Informacje

09.05.2013 22:23 "Szkoły to nie puszki, dzieci to nie sardynki"

11 tysięcy podpisów przeciw cięciom w edukacji

SERWISY:

11525 podpisów pod protestem przeciwko cięciom w warszwskiej edukacji zebrała inicjatywa społeczna Warszawa Społeczna oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Listy protestacyjne trafiły do przedstawiciela Biura Edukacji.

Jak informują przedstawiciele inicjatywy, protest "Szkoły to nie puszki, dzieci to nie sardynki. Nie dla cięć w warszawskiej edukacji" skierowany został również do prezydent Warszawy, do radnych miasta oraz burmistrzów i radnych poszczególnych dzielnic.

"Nie" dla łączenia klas

Organizatorzy protestu nie zgadzają się na łączenie szkolnych klas, oddziałów przedszkolnych oraz masowe zwolnienia i ograniczanie liczby godzin specjalistycznych dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Organizatorzy akcji zapewniają, że podpisy pod protestem zbierane były zaledwie przez cztery dni w warszawskich szkołach i przedszkolach.

List do premiera

Organizatorzy protestu zwrócili się również do Donadla Tuska. Twierdzą, że władze warszawy nie stosują się do zaleceń premiera, który zapowiedział zmniejszenie liczebności klas pierwszych i zwiększenie ilości miejsc w przedszkolach.

Treść listu do premiera.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 22:31 ~greg

  W Warszawie najwięcej środków jest przeznaczanych na wielokrotne i nieustające remonty torowisk. Przy Stadionie Narodowym od czterech lat ciągle remontują to co już było remontowane. Myślałem że przed EURo 2012 już wyremontowali wszystko, błąd aktualnie znów remontują. I nie dziwcie się Państwo, że na takie "głupoty", jak nauka naszych dzieci nie ma kasy.

 • qqryq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 15:51 ~qqryq

  11 tys podisów... Zmieli się w niszczarce i po sprawie...

 • mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 15:10 ~mama


  zuza~zuza

  Skandalem jest również to, że proponuje się tańsze godziny pobytu dzieci w przedszkolach a w tym samym czasie po cichu obcina się część etatów opiekunką co przecież znacząco wpływa na opiekę nad dziećmi.
  Grammatica~Grammatica

  OPIEKUNKOM

  nie OPIEKUNKOM tylko NAUCZYCIELKOM! moje dzieci są w przedszkolu i widze ile pracy wkładają te panie w edukacje maluchów! za moich czasów - 70 lata- przedszkola były miejscem wyłącznie zabaw, dziś to miejsca gdzie dzieci uczą się podstaw, waznych dla dalszej edukacji! poza tym wykształcenie tych pań to nauczyciel wychowania przedszkolnego! skandalem jest że tak niedocenia sie ich pracy i tym samym możliwości samych dzieci , które przy dobrej edukacji potrafią wiele się nauczyc . Moje maluchy chodzą do takiej placówki państwowej i nie rozumiem gdzie oni chca jeszcza te koszta ciąc!!!!!

 • pola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 11:55 ~pola

  to urzedasy i HGW z ratusza jest dla ludzi a nie odwrotnie. Trzeba to zmienic i wywalic tych warchołow z Po czyli partii oszustów iw ysłac na sybir

 • pola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 11:40 ~pola

  jak wchodzilismy do unii to musielismy przystosowac nasze prwa do unii, gdzie było powiedziane ile uczniów max może byc w klasach. chodziło o 20 max. Likwidowano kołchozy szkoły z czasów PRL dostosowujac do wymagań unii . a teraz co . mozna miec klasy po 40 osób. za chwile unia nałoży kary i podatnik bedzie płacil a nie kłamliwy tusk ze swoja banda z PO. a moze na poczet kar zając majatki PO i PSL i ich wyborców. Może wtedy zmądrzeja.

 • Grammatica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 10:25 ~Grammatica

  zuza~zuza

  Skandalem jest również to, że proponuje się tańsze godziny pobytu dzieci w przedszkolach a w tym samym czasie po cichu obcina się część etatów opiekunką co przecież znacząco wpływa na opiekę nad dziećmi.

  OPIEKUNKOM

 • Ojtam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 10:00 ~Ojtam


  leonidas~leonidas

  Zwiększenie narodzin to jedynie myślenie o teraźniejszości a w rzeczywistości to pułapka która odbije się czkawką w przyszłości
  kaiz~kaiz

  powiedz, tak szczerze, serio obchodzi cie to, co będzie za 200 czy 500 lat?

  Wydaje mi się, że każdego obchodzi przyszłość - a jeśli nie to na pewno zacznie :P

 • kaiz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 08:36 ~kaiz

  leonidas~leonidas

  Zwiększenie narodzin to jedynie myślenie o teraźniejszości a w rzeczywistości to pułapka która odbije się czkawką w przyszłości

  powiedz, tak szczerze, serio obchodzi cie to, co będzie za 200 czy 500 lat?

 • leonidas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 08:12 ~leonidas

  Budżet Państwa i poszczególnych miast, z powodu kryzysu, się wali a my zamiast ograniczać wydatki to je zwiększamy. Chcemy aby rodziło się więcej dzieci a obecna młodzież nie ma pracy. Co będzie jak ta zwiększona dzietność wejdzie w wiek produkcyjny a jeszcze gorzej jak wejdzie w wiek emerytalny, kto będzie na nich pracował. Może tak pomyśleć o stopniowym obniżaniu populacji a poziom życia zapewnić np zwiększona wydajnością i efektywnością przez robotyzację, uproszczenie wszystkich towarzyszących nam procedur, ograniczenie wszechobecnej biurokracji itp. Kulę ziemską można uratować jedynie przez radykalne zmniejszenie liczby ludności. Zwiększenie narodzin to jedynie myślenie o teraźniejszości a w rzeczywistości to pułapka która odbije się czkawką w przyszłości

 • Rodzic z Bemowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2013 01:44 ~Rodzic z Bemowa

  Warszawa Społeczna zrzesza rodziców, pracowników i pracownice oświaty i nie tylko oraz mieszkańców i mieszkanki stolicy. To szeroki warszawski ruch sprzeciwiający się cięciom w usługach publicznych, szczególnie w edukacji.

  Łączenie klas i oddziałów przedszkolnych to przede wszystkim zagrożenie bezpieczeństwa dzieci! O co mamy walczyć, jeśli nie o nasze dzieci!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »