Informacje

29.01.2018 21:52 Plany drogowców

11 ulic do remontu.
Miasto szuka wykonawców

SERWISY:

Wał Miedzeszyński, Krasińskiego, Powsińska, Jagiellońska i kilka innych ulic w całej Warszawie czeka remont. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na wykonawców 11 pierwszych arterii. Prace mają się odbyć wiosną i latem.

Zakres remontów obejmuje m.in. weekendowe frezowanie, ale też większe prace polegające na wymianie podbudowy, naprawę chodników czy wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Majówkowe prace w Wesołej

Największy zakres prac obejmuje remont południowej jezdni ciągu ulic Czecha - Trakt Brzeski, na odcinku od Kajki do Raczkiewicza. "Ze względu na słabą podbudowę oraz duży ruch ciężarowy, nawierzchnia tej ulicy jest już bardzo zniszczona. Dlatego na ponad czterokilometrowym odcinku zaplanowaliśmy wymianę nie tylko nawierzchni, ale również podbudowy jezdni" - zapowiadają drogowcy w komunikacie.

I ostrzegają, że prace w tym rejonie będą wymagały dłuższego zamknięcia ruchu. Zgodnie z planem, mają zostać przeprowadzone w długi majowy weekend.

Równie duży zakres prac przewidywany jest na Powsińskiej. Tam także - jak przekonuje ZDM - jezdnia pilnie wymaga naprawy. Remont ma objąć nie tylko nawierzchnię jezdni, ale też podbudowę i chodnik po wschodniej stronie. Prace będą prowadzone na dwukilometrowym odcinku od Idzikowskiego do Nałęczowskiej.

"To dopełnienie przebudowy, którą przeprowadziliśmy w ubiegłym roku. Powstała nowa droga dla rowerów, przebudowaliśmy skrzyżowania i wyremontowaliśmy chodnik po zachodniej stronie" - nadmieniają urzędnicy.

Nowe chodniki, wymiana nawierzchni

Dużą przebudowę drogowcy zaplanowali też na Podleśnej. Droga na odcinku od Gwiaździstej do Marymonckiej ma zyskać nową nawierzchnię wraz z podbudową. Wyremontowane zostaną chodnik i wprowadzona nowa organizacja ruchu.

"Zmieni się geometria drogi, a przed każdym przejściem dla pieszych pojawią się progi zwalniające, które uspokoją ruch. Wzdłuż ulicy wyznaczymy nowe przejścia: przy skrzyżowaniach z Lektykarską (po zachodniej stronie), Klaudyny (po zachodniej i wschodniej stronie) oraz na wysokości Marii Kazimiery" - czytamy w informacji ZDM-u.

Kolejna ulica, którą czekają zmiany to Lindleya (na odcinku Koszykowa - Al. Jerozolimskie). Planowana jest tu nowa podbudowa  jezdni i nowe chodniki z płyt betonowych o wymiarach 50 na 50 centymetrów. W późniejszym terminie drogowcy planują tam wprowadzić również nową organizację ruchu, dodatkową zieleń. Chcą też usprawnić parkowanie.

"Remont połączony ze zmianą organizacji ruchu planujemy również na Odyńca (od Puławskiej do Niepodległości). Droga zyska nową jezdnię, podbudowę i chodniki. Nowa organizacja ruchu przewiduje m.in. wyznaczenie pasa do parkowania" - informują urzędnicy.

Podobne prace (czyli nowy asfalt wraz z podbudową i chodniki) planowane są również na Krasińskiego (od Broniewskiego do Powązkowskiej), na wschodniej jezdni Jagiellońskiej (od ronda Starzyńskiego do Platerówek) i na Łukowskiej.

Remonty na Pradze Południe

Remont przejdą także trzy ulice na Pradze Południe. Klasyczne frezowanie planowane jest na Międzyborskiej (od Turbinowej do Stanisława Augusta) i obu jezdniach Wału Miedzeszyńskiego (od Fieldorfa do Afrykańskiej). Większy zakres prac zaplanowano na Spalinowej. Tu droga ma zyskać nową podbudowę, nawierzchnię i chodniki.

Zarząd Dróg Miejskich ostrzega kierowców i pasażerów, że wszystkie powyższe prace będą wymagały czasowego wyłączania ruchu. "Tam, gdzie to możliwe, roboty będą wykonywane w ciągu weekendu" - obiecują.

Dokładnego harmonogramu prac jeszcze nie ma. Mamy go poznać po wyborze wykonawców i dopełnieniu wszelkich formalności. Jednak drogowcy zapowiadają, że wszystkie wyżej wymienione remonty powinny zakończyć się we wrześniu.

Zobacz jak frezowanie wyglądało w zeszłym roku:

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pytasięjeży

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.01.2018 12:07 ~pytasięjeży

  Dlaczego zamieniono nazwę ul. Dąbrowszczaków na terrorystkę Sawinkowa?

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 15:04 ~xyz


  Paweł~Paweł

  A 200m na Jana Pawła przy Dworcu centralnym ?? HALO ???
  Nieciej~Nieciej

  Odcinek Al. Jerozolimskie<>Rondo ONZ będzie przebudowywany całościowo i wtedy zostanie wymieniona także nawierzchnia. Na razie jeszcze nie ma tragedii - widuję na codzień jezdnie w gorszym stanie.


  A będzie? bo na razie to jest przesuwany z roku na rok. Tym bardziej wątpię, żeby w roku wyborczym ktoś JPII ruszył. Poza tym chyba nie ma jeszcze zgody kolejarzy.

 • wer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 13:52 ~wer

  A kiedy remont ulicy Angorskiej jezdnia w dziurach łatana podczas deszczu kałuże że ach strach żeby nie ochlapać pieszego

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 11:55 ~Nieciej

  Paweł~Paweł

  A 200m na Jana Pawła przy Dworcu centralnym ?? HALO ???

  Odcinek Al. Jerozolimskie<>Rondo ONZ będzie przebudowywany całościowo i wtedy zostanie wymieniona także nawierzchnia. Na razie jeszcze nie ma tragedii - widuję na codzień jezdnie w gorszym stanie.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 11:52 ~Nieciej

  Struś~Struś

  Trakt Lubelski na odcinku Płowiecka - Klimontowska to jest smutny żart a nie ulica.

  Trakt Lubelski będzie remontowany całościowo jak już skończą te wszystkie kanalizacje, itd. Cały będzie zamknięty i budowany od podstaw. Tam nie ma nawet czegoś takiego jak podbudowa.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 11:50 ~Nieciej

  Paweł~Paweł

  Was to już mocno popieprzyło z tymi progami ... Nie ogarniam tego ... uspokoić ruch ja ktam się nie da jechać szybciej niż 30 km po tych dziurach ..

  A dwa że te progi zwalniające .. Przed nimi ograniczenie do 30 !

  Weź człowieku przejedź po nich 30 km a po kliku razach lecisz wymieniać zawieszenie i i co tydzień ustawiasz geometrie jak się jeszcze da !

  DLACZEGO NIKT NA TO NIE ZWRÓCI UWAGI TO NIE PROGI TYLKO JAKAS MASAKRA ...
  ZROBCIE TAKIE ZEBY FAKTYCZNIE DALO SIĘ PRZEZ NIE PRZEJECHAC 30 KM A NIE 10 ..
  CO ZA KRAJ

  Progi powstaną PO remoncie jezdni, a NIE PRZED - po to, aby co niektórzy po nowiutkim, gładkim asfalcie nie zapieprzali 120km/h tylko dlatego, że się da. Ma się nie dać.

 • Nieciej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 11:44 ~Nieciej

  rado~rado

  Szkoda że nikt z zarządców ulic nie był nigdy na ul. Żółkiewskiego, tu jest wszystko do remontu szczególnie jezdnia i latarnie sprzed 40 -50 lat przewody elektryczne i telefoniczne wiszą nad ulicą, chodniki połatano, częściowo wymieniono ale wydanych na taki niby remont pieniędzy żal.Niestety nasza dzielnica nie dobrego PANA.

  Żólkiewskiego należy do dzielnicy, nie do ZDM.

 • nemesis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 11:42 ~nemesis

  A mała Grochowska, pajace?

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 08:42 ~Bielańczyk

  szczwany lis3k~szczwany lis3k

  Proszę pilnie o remont Jarzębskiego od Broniewskiego do Żeromskiego,Al.Zjednoczenia od Żeromskiego do Kasprowicza.Bo to katastrofa jest i wstyd!


  Wymienione przez Ciebie ulice to najlepszy przykład troski władz miasta o Bielany:)

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2018 08:27 ~Paweł

  A 200m na Jana Pawła przy Dworcu centralnym ?? HALO ???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »