Informacje

02.03.2011 15:20 najtańsza oferta strabagu

120 milionów za Nowolazurową

SERWISY:

Ponad 120 mln zł będzie kosztować budowa pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej. W środę drogowcy wybrali najlepszą ich zdaniem ofertę. O kontrakt rywalizowało 15 firm, wygrał Strabag.

- To była najtańsza oferta. Ważny był dla nas także czas realizacji inwestycji – tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejsich Inwestycji Drogowych.

Zwycięska oferta zakłada, że budowa Nowolazurowej będzie kosztować dokładnie 123 459 172, 43 zł. Budowa ma potrwać 18 miesięcy.

Zanim jednak zostanie podpisana umowa, firmy które przegrały wyścig po kontrakt będą miały 10 dni na odwołanie. Później jeszcze przetarg sprawdzi Urząd Zamówień Publicznych.

- Mamy nadzieję, że budowa ruszy jeszcze w pierwszej połowie tego roku - dodaje Gajewska.

Zaoszczędzili

Ratusz na całą inwestycję przeznaczył ponad 220 mln zł. – Do tej pory wydaliśmy już ponad 60 mln, m.in.: na grunty i projekt – tłumaczy Gajewska.

Tu znajdziesz wszystkie oferty

Oferta Strabag oznacza, że i tak uda się zaoszczędzić kilkadziesiąt milion&oac

ute;w.

Połączy Al. Jerozolimskie z Chrościckiego

Pierwszy odcinek ul. Nowolazurowej od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy Chrościckiego będzie miał długość ok. 2,6 km. Ulica będzie wyposażona w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, wiadukt nad linią kolejową Warszawa- Katowice i tunel pod linią kolejową Warszawa - Poznań (w rejonie stacji PKP Warszawa - Ursus).

Docelowo Nowolazurowa ma zostać połączona z Lazurową. W ten sposób kierowcy będa mogli dojechać aż do Trasy AK. Kiedy to się stanie? – To zależy od pieniędzy. Na razie ich nie mamy – mówi Gajewska.

- Z nadzieją spoglądamy, że drugi etap rozpoczniemy w latach 2014-2016. Wtedy będą nowe budżety unijne - zapowiedziała pod koniec zeszłego roku prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Apartamentowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2011 19:56 ~Apartamentowiec

  Tu macie cały kształt Nowolazurowej: http://siskom.waw.pl/nowolaz.htm
  a o tym jak będzie wyglądało skrzyżowanie Ryżowej z Nowolazurową i jak to wpłynie na korki w jego rejonie to nawet nie chcę myśleć. :(

 • larson111

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2011 11:37 ~larson111

  Witam...cy widzicie jakieś postepy na budowie ulicy Nowolazurowej?.....Strabag w maju miał oddać do użytku węzeł łopuszańska...wątpię aby i tu nie było obsuwy

 • gosciuniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2011 12:29 ~gosciuniu

  @WK
  mas stare info odnośnie Gierdziejewskiego

  chyba że WK to inicjały burmistrza to masz racje

 • WK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2011 11:09 ~WK

  Koncepcja zastępczego przebiegu Nowolazurowej śladem ul.Gierdziejewskiego do Połczyńskiej jest już nieaktualna z uwagi na brak kasy oraz uchylenie decyzji środowiskowej w wyniku licznych błędów proceduralnych Urzędu Dzielnicy Ursus.

 • pz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2011 09:25 ~pz

  Halo! Czy nikt tu nie ma świadomości, że w ciągu ulicy Gierdziejewskiego powstaje wiadukt do Poznańskiej? Śmiem jednak stwierdzić, że Nowolazurowa nie tylko do Jerozolimskich ułatwi dojazd, ale również w kierunku północnym.

 • Automobilix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2011 07:58 ~Automobilix

  @ pocotowszystko

  Popieram. Nowolazurowa (znowu zapytam - dlaczegóż nie np. NowoRosoła, są równie odlegle) z przejazdem przez tory tunelem Dźwigowej (i sypiącą się co kilka miesięcy ulicą) TO NONSENS.
  To, że U-s i Włochy będą mogły jeździć to w znacznej części tylko propaganda. Bo - ułatwi dojazd na południe - w stronę Al Jeroz. W stronę północną cały ruch wejdzie w cieniutką Traktorzystów i wąskie uliczki Włoch i SKIERUJE SIĘ DO DŹWIGOWEJ (albo przez wąskie uliczki Gołąbek do S-8 - co już dziś jest alternatywą, z postojem na przejeździe :-).

 • as

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2011 07:01 ~as

  Ciekaw jestem jaki okres gwarancji na wykonane prace został zapisany w ofercie? Czy taki jak na rtv/agd - 2 lata? Hahaha, bo tuż po tym okresie to większość studzienek zapadnie się do środka... polska rzeczywistość

 • popo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2011 20:37 ~popo

  No, to generalnie jest dobra wiadomość. Niestety nagłego luksusu dla Ursusa i Włoch się nie spodziewam w związku z ogłoszoną ostatnio informacją o rozpoczęciu w Al Jerozolimskich budową siedziby TP SA (3,5 tysiąca zatrudnionych) oraz biurowców przy Mercedesie (ponad 1000 zatrudnionych). Sądzę, że paraliż okolic w rannym i popołudniowym szczycie murowany.

 • gosiuniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2011 19:45 ~gosiuniu

  @@pocotowszystko

  po to aby Ursus u Włochy mogły jeździć, nie patrz na wszystko przez pryzmat własnego nosa.

  pozdrawiam

 • pocotowszystkooezi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2011 18:29 pocotowszystkooezi

  bez sensu. Bardziej potrzebny jest odcinek Chrośćickiego - Lazurowa! Byłoby to odciążenie Dźwigowej, a w przypadku jej zamknięcia i generalnego remontu, jedyny, niesprawiający większych kłopotów, objazd! Odcinek Jerozolimskie - Chrościckiego nie jest w tym momencie aż tak potrzebny. Będzie potrzeby, ale dopiero wtedy, jak na teranie dawnych zakładów Ursus'a powstanie długo zapowiadane, kilkunastotysięczne osiedle, ale to jeszcze parę ładnych lat.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »