ma to sami wiecie gdzie. A Policja nic nie może. Można nawet kupić miernik radarowy i zmierzyć i nagrać takiego pirata, ale co to da skoro nawet pomiary prowadzone przez odpowiednie służby można unieważnić.

  Jedyne co zostaje to dziurawe drogi i spowalniacze. Tylko dlaczego ludzie muszą sobie niszczyć auta przez kilku debili. Naprawdę nie można na to nic poradzić?

 • beemaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 21:05 ~beemaaa

  troll~troll

  Ok, dzięki za info.
  Civic do garażu. KTM pod stadion.
  Były drifty, będzie enduro.

  chyba swoja wueska enduro...

 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 18:27 ~msg

  Lepsze byłyby odcinkowe pomiary prędkości. Więcej pieniędzy byłoby na drogi. Może część straciłaby uprawnienia. Tak to tylko serwisy samochodowe zarobią.

 • unk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 17:58 ~unk

  [cytat_2903341]

  ANawet jak zbudują tor to się okaże że za drogo :D:D:D kogo stać to jeździ polatać po torach do Niemiec , Łodzi ,Poznania

  Jak już zbudują tory to się okazuje, że znowu się trafiają tacy, którym nawet te tory przeszkadzają. Przykład upośledzonych umysłowo, którzy kupili mieszkania w pobliżu toru Lublin, a potem domagali się jego zamknięcia.

 • DrajwerRS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 17:48 ~DrajwerRS


  GCW~GCW

  Uwielbiam dwie argumentacje w tym temacie, pierwsza "nie mamy gdzie jeździć więc wybudujcie nam tory", druga "to jest miasto i jak Ci się nie podobna to wyprowadź się na wieś". I teraz takie małe ale, większość buractwa przyjeżdżającego pod SN to mieszkańcy podwarszawskich wiosek a rozlatujących się Hondach czy BMW. Drodzy Państwo, nie stać Was na porządne auto, tym bardziej na wjazd czy wyjazd na tor. Są to duże koszty i nie ta liga. Kto ma jeździć na tor, ten jeździ. Druga sprawa, nikt z kasy podatnika nie będzie fundował toru dla niszowego sportu. Trzecia sprawa, większość sama przyjeżdża robić bydło do Warszawy, proponuję wynieść się do swoich wiosek i tam mówić mieszkańcom co mają robić. Na dzień dzisiejszy wystarczy spojrzeć wieczorem jakie rejestracje zjeżdżają się pod SN i Tesco Gocław a potem w stronę których wylotówek się kierują ;-) Oczywiście pod swoim rodzinnym gospodarstwem jadą już bardzo cicho żeby mama nie słyszała.
  herszt~herszt

  Racja. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze nieudolność policji która gdyby tylko chciała szybko zakończyła by ten proceder. Niestety policja na ten temat nigdy nic nie wie, nic nie słyszy, nie widzi. Czekają na wezwanie, bo patroli prewencyjnych w nocy to ja już dawno nie widziałem. A argumenty że jest potrzeba wybudowania toru są podobne do tych np. że jak żule chlają na ulicy to trzeba im wybudować pijalnie alkoholi. Jak chuligani dewastują to trzeba im postawić budowlę do niszczenia.

  ANawet jak zbudują tor to się okaże że za drogo :D:D:D kogo stać to jeździ polatać po torach do Niemiec , Łodzi ,Poznania

 • troll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 16:46 ~troll

  Ok, dzięki za info.
  Civic do garażu. KTM pod stadion.
  Były drifty, będzie enduro.

 • hahaha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2018 16:44 ~hahaha

  ????

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »