Informacje

01.09.2014 11:20 zmiany w rozkładach i na drogach

1 września na ulicach. Kierowcy utknęli na drodze do centrum

SERWISY:


1 września wita warszawiaków zmianami. Część ulic została otwarta po remontach, ale część ważnych dróg nadal jest nieprzejezdna. Od dziś inaczej kursuje komunikacja miejska. Reporterzy tvnwarszawa.pl relacjonują sytuację w porannym szczycie. A jak wygląda Wasza podróż do pracy i szkoły? Chcecie ostrzec innych przed utrudnieniami? Piszcie na warszawa@tvn.pl i na naszym forum.

12.18

Kończymy naszą relację na żywo. Nadal możecie przesyłać nam informacje o utrudnieniach na warszawa@tvn.pl oraz publikować je na naszym forum.

 

12:05

- Przejechałem al. Solidarności od ul. Radzymińskiej w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Po porannych korkach nie ma śladu - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na dowód przesłał zdjęcia:

11.25

Internauci narzekają także na podróż zakorkowaną aleją Solidarności:

"Normalnie gdy zmienia się organizacja ruchu na oddawanych odcinkach drogi, oznacza to poprawę. U nas jak zwykle awangarda" - napisał internauta GNT.

"Czy ktoś w końcu poniesie odpowiedzialność za sparaliżowanie i ciągłe utrudnianie dojazdu z prawobrzeżnej części miasta do centrum? Co z tego, że będzie metro, skoro na dojazd do niego nawet z oddalonego o zaledwie 3 km Zacisza zajmie mi 40 minut? Dno i pięć metrów mułu! Wolę nie myśleć co będzie się działo jutro. Mając niecałe 5 km do biura wyjadę 1,5 h przed rozpoczęciem pracy - pogratulować urzędnikom sukcesu na 2 miesiące przed wyborami!" - skomentowała Mika.

Przypomnijmy: al. Solidarności została zwężona w okolicy Dworca Wileńskiego. Tak ma już zostać.

 

11.20

Internauci na naszym forum opisują, jak wygląda podróż do Warszawy z Wołomina:

"Z Wołomina do Warszawy dziś podróż autobusem zajęła wszystkim minimum 2 godziny ! Ktoś naprawdę inteligentny planował te objazdy! Korek od Kobyłki!" - napisał internauta pau.

"1 września rano trasa autobusem "W" z Wołomina do Ronda w Zielonce zajęła 2 godziny! Czy taki koszmar będzie codziennie do czerwca 2015 roku? Do pracy w Warszawie jechałam równo 3 godziny (zaznaczam, że wyłącznie autobusem "W"). Na rondzie nie ma ani jednego policjanta. Widać, że wprowadzenie świateł tylko sytuacje pogorszyło. Tak też wracamy z pracy każdego dnia! Czy ktoś w końcu problem rozwiąże. Rozumiem remonty, ale z głowa!" - alarmuje Mieszkanka Wołomina.

 

 

11.05

Dziś kierowcy mieli już pojechać naprawioną po ponad roku jezdnią mostu Północnego. Prace zapowiadane na weekend nie odbyły się. Kolejnym terminem podawanym przez ZMID jest weekend 5-8 września.

Drogowcy zastrzegają jednak, że naprawa odbędzie się "jeśli pogoda na to pozwoli".

 

11.00

Zakorkowana jest droga 634 prowadząca od Wołomina - informuje reporter tvnwarszawa.pl.

 

10.15

Mimo że poranny szczyt już mija, kierowcy nadal stoją na wjeździe do Warszawy od strony Zielonki - relacjonuje nasz reporter.

 

 

9.46

- Od strony Zielonki, na przedłużeniu ulicy Żołnierskiej tworzą się ogromne korki w kierunku Warszawy - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.
CZYTAJ WIĘCEJ O POWODACH TYCH UTRUDNIEŃ.


9.13

- Ogromne korki w al. Solidarności przy Dworcu Wileńskim w kierunku centrum - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. W tym miejscu zwężona jest jezdnia w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Czytaj więcej.


9.07

Zderzenie trzech pojazdów na Wybrzeżu Helskim, pod mostem Śląsko-Dąbrowskim. – Są utrudnienia w ruchu – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

 


 

9.03

Nasz reporter, który jeździ po ulicach miasta, zauważył zmienioną panoramę Warszawy. Za mgłą zniknęły stołeczne wieżowce.


8.28

"Przy Wileńskim w stronę centrum już przed 6.00 były korki, auta stoją z autobusami na jedynym pasie. Tymczasowa zebra i światła paraliżują całkowicie ruch. O 9.00 to będzie masakra" – napisał na forum tvnwarszawa.pl internauta xyz.

8.14

- Na Wisłostradzie od mostu Gdańskiego w stronę Mokotowa ruch odbywa się płynnie w obu kierunkach – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Podobnie jest na moście Poniatowskiego. Dopiero przy dojeździe do Wisłostrady od strony Pragi jest więcej aut. Tłumów nie ma też w tramwajach – dodaje.

 


 

7.57

Drogowcy otworzyli estakadę prowadzącą z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi w kierunku centrum. To pierwsza z dziewięciu przy Trasie Łazienkowskiej, które są budowane od nowa.

CZYTAJ WIĘCEJ O OTWARCIU ESTAKADY 

7.43

"A na Vogla to drogowców chyba Bóg opuścił (...) tak skierowali ruch, że rano zakleszczyła się ciężarówka przy Europejskiej" - napisał na naszym forum internauta observer60.

7.35

Przypominamy: przy Dworcu Wileńskim kierowcy jadący al. Solidarności w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. W kierunku Marek - dwa pasy.

7.23

Do szkoły z parasolem? Świeżych prognoz pogody dostarcza Wam tvnmeteo.pl.

7.20

Dziś kierowcy mają pojechać praską estakadą Trasy Łazienkowskiej, czyli wjazdem z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi w kierunku centrum:

 

7.10

Kolejarze nie dają odetchnąć pasażerom od utrudnień i kolejne zmiany wprowadzają wraz z nowym rokiem szkolnym.

Zmieniają się rozkłady SKM-ek.

Nowe rozkłady pociągów KM.

7.05

A może chcecie dziś wypróbować nowe stacje Veturilo? OTO ICH LISTA.

7.00

Wjazd do Warszawy od strony Ząbek i Zielonki może być dziś utrudniony. Trwają tam prace na przedłużeniu ulicy Żołnierskiej. Nawet w weekend tworzyły się korki - czytaj więcej.

6.54

Zniknął uciążliwy objazd. Autobusy wróciły na skrzyżowanie Świętokrzyskiej z Nowym Światem oraz na Nowy Świat. Więcej o ulicach otwartych na 1 września.

6.46

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z utrudnieniami w rejonie przystanku Muzeum Powstania Warszawskiego występują opóźnienia w kursowaniu tramwajów linii 1, 8, 22, 24.

6.45

Pamiętajcie o zmianach w rozkładach komunikacji miejskiej. ZTM zapowiedział, że tramwaje i metro pojadą częściej. Po wakacyjnej przerwie wrócą autobusy linii 304, 319, 320, 460, E-4 i E-8.

6.30

- Skrzyżowanie Światowida z Myśliborską na Białołęce zostało co prawda, zgodnie z zapowiedziami, otwarte, ale to miejsce wygląda jak plac budowy - ostrzega reporter tvnwarszawa.pl, Lech Marcinczak. Chodniki dla pieszych nie są gotowe.


 

Czytaj więcej: otwierają ulice po wakacjach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 22:58 ~Alex

  Organizacja ruchu jest tam do niczego. Co z tego, że modernizują a są jeszcze większe korki jak wcześniej.... Ci ludzie nadają się jedynie na złom

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 22:12 ~qwerty

  Dojazd od Legionowa, dojazd od Wołomina - czym się martwić, kiedy stoją ci co nie płacą tu podatków, a chcieliby przejezdnych ulic.

 • Driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 19:08 ~Driver


  WAW~WAW

  Na Solidarnosci przed Zwęzeniem powinni zrobić swiatła z priorytetem dla Autobusów .. i Policja powinna wystawiac duzo mandatów jezdzacym bus pasami !!!!
  zmotoryzowany~zmotoryzowany


  Sam sobie wystaw. Droga jest dla wszystkich!

  Przepisy ruchu drogowego tez trzeba przestrzegac

 • Automobilix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 19:02 ~Automobilix

  ada~ada

  Może ktoś wie, o co chodzi z tą zamkniętą Żelazowską. Mam wrażenie, że panowie budowlańcy sobie tak na własną rękę zamknęli. Nigdzie żadnych informacji. Wszędzie stoją aktualne znaki, że tamtędy jest objazd na Marymont, ....


  Pisałem o tym już rankiem, ale redaktorzy jakoś kiepsko mają się w poniedziałek. O 19 na stronach miasta i GDKiA - nadal nic. Dziś rano przejechałem przez plac budowy - dało się. A jutro?

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 16:24 ~qaz

  ula~ula

  11.05

  Dziś kierowcy mieli już pojechać naprawioną po ponad roku jezdnią mostu Północnego. Prace zapowiadane na weekend nie odbyły się. Kolejnym terminem podawanym przez ZMID jest weekend 5-8 września.
  Drogowcy zastrzegają jednak, że naprawa odbędzie się "jeśli pogoda na to pozwoli".

  PYTAM sie a w ten weekend to była zła pogoda? Złej baletnicy to przeszkadza i rąbek spódnicy panowie ze ZMID. Moze NIK dobierze wam sie do skóry skoro ratusz nie sprawuje należycie kontroli.


  Przeciez w sobote rano deszcz padal, mondziole

 • zmotoryzowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 14:42 ~zmotoryzowany

  WAW~WAW

  Na Solidarnosci przed Zwęzeniem powinni zrobić swiatła z priorytetem dla Autobusów .. i Policja powinna wystawiac duzo mandatów jezdzacym bus pasami !!!!


  Sam sobie wystaw. Droga jest dla wszystkich!

 • ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 14:24 ~ada

  Może ktoś wie, o co chodzi z tą zamkniętą Żelazowską. Mam wrażenie, że panowie budowlańcy sobie tak na własną rękę zamknęli. Nigdzie żadnych informacji. Wszędzie stoją aktualne znaki, że tamtędy jest objazd na Marymont, a pan, który tam pilnował wjazdu nic nie wiedział i tak trochę zaciągał...

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 13:15 ~WAW

  Na Solidarnosci przed Zwęzeniem powinni zrobić swiatła z priorytetem dla Autobusów .. i Policja powinna wystawiac duzo mandatów jezdzacym bus pasami !!!!

 • Prawdziwy Miod Gryczany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 12:39 ~Prawdziwy…  observer60~observer60

  A na Vogla to drogowców chyba Bóg opuścił ... albo są myślący inaczej ... tak skierowali ruch, że rano zakleszczyła się ciężarówka przy Europejskiej ... lepiej niech się jednak bawią w piaskownicy ...
  Mniodek~Mniodek


  Człowieku, czy ty wiesz co naczy słowo "elekwencja"?
  Jeśli nie znasz znaczenia słów, to nie stosuj ich w swoich wypowiedziach, bo brzmi to co najmniej śmiesznie.
  Elokwentny~Elokwentny

  Jeżeli już, to ELOKWENCJA. Internaucie nie zbywa na elokwencji.


  Kolo strzelil literowke, co sie czasami zdarza, ale sens jego wypowiedzi jest OK, jak mozna pisac, ze zabraklo elokwencji? moze autor chcial napisac inteligencji albo cos w tym stylu, ale elokwencja?
  Zgadzam sie z miodkiem, ze jesli ktos nie zna znaczenia slow to lepiej aby ich nie stosowal, bo wychodza potworki typu "ta zaluzja do domnie?"

 • ula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 11:42 ~ula

  11.05

  Dziś kierowcy mieli już pojechać naprawioną po ponad roku jezdnią mostu Północnego. Prace zapowiadane na weekend nie odbyły się. Kolejnym terminem podawanym przez ZMID jest weekend 5-8 września.
  Drogowcy zastrzegają jednak, że naprawa odbędzie się "jeśli pogoda na to pozwoli".

  PYTAM sie a w ten weekend to była zła pogoda? Złej baletnicy to przeszkadza i rąbek spódnicy panowie ze ZMID. Moze NIK dobierze wam sie do skóry skoro ratusz nie sprawuje należycie kontroli.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »