Informacje

08.11.2018 07:32 skąd taka decyzja?

1000 złotych nagrody dla stołecznych policjantów z okazji 11 listopada

SERWISY:


Komendant Stołeczny Policji zdecydował o przyznaniu nagród dla wyróżniających się funkcjonariuszy z okazji Święta Niepodległości. Rzecznik KSP zapewnia, że to wyróżnienie nie ma nic wspólnego z mobilizowaniem policjantów, by pracowali 11 listopada.

Decyzja komendanta oznacza, że niektórzy policjanci mogą liczyć w listopadzie na dodatkowe 2 tysiące złotych. Pierwszy tysiąc mają dostać, jeśli w święto niepodległości stawią do służby. Drugi - jeśli znajdą się na liście wyróżnionych przez szefa stołecznej policji.

Policjanci na L4

"Uprzejmie informuję, że z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę podjąłem decyzję o przyznaniu nagród motywacyjnych po 1.000 zł dla szczególnie wyróżniających się w służbie policjantów garnizonu stołecznego" - czytamy w piśmie podpisanym przez nadinspektora Pawła Dobrodzieja, Komendanta Stołecznego Policji. Datowane jest na 5 listopada.

Komendant dodał, że czas na składanie wniosków jest do 7 listopada.

Takie pismo może kojarzyć się z wtorkowymi informacjami, że Komendant Główny Policji wyszedł z propozycją, by funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę 11 listopada dostali dodatkowe 1000 złotych wynagrodzenia. Według rzecznika KGP Mariusza Ciarki, obecnie w całym kraju na zwolnieniach lekarskich przebywać może nawet kilkanaście procent funkcjonariuszy, w związku z czym zastępujący ich koledzy mogą liczyć na tysiąc złotych nagrody.

Z kolei, jak wynika z nieoficjalnych informacji tvn24.pl, na chorobowym może być obecnie nawet co trzeci policjant.

Czy pismo komendanta stołecznego to też forma motywacji do pracy? O to zapytaliśmy Sylwestra Marczaka z policji warszawskiej, w której, jak przyznał we wtorek, "liczba policjantów przebywających na urlopie zdrowotnym jest większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku".

Ponad 100 nagród

- Pismo komendanta stołecznego nie ma nic wspólnego z chorobami. Tego typu nagrody są przyznawane od lat i nie są niczym wyjątkowym - zapewnia Marczak.

Podkreśla, że otrzymają je wyróżniający się funkcjonariusze z pionów prewencji i kryminalnego. O przyznaniu decydują przełożeni, analizując dokonania swoich podwładnych od początku roku.

Do rozdysponowania jest łącznie ponad 100 nagród w wysokości tysiąca złotych każda. Marczak podkreśla, że są przyznawane najczęściej po uroczystościach Święta Niepodległości - podczas uroczystych zbiórek.

ZOBACZ MATERIAŁY O CHOROBACH POLICJANTÓW:

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 16:04 ~piotr

  Mówiąc krótko to w większości są oszuści i złodzieje nagle chorzy
  Ja nie dostałem na 6 zszywaną ranę na prawym ręku nawet jednego dnia zwolnienia bo pan felczer stwierdził że mogę pracować

 • kkjj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 15:46 ~kkjj

  Wstyd. Wstydzić się powinni ci policjanci, którzy biorą te zwolnienia. Przez nich, ich koledzy maja więcej obowiązków. Tak się kolegów nie wystawia.

  Po drugie, jak ja pracowałem jako cywil w policji to nikt się ze mną i innymi cywilami nie liczył. Żadnych dodatków. Była pensja i już. I jakoś związki zawodowe nie walczyły o to abym ja i 20 tysięcy cywilów w policji mieli więcej. Jak mi nie odpowiadało to mogłem zmienić. A policjanci, ci z L4, to się zachowują jak panienki na wydaniu.

  I po trzecie. Policjant to ma być zdrowy, silny człowiek. Ma biegać z pałą. Jak są tacy chorowici, to się nie nadają do służby. Niech idą na ochronę do Biedronki i zrobią miejsce dla tych co faktycznie chcą pracować.

 • Mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 14:52 ~Mmm

  A co będzie jak wszyscy się stawią do pracy , czy jest tyle kasy

 • Gabr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 14:29 ~Gabr

  ptak~ptak

  To proste - trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście są chorzy. Dla oszustów dyscyplinarka. Na ich miejsce jest tłum chętnych.
  Zamiast tego minister ich przekupuje.

  tłum chętnych?chyba nie znasz rzeczywistości... Chętnych brakuje i to sporo. Ale fajnie się gada głupoty i troluje w necie?;)

 • kadry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 14:17 ~kadry

  ptak~ptak

  To proste - trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście są chorzy. Dla oszustów dyscyplinarka. Na ich miejsce jest tłum chętnych.
  Zamiast tego minister ich przekupuje.


  Na początek zmień tabletki. A potem pokaż ten tłum chętnych. Obecnie na 25 miejsc jest 1 kandydat.

 • rambo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 13:24 ~rambo

  ptak~ptak

  To proste - trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście są chorzy. Dla oszustów dyscyplinarka. Na ich miejsce jest tłum chętnych.
  Zamiast tego minister ich przekupuje.

  Te tłumy chętnych to były 20-25 lat temu. Wtedy takie opowiastki, że pod bramą jest 20 na twoje miejsce działały. Teraz chętnych jak na lekarstwo i to do wszystkich służb mundurowych.
  Antoni miał zbudować WOT w sile 50 tysięcy, a nie mogą skompletować 10. Więc nie opowiadaj głupot, a jak jesteś taki cwaniak to zatrudnij się w policji albo innej formacji. Płacą troche więcej niż na kasie w markecie, a praca podobno lżejsza od snu.

 • KP Wawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 12:31 ~KP Wawer

  W ubiegłym roku na święta KGP dal pieniądze na nagrody, w kolejce stanęla tzw. z pierwsza linia tj. kierownik, naczelnik i komendant, podobno zgarnęli po dwie trzy pule, podobno zgarniają tez za brak L4

 • slonko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 11:43 ~slonko

  straż miejska teraz dużo zyska na tych protestach w Warszawie i nie tylko.... Zrobić patrole mieszane i nie bedzie różnicy.

 • ptak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 11:28 ~ptak

  To proste - trzeba sprawdzić, czy rzeczywiście są chorzy. Dla oszustów dyscyplinarka. Na ich miejsce jest tłum chętnych.
  Zamiast tego minister ich przekupuje.

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2018 11:24 ~kok

  robi~robi

  hej,
  na pielegniarki na L4 nasłali Zus.
  Tu premię po tysiaku.
  Ot i sprawiedliwość :(

  No więc mamy tu dokładnie prawo i sprawiedliwość.
  Gdzie indziej się zwalnia naprawdę chorujących lub nasyła na nich kontrole. Na funkcjonariuszy którzy są odpowiedzialni za przestrzeganie prawa a w żywe oczy z niego kpią daje się premie w wysokości miesiecznych zarobków wielu ciężko pracujących ludzi. Po to by premier z prezydentem mogli udać się na przechadzkę 11 listopada.
  A policjanci są tak żle opłacani, że na jedno wolne miejsce jest kilku spełniających kryteria kandydatów, których się do pracy nie przyjmuje. A ci co już są - protestują. A jak nie to śpią w radiowozach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »