Informacje

23.01.2015 19:44 od ul. połczyńskiej do ul. lazurowej

10 mln zł na Nowolazurową. Brakujący odcinek chcą zacząć w tym roku

SERWISY:

10 milionów złotych przeznaczył ratusz na budowę kolejnego etapu ulicy Nowolazurowej. To dobra informacja dla kierowców. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy połączeniu ul. Połczyńskiej z Lazurową - przewiduje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

O tym, że drogowcy chcieliby w tym roku rozpocząć inwestycję, pisaliśmy w zeszłym tygodniu w kalendarzu drogowców na 2015 rok. Teraz wiadomo, że są na nią pieniądze.

- 10 milionów złotych zostało przeznaczonych na ten odcinek Nowolazurowej na ostatniej sesji rady miasta, w trakcie której uchwalono budżet na 2015 rok -  informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Jak zapowiada, jeszcze w tym roku ruszą prace budowlane.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie wykonawcą inwestycji. - Możliwe, że będzie to firma Skanska (buduje odcinek od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej - red.) w ramach zamówienia uzupełniającego - mówi rzeczniczka. Drogowcy nie wykluczają także ogłoszenia przetargu.

Ważna inwestycja

Ulica Nowolazurowa połączy trzy dzielnice: Ursus, Włochy i Bemowo. Jej budowa została podzielona na dwa etapy, a etapy zostały podzielone na odcinki.

Etap I - od węzła Salomea do ul. Połczyńskiej. Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów. Ten fragment zyskał nazwę Al. 4 Czerwca 1989 r.

Prawie od roku toczą się prace na fragmencie od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej, którego głównym elementem jest wiadukt nad torami PKP. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

II etap to budowa dwóch odcinków: omawiany fragment od ul. Połczyńskiej do Lazurowej oraz poszerzenie ulicy Lazurowej do Trasy AK. Na te ostatnie prace na razie pieniędzy nie ma.

W listopadzie byliśmy na budowie Nowolazurowej. Lany był wówczas beton pod wiadukt nad torami PKP.

su/lulu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2017 09:42 ~Ana

  Mamy dość już zapchania ul. Lazurowej spalin i hałasu kto to rozplanowuje niech zrobią inne drogi poboczne a nie wszystko przez Lazurową!!!!!!!!!!

 • jkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2015 16:22 ~jkk

  Tytuł artykułu powinien brzmieć nieco inaczej, np. "Brakuje pieniędzy na ostatni odcinek Nowolazurowej. Władze Warszawy próbują kosztem 10 mln załatać problem". Łącznik z Lazurową w pobliżu Sterniczej nie był przewidziany w planach. Obawiam się, że jego wybudowanie może "chwilowo" zakończyć inwestycję pod nazwą "budowa Nowolazurowej".

 • paxotronic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 23:13 ~paxotronic

  Smutna prawda jest taka, że dojeżdżający z Pruszkowa, Piastowa i Błonie mieliby wygodniej bez tego malutkiego łącznika.

  Zgadzam się, Lazurowa jest za wąska i łącznik nie jest remedium na to, ale ten łącznik jest remedium na poranne korki wyjeżdżających z Bemowa Lazurową w stronę Połczyńskiej. Dwa pasy lewoskrętu z Szeligowskiej w stonę centrum tamowały ruch. W sumie jest to 1 i pół paska, bo te "pół" paska jest do skręcania w stronę S8. Skręcający w prawo poprzez niemożliwość dołączenia się do ruchu tamują przez to także stojących na Lazurowej (i pragnących jechać do centrum). Na to w obecnej sytuacji wyjścia niestety nie ma, brak miejsca do wydzielenia dodatkowego pasa od przystanku do skrzyżowania.
  Jedynie łącznik częściowo rozwiąże ten problem.
  Z niecierpliwością czekam na wiadomości o kolejnym etapie prac : Sternicza - Górczewska. Modernizacja tego odcinka jest dla mieszkańców Bemowa bardzo ważną inwestycją. W obliczu budowy nowych blokowisk Chrzanowa jest to kluczowa sprawa.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 14:31 ~qwerty

  Jasne poszeżyć bo hałas i spaliny są zbyt mało intensywne.
  Zapłaćmy z budżetu Warszawy, bo dojeżdżający z Pruszkowa, Piastowa i Błoni, czyli niepłacący tu podatków chcą mieć wygodniej.

 • Engel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 14:06 ~Engel

  Super inwestycja - w końcu będzie połączenie Bemowa z wyjazdem na Katowice i Kraków (jak Skanska odda do ruchu obwodnicę Janek). Już sie nie moge doczekać - trzymam kciuki za terminowość robót, zimy nie ma więc jest duża szansa :)

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 13:25 ~Szemot

  Bardzo fajnie, że w koncu dokończą trasę poszerzając bardzo zdewastowaną Lazurową. Szkoda tylko tej alei drzew ktora zostanie wykarczowana. Stare piękne drzewa. Nawet jesli postarają się wyciąć tylko te z jednej strony to druga "niechcący" uschnie przez wycięte korzenie podczas budowy jezdni jak to było przy okazji remontu Al Ujazdowskich i nie tylko. Fajnie ze postęp tylko szkoda że kosztem tylu starych drzew. Co z tego że posadzą 2x wiecej jak takie bedą za 60 lat.

 • kurak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 10:13 ~kurak

  Nic to nie da póki stara lazurowa nie zostanie poszerzona do dwóch pasów. Akurat ten odcinek wcale się nie korkuje, mam na myśli dojazd Szeligowską do lazurowej, może poza lewoskrętem z połczyńskiej

 • slawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 09:30 ~slawek

  a moze cos dla pragi

 • ewq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 00:25 ~ewq

  mccp~mccp

  Trudno mi uwierzyć, że urzędasy same zamkną sprawę jednego z większych absurdów inwestycyjnych, tzn braku kilkuset metrów asfaltu i jednego skrzyżowania do faktycznego połączenia dwóch odcinków tej samej trasy. Sami i to w dodatku tak "od ręki" na to wpadli? Czy ktoś im pomógł? Raz dwa proszę się przyznać! :)

  Trzeba sprawdzić czyja rodzina mieszka na Badylarskiej i wszystko będzię jasne dlaczego w tych okolicach wybudowano tak dużo ulic.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2015 00:17 ~miki

  Podatnick~Podatnick

  Oby nic nie wybudowali. Dzisiaj Nowolazurowa z trudem przyjmuje ruch z Ursusa i Włochów. Jak dojdzie jeszcze Bemowo (i pewnie Łomianki), Ożarów, inne Babice to sie zapcha na amen.
  Włochy mają dobry dojazd na Bemowo - Dźwigowa jest przejezdna cały dzien. Ursus smiga przez Gierdziejowskiego. Po co psuc ten stan rzeczy, wszak lepsze jest wrogiem dobrego.

  Nie pij już dzisiaj więcej, bo Ci szkodzi na głowe!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »